کویر مرنجاب تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار گرفت

زهره زرشکیان
زهره زرشکیان سه شنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
کویر مرنجاب تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار گرفت

وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام شخصی خود از تکمیل پوشش آنتن‌دهی شبکه تلفن همراه در کویر مرنجاب برای نجات جان گردشگران خبر داد.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرامش درباره کامل شدن پوشش آنتن‌دهی تلفن همراه در منطقه مرنجاب در کاشان خبر داد.

اینجا پشت بام کاروانسرای «مرنجاب» است. کاروانسرایی در عمق کویر، با آسمان و شبهایی بی‌نهایت زیبا و دوست‌داشتنی و مکانی بکر برای گردشگری.

متاسفانه هر از چندی خبری از گم کردن مسیر و مفقود شدن گروه‌های گردشگری در مرنجاب می‌شنیدیم. چندی پیش مردم آران و بیدگل، از وزارت ارتباطات خواستند تا با ایجاد پوشش تلفن همراه، منجی جان گردشگران باشد.

دستور آن‌ها اجرا شد و بالاخره مرنجاب هم تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار گرفت.

پیشنهاد می‌کنم از زیبایی‌های کاشان به‌ویژه در این فصل گلابگیری دیدن کنید و حتما سری هم به #مرنجاب بزنید.

#دسترسی‌همگانی

اسماعیل بایبوردی، فرماندار آران و بیدگل نیز در حاشیه بهره‌برداری از دومین آنتن بی‌تی‌اس کویر مرنجاب اشاره کرد که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر سال گذشته‌ی خود به آران و بیدگل، بر تکمیل و تقویت پوشش آنتن‌دهی تلفن‌های همراه در مرنجاب تاکید کرده بود و این موضوع ازطرف دستگاه‌های مربوطه پیگیری شد.

بایبوردی از اختصاص ۱۲ میلیارد ریال از محل اعتبارهای ملی برای انجام این طرح خبر داد و در ادادمه یادآور شد:

گم شدن ده‌ها گردشگر و جانباختن سه نفر در كویر مرنجاب به‌علت مشكل آنتن‌دهی و دسترسی نداشتن به موقعیت گمشدگان را در سال‌های گذشته شاهد بودیم كه امید می‌رود با بهره‌برداری و تقویت آنتن دهی در این منطقه، دیگر شاهد حادثه‌های ناگواری از این دست نباشیم.

به گفته وی، شهرستان آران و بیدگل به‌عنوان منطقه‌ای گردشگر-پایه در کشور مطرح است و باید زیرساخت‌های مورد نیاز برای بهره‌مندی علاقه‌مندان از ظرفیت‌های این شهرستان بیش از پیش فراهم شود.

منطقه نمونه گردشگری کویر مرنجاب از زیباترین و بکرترین کویرهای کشور است که از ظرفیت‌هایی مانند کویرنوردی، آفرود، موتورسواری، سافاری، شترسواری و اسکی روی شن و ماسه در آن امکان‌پذیر است.

برای سفر به کویر مرنجاب می‌توانید از تور استفاده کنید. ما در کجارو به شما کمک می‌کنیم بتوانید ارزان‌ترین تورهای کویر مرنجاب را با جستجوی ساده، مقایسه قیمت و امکانات تورها پیدا و سفرتان را به‌راحتی برنامه‌ریزی کنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه