آلمانی ها بیشتر متقاضیان سفر به ایران هستند

تیم  کجارو
جمعه، ۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰
آلمانی ها بیشتر متقاضیان سفر به ایران هستند

در سال ۲۰۱۵ حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر گردشگر وارد ایران شدند. که رشد پنجاه درصدی را نسبت به سال‌های قبل داشته است. این درحالی است که ایران در نظر دارد در فضای پساتحریم و با تامین امکانات لازم تا افق سال ۲۰۲۵ میلادی تعداد گردشگران خارجی را به حدود ۲۰ میلیون نفر برساند.

ابراهیم پورفرج گفت:

پس از برجام کشور ما شاهد رشد ۵۰ درصدی تورهای ورودی گردشگری بوده است و پیش‌بینی می‌کنیم در آمار سال جاری به بیش از ۵ میلیون نفر گردشگر خارجی برسیم.

وی تاکید کرد که اگر بخواهیم گردشگران زیارتی را در نظر نگیریم، بیشتر گردشگران تفریحی و تاریخی ما از کشورهای اروپایی هستند و به ترتیب آلمان، ایتالیا و فرانسه در رده‌های یکم تا سوم قرار دارند.

پورفرج ادامه داد:

برای جبران کمبودها و مشکلات اقامتی (هتلینگ) گردشگران خارجی در ایران، طرح‌هایی ابتکاری را در کوتاه مدت پیاده کردیم که تا حدودی موفق بوده است که از آن جمله راه‌اندازی قطارهای اختصاصی (vip) اروپا بود که گردشگرانی را از دانشگاه‌های هاروارد، متروپلیتن و استنفورد به ایران آورد.

وی افزود که این تورها در قالب ۸ قطار سلطنتی خارجی که امکاناتی در حد هتل‌های پنج ستاره جهان دارند به برخی شهرهای توریستی ایران رفتند. برای سال جاری نیز، دو قطار دیگر رزرو شده که هریک، امکانات هتل‌های پنج ستاره را به‌صورت سیار دارند و در شرایطی که زیرساخت‌های هتلینگ کشور خیلی ضعیف و ناکافی است اسکان چند صد نفر در قطاری با امکانات هتل‌های لوکس جهان، یک نقطه عطف کوچک و راه چاره شگفت‌انگیز است.

رییس جامعه تورگردانان کشور اقدام‌هایی نظیر برگزاری رقابت‌های ورزشی و تفریحی را نیز در جذب گردشگر موثر دانست و خاطرنشان کرد که برگزاری مسابقات رالی در دشت لوت با حدود ۷۸ خودرو مسابقه خارجی در دو دوره از اقداماتی بود که با استقبال گردشگران خارجی مواجه شد. گردشگران حرف مشترکشان این بود که ایران کشوری فوق‌العاده امن و مناسب برای گردشگران است اما دریغ که امکانات اقامت و پذیرایی مناسب ندارد.

در سال ۲۰۱۵ حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر گردشگر وارد ایران شدند.

جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد در فضای پساتحریم و با تامین امکانات لازم تا افق سال ۲۰۲۵ میلادی تعداد گردشگران خارجی را به حدود ۲۰ میلیون نفر برساند.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا

    دیدگاه