راهنمای سفر به کنز؛ استرالیا

محبوبه رستمی | سه شنبه, ۲۴ فروردین ۹۵ ساعت ۲۲:۱۵

کنز دروازه‌ی استرالیا به سوی کوئینزلند شمالی است. در این شهر می‌توانید از دیواره‌ی بزرگ مرجانی، جنگل انبوه دینتری، فلات آترتون و جاذبه‌های بسیار دیگری دیدن کنید. کنز یک شهر گرمسیری معمولی است. همه چیز در این شهر برای بیرون کردن استرس و لذت بردن از زندگی برنامه‌ ریزی می‌شود. شهر یاد شده تا حدی جذابیت دارد که می‌توان به راحتی برای سفری یک هفته‌ای نقشه ریخت. در ادامه با کجارو همراه باشید.

اگر به سواحل شنی سفید رنگ، آب‌های شفاف فیروزه‌ای، دیوارهای مرجانی، آب و هوای استوایی، طبیعتی زیبا به همراه فرهنگی خاص علاقمند هستید، کنز برای شما ساخته شده است. به طور کلی شالوده اصلی اقتصاد شهر کنز را گردشگری تشکیل می‌دهد، به گونه‌ای که چهارمین مقصد مورد علاقه گردشگران خارجی در استرالیا محسوب می‌شود. خوشبختانه کنز نسبت به دیگر شهرهای بزرگ استرالیا ارزان‌تر است. مطلب پیش رو را برای سفری ۵ تا ۷ روزه به این شهر تدارک دیده‌ایم.

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران: ۶:۳۰+

زبان رسمی: انگلیسی با گویش استرالیایی

واحد پول: دلار استرالیا

نوع برق شهری: ۲۳۰ ولت/ ۵۰ هرتز با سوکت نوع I

کد کشور: ۶۱+

کد شهری: ۷

شماره‌ اضطراری (پلیس، اورژانس، آتشنشانی): ۰۰۰ (سه صفر)

شماره دفتر اطلاعات گردشگری: ۳۵۸۸ ۴۰۵۱ ۷ ۶۱+

جهت رانندگی: چپ

فرودگاه: فرودگاه کنز (CNS)

وضعیت آب و هوایی

به دلیل قرار گرفتن کنز در منطقه‌ای گرمسیری، این شهر برای هوای گرم و نمناک، اما خوش‌آیندش شهرت دارد. از ماه نوامبر تا مارس زمان خوبی است تا هم به خاطر هوای عالی و هم به خاطر تماشای حیات وحش بی‌شمار درون خشکی و آب از این شهر بازدید کنید. دمای آب‌های این ناحیه نه خیلی داغ و نه خیلی سرد، بلکه ولرم و معتدل است. اگر چندان طرفدار هوای گرم نیستید، ماه ژوئن یا همان حدود که دمای هوا کمی کاهش پیدا می‌کند، زمان مناسبی برای سفر خواهد بود. بارش سنگین باران از ماه ژانویه تا مارس اتفاق می‌افتد، اما خوشبختانه تنها در شب؛ بنابراین این موضوع نیاز شما به چتر را در روز کاهش می‌دهد.

بهترین زمان برای رزرو هتل

از ماه اکتبر تا مارس هوا مرطوب است؛ بنابراین در این مدت می‌توانید اتاق‌ هتل‌ها و بلیت پرواز را با قیمت‌هایی ارزان‌تر تهیه کنید. اگر برنامه ریخته‌اید که در نیمه‌ی دیگر سال از این شهر بازدید کنید، باید بدانید به دلیل ازدیاد گردشگران چه قیمت هتل‌ها و چه نرخ بلیت‌های پرواز‌ مقداری افزایش می‌یابد.

هزینه‌های مرسوم

هاستل (خوابگاه)

اتاق‌های اشتراکی در کنز کاملا ارزان هستند و محدوده‌ی قیمتی بین ۱۷ تا ۳۰ دلار استرالیا به ازای هر شب اقامت دارند. اتاق‌های خصوصی به ازای هر شب اقامت هزینه‌ای بین ۶۰ تا ۹۰ دلار استرالیا در بر دارند و گاهی اوقات شامل حمام هم می‌شوند.

 اقامت در انواع هتل

هتل‌های این شهر به‌طور کلی نسبت به دیگر همتایان خود در شهرهای بزرگ دیگر استرالیا قیمت‌های ارزان‌تری دارند. با این وجود در فصول پر گردشگر باید انتظار قیمت‌های بالاتری را داشته باشید. لیست میانگین قیمت انواع هتل بر اساس کیفیت و تعداد ستاره به شرح زیر است:

۱ ستاره       ۱۷ تا ۵۵  دلار استرالیا

۲ ستاره       ۱۷ تا ۹۵ دلار استرالیا

۳ ستاره       ۲۱ تا ۱۹۵ دلار استرالیا

۴ ستاره       ۳۰ تا ۳۶۸ دلار استرالیا

۵ ستاره       ۲۲۱ تا ۳۳۷ دلار استرالیا

متوسط قیمت مواد غذایی

 صبحانه مقرون به صرفه: اگر دنبال میل کردن صبحانه‌ای لذیذ هستید، می‌توانید در بیرون از هتل هر جایی را برای این کار انتخاب کنید (۶ تا ۱۲ دلار استرالیا).

ناهار مقرون به صرفه: بهترین زمان برای میل کردن پیتزا در این شهر وعده ناهار است (۸ تا ۱۸ دلار استرالیا).

شام مقرون به صرفه: گزینه‌های بین‌المللی و محلی زیادی برای شام وجود دارد. فقط به خاطر داشته باشید اگر قبل از ساعت ۷:۳۰ اقدام به میل کردن شام کنید، می‌توانید تخفیف خوبی بگیرید (۱۲ تا ۲۵ دلار استرالیا).

اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، با توجه به نوع غذایمورد علاقه (غذای غربی یا آسیایی)، می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را با پرداخت به ترتیب حدود ۹۷ و۷۷ دلار تهیه کنید. به یاد داشته باشید محاسبه قیمت‌ها بر اساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی مورد نیاز یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است که اقلامی چون نان تازه، برنج سفید، گوشت قرمز گاوی، تخم مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه‌ی مرغ (پوست کنده و بدون استخوان)، پنیر محلی (سبک غربی)، سیب درختی، موز، پرتقال، گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز و کاهو می‌شود. مسلم است که اگر مواد بیشتری نیاز دارید، باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید.

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی

اتوبوس شاتل از فرودگاه تا مرکز شهر

۱۵ تا ۱۷ دلار

تاکسی از فرودگاه تا کنز

۲۵ تا ۳۵ دلار

هر ۳ کیلومتر جابجایی با تاکسی در شهر

۱۱ تا ۱۵ دلار

اتوبوس در سطح شهر

۳.۷۵ دلار

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

پکیج ویژه تهیه کنید

جاذبه‌های فراوانی در کنز وجود دارد که می‌توانند پس‌انداز شما را به راحتی تمام کنند. اما اگر در تورهای یکی از شرکت‌های مربوطه ثبت‌نام کنید، می‌توانید تا حد زیادی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید.

برای هزینه‌ی اتاقتان کار کنید

شاید این پیشنهاد کمی ناجور به نظر برسد، اما اگر به تنهایی سفر می‌کنید، می‌تواند مفید باشد. کنز برای گردشگران یکی از بهترین شهرها برای کار کردن محسوب می‌شود. هاستل‌ها معمولا همیشه کارکنان جدید استخدام می‌کنند؛ بنابراین می‌توانید با یک شیفت کار کردن، هزینه‌ی اتاقتان را تأمین کنید.

غذای ارزان میل کنید

غذا خوردن در بیرون معمولا گران است، با این وجود تعداد زیادی مغازه‌ی ساندویچی در اطراف وجود دارد که می‌توانند میزان هزینه‌هایتان را پایین نگه دارد. در هر صورت رستوران‌ها قیمت‌های نسبتا بالایی دارند.

جاذبه‌ها

دیوار بزرگ مرجانی

زمانی که در کنز هستید، به هیچ وجه بازدید از دیوار بزرگ مرجانی را از دست ندهید. اگر زیاد در این شهر نمی‌مانید، می‌توانید در تورهای بازدید از این ناحیه شرکت کنید. حدود ۹۰ دقیقه طول می‌کشد تا برسید، اما کارکنان خوش برخورد صبح را با چای از شما پذیرایی و در بدو ورودتان نیز امکانات غواصی را برایتان فراهم می‌کنند. این دقیقا همان چیزی است که از سفر به استرالیا انتظار دارید.

مناسب برای: افراد دنبال آرامش، ساحل دوستان، عاشقان طبیعت، به همراه دوستان، زوج‌های جوان، تجربه‌ای مانند یک محلی

نکته‌ها:

 • تورها تا ساعت ۹:۳۰ صبح از کنز خارج نمی‌شوند؛ بنابراین بهتر است با خیال راحت  صبحانه‌تان را میل کنید، زیرا روزی طولانی در پیش رو خواهید داشت.
 • خودتان حوله به همراه داشته باشید.
 • اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید به طور منظم غذا میل کنید، بهتر است مقداری تنقلات مانند آجیل و پسته و شکلات به همراه داشته باشید.

راه‌آهن خوش‌منظره‌‌ی کوراندا (Kuranda)

اگر قرار است در طول عمرتان تنها یک بار با قطار سفر کنید، پیشنهاد ما استفاده از خط آهن کوراندا است که از میان قدیمی‌ترین جنگل استوایی دنیا، یعنی پارک ملی بارون جورج، عبور می‌کند. در طول این مسیر همزمان با عبور از تونل‌ها و پل‌های خوش منظره به سوی کوه‌ها، آبشارهای شگفت‌‌انگیزی را به تماشا خواهید نشست. به هیچ وجه در سفر به کنز از چنین تجربه‌ای غافل نشوید.

مناسب برای: سفرهای لوکس، تک‌نفره، به همراه دوستان، مشتاقان تاریخ، زوج‌های جوان، سالمندان، خانواده، عاشقان طبیعت

نکته‌:

 • اگر می‌خواهید به این شیوه سفر کنید، بهتر است برای داشتن تجربه‌ای مضاعف، بلیط گلد کلاس تهیه کرد که شامل انواع نوشیدنی، صندلی اختصاصی و مقداری غذا می‌شود.

پناهگاه پروانه‌های استرالیایی

پناهگاه مذکور درست در کنار بازارهای میراث کوراندا قرار دارد و فرصت تماشای بیش از ۱,۵۰۰ گونه‌ی مختلف پروانه‌ی گرمسیری شامل بال پرنده‌ای کنزی را برایتان فراهم می‌کند. بدون شک دیدن زیبایی‌های بومی کوئینزلند در یک مکان تجربه‌ای شگفت‌انگیز است که نباید از دست داد.

مناسب برای: افراد دنبال آرامش و سکوت، تک‌نفره، به همراه دوستان، زوج‌های جوان، سالمندان، خانوادگی، عاشقان طبیعت

نکته‌ها:

 • شما می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ی اضافی در یکی از تورهای راهنمای ۳۰ دقیقه‌ای شرکت کنید.
 • پس از تماشای این پناهگاه می‌توانید سری به بازارهای میراث کوراندا بزنید و مشغول خرید شوید.

بازارهای شبانه

بازارهای شبانه درست در کنار تئاتر Esplanade قرار دارند. این بازارها از ساعت ۴:۳۰ عصر تا ۱۱ شب باز هستند و اگر اهل شب زنده‌داری و جستجو باشید، محیط جذابی برای شما هستند. انواع هنرها و صنایع دستی محلی، سوغاتی، صابون محلی، آبنبات و اجناس متنوع  دیگر در این مکان به فروش می‌رسد. احتمالا با حتی ۱ تا ۲ ساعت گشت و گذار در چنین مکانی هم دست خالی بر نخواهید گشت.

مناسب برای: خوش‌خوراک‌ها، تک‌نفره، به همراه دوستان، زوج‌های جوان، سالمندان، عاشقان خرید، خانوادگی

نکته‌ها:

 • اگر احساس گرسنگی کردید، خبر خوب اینکه چندین غرفه‌ی غذایی در این بازار وجود دارد.
 • ممکن است در طول شب هوا کمی سرد شود، بهتر است لباس اضافه به همراه داشته باشید.

تورهای بالون هوای داغ کنز

یکی از متفاوت‌ترین تجربه‌های سفر به کنز بالون‌سواری است. این تورها که از ساعت ۴ صبح شروع می‌شوند راهی عالی برای شروع باشکوه روز هستند. در طول این مدت  سوار بر بالون‌های هوای داغ از بالای فلات گرمسیری آترتون عبور می‌کنید و پس از آن در ساعت ۹:۳۰ صبح برای میل کردن صبحانه فرود می‌آیید. چنین تجربه‌ای هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان رویایی و فراموش‌نشدنی خواهد بود. بدون شک مناظر زیبایی که در طول مسیر و از منظری متفاوت مشاهده می‌کنید ارزشش را خواهد داشت.

مناسب برای: افراد دنبال آرامش و سکوت، سفرهای لوکس، به همراه دوستان، زوج‌های جوان، خانوادگی، عاشقان طبیعت

نکته‌ها:

 • بهتر است به صورت آنلاین و از قبل ثبت‌نام کنید.
 • در طول صبح هوا کمی سرد است؛ بنابراین لباس مناسب به همراه داشته باشید.
 • گرداننده‌ی این تورها شما را از هتل محل اقامتتان همراهی می‌کند و چند ساعت بعد شما را به همانجا بر می‌گرداند.

تالاب شنای گردشگاه کنز (Cairns Esplanade Swimming Lagoon)

این گردشگاه و تالاب با ۴ هکتار وسعت در مرکز شهر قرار دارد و مکانی عالی برای برنزه کردن، استراحت کنار آب، تماشای مناظر کوهستانی اطراف کنز یا شنا کردن در آب‌های شفاف فیروزه‌ای به شمار می‌رود. برای کسانی که دوست دارند به انجام چنین تفریحاتی بپردازند و در عین حال نمی‌خواهند از شهر خیلی دور شوند، این مکان بسیار مناسب است.

مناسب برای: تجربه‌ای مانند یک محلی، تک‌نفره، به همراه دوستان، زوج‌های جوان، سالمندان، خانوادگی، عاشقان طبیعت

نکته‌ها:

 • اگر به باربیکیو و کباب کردن علاقمند هستید، چندین مکان مخصوص این کار در اطراف تالاب تعبیه شده است.
 • در صورتی که کودک به همراه دارید، آن‌ها می‌توانند در زمین‌های بازی این اطراف به آب‌بازی مشغول شوند. پس این گردشگاه برای کودکان هم مناسب است.
 • همیشه چندین نگهبان برای ایجاد امنیت در این مکان وجود دارد؛ بنابراین می‌توانید با خیال راحت از تفریح خود لذت ببرید.

گردشگاه بورد‌واک (Boardwalk)

اگر روز آخر سفرتان به این شهر باشد و دوست دارید با خیال راحت با آن وداع کنید، بهترین راه پیشنهادی ما قدم زدن در طول گردشگاه بوردواک و تماشای مناظر آرامش‌دهنده‌ی اطراف است. شما می‌توانید در طول این مسیر از تماشای مناظری جادویی تالاب و کوه لذت ببرید و حتی مقداری اطلاعات از تاریخ مردم بومی این شهر کسب کنید. از آنجایی که قرار است پس از آن سوار هواپیما شوید و چندین ساعت را در آن بگذرانید، می‌توانید با نهایت آرامش خودتان را برای این کار آماده کنید.

مناسب برای: افراد دنبال آرامش و سکوت، تجربه‌ای مانند یک محلی، تک‌نفره، به همراه دوستان، زوج‌های جوان، خانوادگی، عاشقان طبیعت

نکته‌:

 • تعداد زیادی رستوران، کافه و بستنی فروشی در طول برودواک وجود دارد.

باغ گیاه‌‌شناسی کنز

باغ گیاه‌شناسی کنز بیش از ۴,۰۰۰ گونه‌ گیاه گرمسیری را در خود نگه می‌دارد. مجموعه‌ی بامبو از آن دست مواردی است که حتما باید ببینید. علاوه بر این‌ها، گیاهان گرمسیری که زمانی منبع غذایی و دارویی مردم بومی محسوب می‌شد از جذابیت‌های دیگر این باغ به شمار می‌روند. اگر به گیاهان و طبیعت علاقمند هستید به احتمال زیاد از این مکان خوشتان خواهد آمد.

مناسب برای: افراد دنبال آرامش و سکوت، تجربه‌ای مانند یک محلی، سفرهای تک‌نفره، خانوادگی، به همراه دوستان، زوج‌های جوان، سالمندان، خانوادگی، عاشقان طبیعت

نکته‌ها:

 • ورود به باغ رایگان است.
 • درهای این باغ در ساعت ۷:۳۰ صبح به روی عموم باز می‌شوند.
 • اغلب مسیرهای پیاده‌روی در این باغ دارای مسیر مخصوص ویلچر هستند.

گالری سامورایی استرالیا

درست است که در سرزمین آفتاب تابان، یعنی ژاپن نیستیم، اما این دلیل نمی‌شود که نتوانیم از نزدیک با فرهنگ‌های سنتی این کشور آشنا شویم. با بازدید از گالری سامورایی در کنز چند صد سال در تاریخ به عقب خواهید رفت و با فرهنگ بی‌نظیر این جنگجویان نام‌آور آشنا خواهید شد. تماشای مجموعه‌ی قدیمی از مصنوعات ژاپنی، شمشیرهای سامورایی مشهور به کاتانا، لباس‌های سنتی و دیگر مصنوعاتی که برخی از آن‌ها صدها سال قدمت دارند، دلایل خوبی برای بازدید از این موزه‌ به شمار می‌روند. اگر به تاریخ و فرهنگ ژاپنی علاقمند هستید، به هیچ وجه تماشای این گالری و مجموعه‌های بی‌نظیر آن را از دست ندهید.

مناسب برای: مشتاقان تاریخ، زوج‌های جوان، سالمندان، عاشقان معماری و هنر

نکته‌ها:

 • حتما از شمشیر قدیمی قرن نوزدهمی مشهور به تاچی دیدن کنید.
 • برخی از آثار به نمایش گذاشته در این گالری برای فروش هستند.

تور Reef Magic Cruises

اگر قرار است تنها در یک تور به همراه کودکتان شرکت کنید، تور Reef Magic Cruises پیشنهاد ما به شما است. این تور یکی از بهترین تجربه‌های  غواصی با لوله‌ی تنفسی (اسنورکل) در کنز محسوب می‌شود که شما را برای غواصی در میان صخره‌های دریایی همراهی می‌کند. کل اعضای خانواده می‌توانند دست کم ۵ ساعت از زمانشان را مشغول غواصی در میان آب‌های شفاف شوند، با ماهی‌های رنگارنگ در تعامل باشند و از تماشای دنیای حیرت‌انگیز زیر آب لذت ببرند. مگر هدف شما برای سفر به استرالیا غیر از این است؟

مناسب برای: عاشقان طبیعت، زوج‌های جوان، خانوادگی، به همراه دوستان

نکته‌:

 • این تورها همچنین یکی از بهترین فرصت‌های شنای اسکوبای (نوعی وسیله‌ی تنفسی) دنیا را در اختیار شما می‌گذارد. مربیان، بسیار صبور  و پاداش‌های که می‌گیرد با ارزش هستند.

آبشارهای کوچک کریستال (Crystal Cascades)

آبشارها در هر سفری تقریبا پای ثابت فهرست ما هستند. این آبشارهای زیبا و کوچک به همراه درختان معلق و حوضچه‌ای زیر آن یکی از بهترین نقاطی هستند که در سفر به کنز می‌توانید پیدا کنید. برای رسیدن به این گنجینه‌ی پنهان در دل مناطق جنگلی باید حدود ۳۰ دقیقه از کنز به سمت آن رانندگی و حدود ۱.۵ کیلومتر مسیر سنگفرش شده در میان جنگلی استوایی (بارانی) را طی کنید. در طول این مسیر می‌توانید پنج یا شش آبشار با استخرهایی از آب بیابید. اگر دنبال کسب آرامشی ناب در میان محیطی سرسبز و آبی هستید، بازدید از این آبشارها را فراموش نکنید.

مناسب برای: تجربه‌ای مانند یک محلی، عاشقان طبیعت، افراد دنبال آرامش و سکوت، سفرهای لوکس، به همراه دوستان، خانوادگی، زوج‌های جوان

نکته‌ها:

 • هیچ‌گونه سیگنال تلفنی در این ناحیه وجود ندارد.
 • اگر به باربیکیو یا کباب علاقمند هستید، امکاناتی برای این کار فراهم شده است.
 • می‌توانید برای تماشای ماهیان بزرگی که در زیر این آبشارها و درون حوضچه‌ها زندگی می‌کنند، هنگام شنا عینک مخصوص به چشم بزنید.
 • همراه داشتن مواد دفع‌کننده‌ی حشرات، دوربین عکاسی، کلاه آفتاب‌گیر، ضد آفتاب، لباس شنا و حوله را فراموش نکنید.

جزیره‌‌ فریتزوری (Fitzroy Island)

جزیره‌ی گرمسیری فریتزوری تنها ۴۵ دقیقه از کنز فاصله دارد. در اینجا می‌توانید از شنا کردن، غواصی با لوله‌ی تنفسی، سواری در قایق‌هایی با کف شیشه‌ای، کایاک سواری و پیاده‌روی در مسیرهای تعبیه‌شده‌ی این جزیره لذت ببرید. این جزیره استحقاق این را دارد که حتی شب را در آن سپری کنید. علاوه بر جزیره‌ی فریتزوری، جزیره‌ی سبز یا گرین‌آیلند هم یکی دیگر از جزایر زیبا و دوست داشتنی کنز به شمار می‌رود.

مناسب برای: تجربه‌ای مانند یک محلی، عاشاقان طبیعت، افراد دنبال آرامش و سکوت، سفرهای لوکس، زوج‌های جوان، به همراه دوستان، خانوادگی

نکته‌ها:

 • یک فروشگاه عمومی در این جزیره وجود دارد.
 • همراه داشتن مواد دفع‌کننده‌ی حشرات، دوربین عکاسی، کلاه آفتاب‌گیر، ضد آفتاب، لباس شنا و حوله را فراموش نکنید. البته می‌توانید وسایل غواصی با لوله‌ی تنفس را هم در همین حوالی کرایه کنید.

پارک فرهنگ بومی‌های اولیه جاپوکای (Tjapukai Aboriginal Cultural Park)

بازدید از پارک جاپوکای برای کسانی که دوست دارند در مورد ساکنان اولیه‌ی کنز و میراث و فرهنگ جزیره‌نشینان تنگه‌ی تورس بدانند از واجبات است. در اینجا می‌توانید پرتاب بومرنگ، نواختن یکی از قدیمی‌ترین سازهای بادی جهان مختص همین ناحیه به نام دیجریدو، طریقه‌ی تهیه نوعی غذای محلی به نام بوش تاکر یا بوش‌فود (bush tucker) و همچنین اطلاعاتی در مورد گیاهان دارویی را یاد بگیرید و علاوه بر همه‌ی این‌ها در کلاس‌های نقاشی شرکت کنید. حتی اگر در شب از این روستا بازدید می‌کنید، می‌توانید در روزگار رویا حضور یابید ( روزگار رویا که جوکورپایز نامیده می‌شود مفهومی در اسطوره‌شناسی بومیان استرالیا است و به دورانی «مقدس» اشاره دارد که در باور مذهبی بومیان استرالیا، ایزدان و نیاکان، جهان ما را آفریدند: ویکی‌پدیا).

مناسب برای: سفرهای لوکس، تجربه‌ای مانند یک محلی، مشتاقان تاریخ، عاشقان طبیعت

نکته‌ها:

 • این پارک مسیرهای مخصوص ویلچر هم دارد.

تله ‌کابین جنگل بارانی اسکای ریل (Skyrail Rainforest Cableway)

از اسکای ریل تا کوراندا ۹۰ دقیقه ماجراجویی بر فراز درختان جنگلی بارانی به همراه دو ایستگاه از طریق تله کابین در انتظار شما است. کوراندا روستایی در جنگلی بارانی است که به همراه تعدادی رستوران، فروشگاه سوغاتی و مارکت به علاوه‌ی تعداد زیادی جاذبه و فعالیت‌ تفریحی متنوع پذیرای شما خواهد بود. شما می‌توانید در تورهای مخصوص تله کابین شرکت کنید و از منظری متفاوت به دنیای زیر پایتان بنگرید و از تماشای آن لذت ببرید. اگر دنبال تجربه‌ای متفاوت در سفر به کنز هستید، شرکت در این تورها را از دست ندهید.

مناسب برای: تجربه‌ای مانند یک محلی، سفرهای لوکس، عاشقان طبیعت، زوج‌های جوان، به همراه دوستان

نکته‌:

 • اسکای ریل در کنار پارک فرهنگی جاپوکای قرار دارد.

مطالب مرتبط:

  برچسب‌ها توریسم

  دیدگاه