موزه‌ی زنبورها در پیالس دل هیو

مینا رهبری | جمعه, ۷ اسفند ۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

زنبورها در عین حال که حشرات بسیار مفیدی برای انسان‌ها هستند، می‌توانند با نیش خود مشکلاتی  نیز برای ما به وجود آوردند. یک زنبوردار اسپانیایی موزه‌‌ای افتتاح کرده که می‌توان به راحتی و بدون هیچ خطری، از نزدیک با این حشرات آشنا شد. با کجارو همراه باشید.

 موزه‌ی زنبور‌ها واقع در شهر پیالس دل هیو در اسپانیا، فرصت مناسبی را برای بازدیدکنندگان فراهم آورده است که بتوانند فعالیت‌های این حشره‌ی پرکار را بدون خطر تماشا کنند. موزه دارای  ۶ کندوی بسیار بزرگ است که از سقف آویزان شده و در دیواره‌های شیشه‌ای قرار گرفته‌اند و به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد که بدون  خطر نیش‌زدگی، به زنبورها نزدیک شوند.

موزه زنبور

جراردو گونزالز پرزکه مدیر موزه و خود  از زنبورداران است، اولین کندوها را ۳۴ سال پیش، زمانی که هنوز یک دانشجو بود، ساخت. طی گذشت چند سال، او به زنبورداری بسیار علاقه‌مند شده  و آن را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کرد. وی درتمامی  مدارس و دانشگاه‌ها‌ی اسپانیا  سخنرانی کرده و  کلاس‌ آموزش زنبورداری را برای افراد تازه‌کار تشکیل داده است. 

موزه‌ی زنبور در اسپانیا

او در سال ۱۹۹۷ بعد از ۲۰ سال کار و تحقیق، موزه‌ی زنبورها را به منظور انتقال دانش و ارتقای آگاهی مردم دنیا از زندگی اجتماعی زنبورها، تاسیس کرد. از زمان افتتاح این موزه، هزاران نفر به سهولت از این موزه دیدن کرده و فرصت این را یافته‌اند که راجع به زندگی  زنبورها به عنوان  حشرات گرده افشان، چگونگی فعالیت آن‌ها، پایه و اساس زنبورداری و خیلی چیزهای دیگر یاد بگیرند. 

منبع: amusingplanet

مطالب مرتبط:

    دیدگاه