احداث بزرگترین موزه شمال کشور در گنبدکاووس

طیبه فلاحتی
طیبه فلاحتی پنجشنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵
احداث بزرگترین موزه شمال کشور در گنبدکاووس

در طی ۵ سال آینده بزرگترین موزه شمال کشور در گنبد کاووس احداث خواهد شد که در سطح ملی و جهانی نماینده استان گلستان خواهد بود.

محمدرضا کارگر مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور بیان کرد که با تامین اعتبارات استانی و ملی در شهرستان گنبدکاووس بزرگترین موزه شمال کشور در ۵ سال آینده احداث می‌شود.

محمدرضا کارگر افزود که تفاهم‌نامه‌ای بین استاندار گلستان و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور در زمان برگزاری جشنواره اقوام ایران زمین منعقد می‌شود تا شیوه تامین اعتبارات ملی و استانی مشخص شود.

به گفته وی با انعقاد این تفاهم‌نامه اعتبارات ملی، هر میزان که استان برای احداث این موزه اعتبار تخصیص دهد، بیشتر می‌شود.

مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور وی در ادامه سخنان خود بیان کرد:

در این موزه آمفی تئاتر روباز، آمفی تئاتر مسقف، کافی‌شاپ، پارک و فضای سبز نیز علاوه بر ساختمان اشیای تاریخی، طراحی شده است.

این موزه بر اساس اظهارات این مقام مسئول در سطح ملی و جهانی نماینده استان گلستان خواهد بود و دارای نمایشگاه‌های چهار اقلیم، افسانه‌ها، سکونتگاه‌های کهن، شهر تاریخی جرجان، راه و مهاجرت و گلستان امروز است.

کارگر گفت ایجاد موزه برای هویت‌بخشی همه اقوام، یک امر ضروری است و ثروت جامعه بوده و در درون موزه ضربان حیات یک جامعه به حرکت در می‌آید.

مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور یادآور شد که تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام سیاست دولت است، با توجه به اینکه استان گلستان از لحاظ موزه فقیر بوده و ایجاد موزه تقویت گردشگری گلستان با هدف مقصد گردشگری است.

مطالب مرتبط:

دیدگاه