تداوم آلودگی هوا تا پایان امروز و تمهیدات اورژانسی در ۶ نقطه پایتخت

تیم  کجارو
شنبه، ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۵
تداوم آلودگی هوا تا پایان امروز و تمهیدات اورژانسی در ۶ نقطه پایتخت

طبق نتایج پیش‌بینی آلودگی هوا، شرایط نامطلوب کیفی هوا طی امروز همچنان برقرار خواهد بود، اما پیش‌بینی می‌شود امشب با وزش باد و شروع بارش باران کیفیت هوای تهران طی روز آینده بهبود یابد.

«محمد رستگاری» معاون پایش و نظارت حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز (شنبه چهارم دی)، ۱۵۲ و در شرایط ناسالم قرار داشته است، گفت:

بر اساس پیش‌بینی‌ها و گزارش سازمان هواشناسی از اواخر وقت امشب در تهران ناپایدرای‌هایی داریم که باعث بهبود کیفیت هوای تهران و شاخص‌های آلودگی خواهد شد و بر این اساس نیازی به تشکیل جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران نیست.

«احد وظیفه» مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور نیز بیان کرد که امشب بارش در تهران شروع می‌شود که به طور یقین در بهبود کیفیت هوای روز آینده تاثیر می‌گذارد.

بر اساس تحلیل داده‌های هواشناسی پیش‌بینی شده برای شهر تهران، با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر روز جاری (شنبه)، در برخی ساعات وزش باد موثر انتظار می‌رود. با برقراری شرایط جوی ناپایدار از ساعات اولیه روز یکشنبه، بارش باران و وزش باد نسبتا شدید در برخی ساعات پیش‌بینی می‌شود که نقش موثری در پراکندگی آلاینده‌ها خواهد داشت.

علاوه بر این با تداوم شرایط جوی ناپایدار در روز دوشنبه، در برخی ساعات این روز وزش باد نسبتا شدید و بارش پراکنده انتظار می‌رود. همچنین طی دو روز آینده پارامتر دما به طور نسبی افزایش می‌یابد.

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، طبق نتایج پیش‌بینی آلودگی هوا، طی روز جاری (شنبه) شرایط نامطلوب کیفی هوا همچنان برقرار خواهد بود و در روز یکشنبه با کاهش غلظت آلاینده‌ها، وضعیت کیفی هوا به طور نسبی بهبود می‌یابد.

«حسن عباسی» سخنگوی اورژانس تهران درباره تمهیدات اورژانس در پایتخت با توجه به تشدید آلودگی هوا گفت:

برای امروز در شش نقطه تهران و در میادین آزادی، امام حسین، تجریش، انقلاب، امام خمینی (ره) و شهرری اقدام به استقرار آمبولانس کرده‌ایم.

وی افزود که همچنین ۳۰ دستگاه موتور آمبولانس در نقاط پرتردد پایتخت از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ بعدازظهر استقرار دارند.

عباسی به مردم توصیه کرد که در صورت بروز تنگی نفس یا مشاهده علائم قلبی و تنفسی به محل‌های استقرارهای آمبولانس‌های اورژانس مراجعه کرده یا با شماره تلفن ۱۱۵ تماس بگیرند.

دیدگاه