۸ دلیل برای آموختن زبان اسپانیایی

پوریا عزیزی | دوشنبه, ۵ بهمن ۹۴ ساعت ۱۴:۰۰

از مزایای آموختن زبان جدید، هر‌چقدر بگوییم، باز هم کم است. کجارو تاکنون مقالات مختلفی را در این زمینه تهیه و منتشر کرده است و حالا در این مقاله قصد داریم تا ۷ دلیل برای آموختن زبان اسپانیایی را به شما یادآور شویم. با ما همراه باشید.

زبان اسپانیایی (español)، زبانی است از خانواده زبان‌های رومی که خود زیرمجموعه‌ای از زبان‌های هند‌واروپایی به حساب می‌آید. دوران اوج درخشش این زبان، زمان استعمار اسپانیایی در سطح جهان بوده‌ است، اما اسپانیول همچنان زبان قدرتمندی است و دلایل متعددی برای آموختن آن وجود دارد که در ادامه، به ۷ مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

۱. گستردگی و میزان گویش‌ور

بعد از زبان چینی ماندرین و زبان انگلیسی، اسپانیول بیش‌ترین تعداد گویش‌ور در جهان را دارد. بیش‌تر از ۴۰۰ میلیون نفر در جهان به این زبان تکلم می‌کنند و زبان مادریشان اسپانیایی است. این زبان همچنین، زبان رسمی ۲۰ کشور جهان است که علاوه بر اسپانیا، کشورهای آرژانتین، بولیوی، کوبا، شیلی، مکزیک و بسیاری دیگر را نیز شامل می‌شود. همچنین، در ایالات متحده، به دلیل وجود اقلیت بزرگی از مردمان لاتین‌تبار، اسپانیایی بعد از انگلیسی بیش‌ترین تعداد گویش‌ور را داراست. در تصور زیر، نقاط قرمز رنگ نشان‌گر کشورهایی است که زبان رسمی‌شان اسپانیول است و نقاط آبی رنگ، کشور‌هایی را نشان می‌دهد که این زبان، یکی از زبان‌های رسمی محسوب می‌شود.

۲. موقعیت‌های شغلی

دانستن یک زبان خارجی همیشه نقطه قوتی در رزومه کاری افراد محسوب می‌شود. تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که کارمندانی که به زبان دیگری تسلط دارند، کارمندان ارزشمند‌تری به شمار می‌آیند و احتمال استخدام آن‌ها بیش‌تر است. از آن گذشته، اگر شرکتی که درآن کار می‌کنید با کشورهای لاتین و هیسپانیک روابط تجاری داشته باشد، موضوع فوق تشدید شده و این زبان بسیار مفید خواهد بود. از سوی دیگر، شاید دوست داشته باشید در کشور دیگری به فعالیت بپردازید. خب، دانستن زبان مذکور درهای ۲۰ کشور جهان را به روی شما خواهد گشود که می‌توان در آن‌ها زندگی کرد و به کار و فعالیت‌های تجاری پرداخت.

۳. تاریخ و فرهنگ

اسپانیا یکی از بزرگترین و قدرتمند‌ترین امپراتوری‌ها، یا به عبارت دیگر، استعمارگران جهان بوده است. قبل از آن نیز، بخش بزرگی از این کشور تحت تسلط مسلمانان و امپراتوری اسلامی قرار داشت. تمامی این موارد موجب شده که این کشور، فرهنگی غنی و تاریخی پرشکوه داشته باشد که تسلط به این زبان، دروازه‌های این تمدن عظیم را به رویتان خواهد گشود. اگر از خود کشور اسپانیا نیز صرف نظر کنیم و عرض اقیانوس اطلس را بپیماییم، به قاره آمریکا می‌رسیم که کشور‌های جنوب و مرکز آن نیز در این عرصه چیزی از اسپانیا کم ندارند! از هرچه که بگذریم، در نهایت این کاشفین اسپانیایی بودند که آمریکا را کشف کردند!

 

مکانهای تاریخی اسپانیا

مقالات مرتبط:

۸ دلیل برای آموختن زبان ایتالیایی

۸ دلیل برای آموختن زبان فرانسه

۸ دلیل برای آموختن زبان پرتغالی

۴. مقاصد گردشگری

قصر بزرگ الحمرا در جنوب اسپانیا، شهرهای گرانادا، سویل، بارسلون، مادرید و البته سواحل زیبای این کشور همه و همه تنها گوشه‌ای از جاذبه‌های گردشگری این کشور به حساب می‌آیند. همچنین این کشور در مقایسه با همسایگان اروپایی خود نسبتا ارزان‌ است که آن را برای توریست‌ها و گردشگران به گزینه‌ای ایده‌آل تبدیل می‌کند. طبیعت زیبای آمریکای جنوبی و تاریخ و فرهنگ‌های گوناگون آن‌، هرساله بسیاری از علاقه‌مندان را به دیدن خود دعوت می‌کند. البته از آمریکای مرکزی و کوبا و جزایری مانند پورتو‌ریکو نیز نباید غافل شد که هوش از سر همگان برده‌اند.

۵. ادبیات

سروانتس، گابریل گارسیا مارکز، لورکا  و پابلو نرودا تنها برخی از گوهر‌های ادبیات جهان هستند که آثار خود را به زبان اسپانیول نگاشته‌اند. ادبیات اسپانیایی زبان، سرشار از شاهکارهای ادبی است که مطالعه آن‌ها به زبان اصلی، لذتی شگرف خواهد داشت و فهم موضوع، زیبایی‌های ادبی و درک فرهنگ آن زبان و کشور را تسهیل خواهد نمود.

۶. موسیقی

سبک‌های متنوع و جذاب موسیقی لاتین، روز‌به‌روز مخاطبین بیشتری را به خود جذب می‌کنند و اکثر این آثار به زبان اسپانیایی و چندی از آن‌ها به زبان پرتغالی خوانده می‌شوند که تسلط به این زبان‌ها فهم ترانه‌ها و البته فرهنگ غالب جوامع اسپانیولی‌ زبان را تسهیل می‌کند. همچنین، به عقیده ما در کجارو، سبک فلامنکو شایان توجه بیشتری است! این سبک موسیقی که به شدت از موسیقی شرقی تاثیر پذیرفته‌ است، امروزه صحنه‌های جهانی را فتح کرده و عاشقان بی‌شماری دارد.

۷. پلی به دیگر زبان‌های رومی

در مقدمه مقاله اشاره کردیم که اسپانیایی از خانواده زبان‌های رومی است که از لاتین مشتق شده است. به عبارت دیگر، می‌توان با یادگیری یکی از آن‌ها، فرایند یادگیری بقیه را راحت‌تر کرد و سرعت بخشید. واژگان اسپانیایی بسیار شبیه با واژگان زبان پرتغالی هستند و دستور زبان آن نیز، قرابت عجیبی با زبان ایتالیایی دارد. گرچه زبان فرانسوی قدری متفاوت است، اما همچنان جزو همان خانواده محسوب می‌شود و آنچه در بالا به آن اشاره کردیم، در مورد این زبان نیز صدق می‌کند.

تهیه شده درکجارو

برچسب‌ها خانواده کجارو

دیدگاه