معرفی سرعین به عنوان شهر نمونه گردشگری کشور

طیبه فلاحتی
طیبه فلاحتی دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۵
معرفی سرعین به عنوان شهر نمونه گردشگری کشور

اقدامات لازم برای معرفی شهر سرعین به‌عنوان شهر نمونه گردشگری آغاز شده است.

نادر فلاحی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از معرفی سرعین به‌عنوان شهر نمونه گردشگری در کشور خبر داد.

نادر فلاحی در ادامه افزود این شهر شاخصه و الگوهای گردشگری حلال را دارا است و اقدامات لازم برای معرفی این شهر به‌عنوان شهر نمونه گردشگری آغاز شده است.

ایشان در ادامه چنین بیان داشت:

مواهب طبیعی این شهر کمتر معرفی شده؛ سرعین غیر از آب‌های گرم  و معدنی، از طبیعت منحصربه‌فرد در دامنه کوه سبلان برخوردار است.

 به گفته سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، منطقه نمونه گردشگری آلوارس، دربند ورگه سران، دره ورنیاب، روستای زیرزمینی کنزق، ویند کلخوران و عشایر ییلاقات آلوارس از جاذبه‌های طبیعی منحصربه‌فرد این شهرستان است.

فلاحی همچنین ادامه داد:

روستای گردشگری بیله درق نیز به‌عنوان مکمل جاذبه‌های گردشگری شهر سرعین با طبیعت زیبا و آب‌های گرم معدنی و زندگی روستایی است.

ایشان در ادامه سخنان خود تاکید کرد که ظرفیت‌های این منطقه موجب شده تا سالانه هزاران گردشگر از داخل و خارج کشور میهمان این شهر باشند.

فلاحی گفت:

برگزاری جشنواره‌های متنوع با هدف رونق گردشگری این منطقه برنامه‌ریزی شده که از آن جمله جشنواره‌های زمستانی است تا طرح زمستان بیدار در این منطقه عملیاتی شود.

ایشان از آمادگی خود برای حمایت از  سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بخش خصوصی در این منطقه خبر داد و در ادامه مسلمانان کشورهای مختلف را برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری شهر سرعین به این شهر دعوت کرد.

شهرستان سرعین از مناطق گردشگر‌پذیر کشور با ده‌ها دهنه آبگرم معدنی و پیست اسکی آلوارس در ۲۷ کیلومتری غرب اردبیل قرار دارد.

آلوارس رتبه نخست کشور به لحاظ داشتن ذخایر برف در طول دست کم شش ماه از سال را دارا است و این منطقه به همراه امکانات تفریحی و ورزشی ایجادشده در آن نقش بسزایی در توسعه ورزش‌های زمستانی، جذب گردشگران خارجی، ایجاد اشتغال و پرکردن اوقات فراغت جوانان و تکمیل موقعیت ویژه گردشگری در شهر سرعین دارد.

 

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه