آغاز نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران

آغاز نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران

تیم  کجارو
| سه شنبه, ۲۷ بهمن ۹۴ ساعت ۱۵:۳۰

نهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ایران با حضور وزیر کشور، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، وزیر گردشگری یونان، نماینده یونسکو در ایران و رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه افتتاح شد.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی گردشگری برخلاف سال‌های گذشته بدون آنکه با سخنرانی مقامات مسوول همراه باشد، با نوای موسیقی محلی برگزار شد.

در این مراسم که در سالن ویژه نمایشگاه با طراحی خانه ایرانی برگزار شد، جمعی از سفرا و کارداران مقیم در ایران، نمایندگان لشکری و کشوری و جمعی از فعالان گردشگری کشور حضور داشتند.

براساس اعلام معاونت گردشگری، در نمایشگاه امسال نمایندگانی از ۱۶ کشور حضور یافته‌اند. معاون گردشگری ایران نیز چندی پیش از امضای تفاهم‌نامه‌ای با آژانس فدرال گردشگری روسیه در حاشیه این نمایشگاه خبر داد.

موسیقی محلی مراسم افتتاحیه از خطه آذربایجان را «ودود موذن‌زاده»، برادر زاده‌ی مرحوم موذن‌زاده اردبیلی اجرا کرد. در اجرای این موسیقی از کیبورد و گیتار الکترونیکی استفاده شده بود.

همچنین به دلیل متناسب نبودن تعداد مهمان‌ها با صندلی‌ها، جمعیت زیادی به صورت ایستاده شاهد مراسم افتتاحیه بودند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری سپس با همراهی مهمانان خارجی بازدید از بخش‌های مختلف این نمایشگاه را آغاز کرد.

سالن ویژه نمایشگاه که مخصوص استان‌ها است با اجرای موسیقی و رقص‌های محلی و نواحی به میزبانی از مهمانان مراسم افتتاحیه رفت.

این نمایشگاه از امروز (سه‌شنبه) آغاز شده و تا روز ۳۰ بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت. ساعت بازدید از ۱۰ الی ۱۸ تعیین شده است.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه  

      تبلیغات