راهنمای سفر به پورتو

پورتو دومین شهر بزرگ پرتغال به شمار می‌رود. این شهر با داشتن تاریخی قابل‌توجه، میراث‌ فراوانی از آثار تاریخی گذشته را در خود دارد. میراثی که احساسی از بودن در دنیایی قدیمی را به شما منتقل می‌کند. علاوه بر این اگر دنبال غذاها و نوشیدنی‌های عالی هستید، می‌توانید روی شهر یاد شده حساب باز کنید. در ادامه با کجارو همراه باشید.

با پورتو بیشتر آشنا شوید:

درباره پورتو

اطلاعات ضروری پورتو

آب و هوای پورتو

بهترین زمان سفر به پورتو

هزینه‌ های سفر به پورتو

جاهای دیدنی پورتو

درباره پورتو

نمایی توریستی از پورتو

عکس از unsplash (عکاس: Matt Roskovec)

پورتو یا اپورتو علاوه بر ارزش تاریخی، یکی از قطب‌های مهم اقتصادی در کشور پرتغال محسوب می‌شود. اکثریت قریب به اتفاق کسانی که به پرتغال سفر می‌کنند، ابتدا وارد لیسبون می‌شوند، اما انتخاب دوم آن‌ها به احتمال زیاد این شهر خواهد بود. پورتو در اصل شهری صنعتی است، اما در میان گردشگران محبوبیت زیادی دارد.

شاید یکی از دلایل آن آب و هوای مطلوبی است که با فضای تاریخی شهر ترکیبی دلنشین را می‌سازد. از نظر هزینه، نسبت به دیگر شهرهای اروپایی، با مقصدی مقرون‌به‌صرفه روبه‌رو هستیم. مطلب پیش رو برای سفری ۳ تا ۵ روز به این شهر تهیه شده است.

اطلاعات ضروری پورتو

چشم‌اندازی شبانه از پورتو

عکس از unsplash (عکاس: Daniel Seßler)

اختلاف ساعت با تهران: ۲:۳۰-

زبان رسمی: پرتغالی

واحد پول: یورو (EUR)

نوع برق شهری: ۲۳۰ ولت/۵۰ هرتز (دوشاخه‌های نوع C, F)

کد کشور: ۳۵۱+

کد شهری: ۲۲ (۰)

شماره‌های اضطراری: ۱۱۲

شماره دفتر اطلاعات گردشگری: ۳۹۳۴۷۲ ۲۲۳ ۳۵۱+

جهت رانندگی: راست

فرودگاه: فرودگاه فرانسیسکو سا کارنیرو (OPO)

آب و هوای پورتو

پورتو در بهار

عکس از unsplash (عکاس: João Reguengos)

پورتو مانند شهرهای جنوبی آب و هوای مدیترانه‌ای ندارد. دمای هوای این شهر در سراسر طول سال معتدل است، به‌گونه‌ای که نه طی زمستان به نقطه‌ انجماد می‌رسد و نه در تابستان خیلی گرم می‌شود. از اواخر پاییز تا اوایل بهار هوا تقریبا بارانی و دمای آن هم تا حدودی خنک‌تر است. اگر در این مدت به پورتو سفر کردید، بهتر است لباس مناسب و ضد آب و چتر به‌همراه داشته باشید. اگر در زمان‌های دیگر قصد سفر داشتید، با هوایی معتدل و آسمانی صاف روبه‌رو خواهید بود، با این وجود چون شب‌ها دمای هوا کمی سرد می‌شود، توصیه می‌کنیم لباس مناسب هم در چمدانتان بگذارید.

بهترین زمان سفر به پورتو

شهر زیبای پورتو در غروب

عکس از unsplash (عکاس: Alejandro Piñero Amerio)

اغلب مردم در طول تابستان که هوا در بهترین حالت خود قرار دارد، به پورتو سفر می‌کنند؛ بنابراین در این مدت با جمعیت زیادی روبه‌رو خواهید شد و قیمت انواع هتل هم در بالاترین حالت خود قرار دارد. از طرف دیگر زمستان را می‌توان فصل کم گردشگر نامید. در این فصل می‌توانید به‌راحتی، هتل‌های ارزانی پیدا کنید و حتی در آخر هفته‌ها هم با پیشنهادهای شگفت‌انگیزی روبه‌رو شوید. پس اگر با بارش باران و روزهای ابری مشکلی ندارید، زمستان فصل خوبی برای سفر به این شهر خواهد بود.

هزینه‌ های سفر به پورتو

هاستل (خوابگاه)

The Passenger Hostel پورتو

عکس از booking (عکاس: نامشخص)

برای یک شب اقامت در اتاق‌های اشتراکی و خصوصی به‌ترتیب باید ۱۰ تا ۲۵ و ۳۰ تا ۶۰ یورو هزینه بپردازید. اتاق‌های خصوصی به‌همراه دو تخت و حمام اجاره داده می‌شوند.

 اقامت در هتل

Vincci Porto پورتو

عکس از booking (عکاس: نامشخص)

هتل‌ های پورتو با وجود داشتن استانداردی اروپایی، قیمت‌های مناسبی دارند. اگر بخواهیم لیستی از میانگین قیمت انواع هتل بر اساس کیفیت و تعداد ستاره تهیه کنیم، نتیجه به شرح زیر خواهد بود:

۱ ستاره          ۲۰ تا ۶۰ یورو

۲ ستاره          ۴۱ تا ۸۹ یورو

۳ ستاره          ۶۸ تا ۱۲۹ یورو

۴ ستاره          ۷۸ تا ۲۰۸ یورو

۵ ستاره          ۱۸۱ تا ۲۲۰ یورو

متوسط قیمت مواد غذایی

غذاهای پرتغالی در پورتو

عکس از وب‌سایت whatthefab.com (عکاس: نامشخص)

غذا و نوشیدنی در رستوران های پورتو هم مانند هتل‌ها قیمت‌های متنوعی دارند و با کمی جست‌و‌جو می‌توان غذایی ارزان میل کرد. در واقع پورتو برای خوش‌خوراک‌ها پیشنهاد زیادی به‌همراه دارد.

 صبحانه‌ مقرون به‌صرفه: اغلب هتل‌ها اتاق‌هایشان را به‌همراه وعده‌ی رایگان صبحانه ارائه می‌دهند، اگر نه می‌توانید یک کافه‌ محلی پیدا کنید (۳ تا ۶ یورو).

ناهار مقرون به‌صرفه: فست فودهای کوچکی در پورتو وجود دارد که شاید کمی دور باشند، اما قیمت‌های ارزانی دارند (۴ تا ۸ یورو).

 شام مقرون به‌صرفه: با فرض اینکه بخواهید وعده‌ شام را مفصل میل کنید، می‌توانید رستوران‌هایی با آشپزهای بین‌المللی در سطح شهر پیدا کنید که غذاهای بسیار خوشمزه‌ای طبخ می‌کنند (۷ تا ۱۵ یورو).

اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به کدام سبک غذایی (غربی یا آسیایی) علاقه‌مند باشید، می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را با پرداخت به‌ترتیب حدود ۴۱  و ۳۰ یورو  تهیه کنید. به یاد داشته باشید محاسبه قیمت‌ها بر اساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی مورد نیاز یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است که اقلامی چون نان تازه، برنج سفید، گوشت قرمز گاوی، تخم‌مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه‌ مرغ (پوست کنده و بدون استخوان)، پنیر محلی (سبک غربی)، سیب درختی، موز، پرتقال، گوجه فرنگی، سیب‌زمینی، پیاز و کاهو می‌شود. مسلم است که اگر مواد بیشتری نیاز دارید، باید هزینه‌ بیشتری بپردازید.

هزینه‌ حمل و نقل عمومی در پورتو

حمل و نقل در پورتو

عکس از unsplash (عکاس: Siddhant Kumar)

در ادامه می‌توانید از برخی هزینه‌های حمل و نقل در پورتو مطلع شوید:

 آیروباس از فرودگاه تا مرکز شهر

۶ یورو

تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر

۲۰ یورو

مترو از فرودگاه تا مرکز شهر

۱.۸۰ یورو

مترو از فرودگاه تا مرکز شهر (کارت عبور ۲۴ ساعته)

۶.۲۰ یورو

تراموا در سطح شهر

۲ یورو

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

یک کارت مترو تهیه کنید

اگر کارت عبور یک‌روزه به‌جای بلیط معمولی تهیه کنید، صرفه‌ اقتصادی بهتری برایتان خواهد داشت.

ساندویچ francescinha میل کنید

ساندویچ معروف پورتو در ورتغال

عکس از وب‌سایت itinari.com (عکاس: نامشخص)

Francescinha نوعی ساندویچ بزرگ و پر مایه است که یکی از غذاهای ویژه‌ پورتو به شمار می‌رود و حدود ۷ یورو قیمت دارد. اگر از نظر بودجه محدودیت دارید، می‌توانید با مصرف این ساندویچ‌ها تا حدودی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید.

مهمان مردم محلی شوید

احتمالا با سایت کوچ‌سرفینگ آشنایی دارید. ارزان‌ترین اتاق‌ها در پورتو خوابگاه‌های اشتراکی هستند که حدود ۱۰ تا ۲۵ یورو قیمت. احتمالا دوست دارید از پرداخت چنین هزینه‌ای اجتناب کنید. خب مشکلی نیست! سایت کوچ‌سرفینگ راهی عالی برای این کار را پیش روی شما قرار می‌دهد. این سایت فرصتی را در اختیار شما می‌گذارد تا  به‌جای رزرو هتل و هاستل، شب را کنار مردم بومی هر شهر و در خانه‌هایشان آن هم به‌صورت رایگان سپری کنید! عالی نیست؟ تنها کافی است از قبل در این سایت ثبت‌نام و درخواست خودتان را بفرستید تا احتمالا به‌زودی توسط شخصی دیگر از مقصد مورد نظرتان به شما پاسخ داده شود. علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، می‌توانید دوستانی از کشورها و فرهنگ‌های دیگری پیدا کنید و به‌سادگی با سبک زندگی مردم آن منطقه آشنا شوید.

بیخیال تاکسی شوید

حمل و نقل در شهر زیبای پورتو

عکس از unsplash (عکاس: Eugene Zhyvchik)

تاکسی‌ها در پورتو فوق گران محسوب می‌شوند و حتی برای چمدان‌هایتان هم هزینه طلب می‌کنند؛ بنابراین بهتر است تا حد ممکن از مترو و اتوبوس استفاده کنید.

جاهای دیدنی پورتو

روا سانتا کاترینا (Rua Santa Catarina)

سانتا کاترینا احتمالا سنتی‌ترین خیابان خرید در پورتو به شمار می‌رود. بخشی از این خیابان به خاطر ترافیک تعطیل شده است، بنابراین می‌توانید با خیال راحت در اطراف قدم بزنید و مشغول تماشای فروشگاه‌های این ناحیه شوید. علاوه بر این، نیازی نیست حتما قصد خرید داشته باشید تا از سپری کردن وقتتان در این خیابان لذت ببرید، چراکه کافی‌شاپ‌های خوب، بناها و کلیساهای زیبا هم دلایل خوبی برای بازدید از این منطقه محسوب می‌شوند. اگر دوست دارید خرید کنید، مشغول تماشای مردم محلی شوید و از دیدن ساختمان‌های قدیمی لذت ببرید، بازدید از خیابان سانتا کاترینا را از دست ندهید.

مناسب برای: خوش خوراک‌ها، تجربه‌ای مانند یک محلی، عاشقان خرید، عاشقان معماری و هنر

خیابان سانتا کاترینا در پورتو

عکس از وب‌‌‌سایت iatiseguros.pt (عکاس: نامشخص)

اونیدا داز آلیادوس (Avenida dos Aliados)

اونیدا داز آلیادوس را می‌توان اتاق پذیرایی پورتو به حساب آورد که درست در قلب این شهر قرار دارد. تالار شهر در سمت بالای این منطقه واقع شده است. اغلب مردم قرارهایشان را در این بلوار می‌گذارند. همچنین بلوار یاد شده محلی است که بیشتر کنسرت‌ها، جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی در آن برگزار می‌شود. زمانی که تیم فوتبال این شهر یعنی پورتو به پیروزی دست می‌یابد، مردم محلی در این ناحیه تجمع می‌کنند و به جشن و سرور می‌پردازند. به‌علاوه تعداد زیادی از اداره‌های پورتو در این بلوار قرار دارند. ساختمان‌های زیبایی که در اطراف خیابان ردیف شده‌اند، جو ویژه‌ای به آن بخشیده‌اند.

مناسب برای: عاشقان معماری و هنر، تجربه‌ای مانند یک محلی، مشتاقان تاریخی

نکته‌ها:

به‌هیچ‌وجه فرصت عکاسی در این خیابان و کنار مجسمه‌ پدروی چهارم را که روی یک اسب نشسته است از دست ندهید. این مجسمه برای مردم پورتو، نماد شجاعت و محبت محسوب می‌شود.

کافه‌های زیادی در طول بلوار وجود دارد، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، نشستن روی یکی از میزها و نوشیدن چای یا قهوه هنگام تماشای اطراف است.

اونیدا داز آلیادوس در پورتو

عکس از وب‌سایت travel-in-portugal.com (عکاس: Nina Volare)

کتابخانه‌ للو و ارمائو (Livraria Lello & Irmao)

کتابخانه‌ للو و ارمائو بارها به‌عنوان یکی از زیباترین کتابخانه‌های جهان انتخاب شده است. معماری و نمای داخلی گوتیک و خیره‌کننده‌ این بنا با پلکان شگفت‌انگیز و دیوارهای چوبی چشم هر بیننده‌ای را مسحور زیبایی خود می‌کند. قدمت این مکان به سال ۱۹۰۶ باز می‌گردد و شایعه‌ای وجود دارد که جی.کی رولینگ، نویسنده‌ کتاب‌های فانتزی مشهور هری پاتر، در این کتابخانه برای نوشتن کتاب‌ها الهام گرفته است. فارغ از همه‌ این‌ها جلوه‌ زیبای بنا ارزش وقت گذاشتن دارد و نباید بازدید از آن را فراموش کنید.

فضای دیدنی کتابخانه للو و ارمائو در پورتو

عکس از unsplash (عکاس: Ivo Rainha)

مناسب برای: افراد دنبال آرامش و سکوت، مشتاقان تاریخ، عاشقان معماری و هنر، عاشقان خرید

نکته‌ها:

نسبت به عکاسی در این کتابخانه کمی سخت‌گیری وجود دارد.

برای ورود به کتابخانه باید مقداری هزینه بپردازید که البته هزینه‌ آن به‌صورت تخفیف در خرید کتاب به شما بازگردانده می‌شود.

برج کلریگوس (Clerigos Tower)

برج کلریگوس (به پرتغالی: Torre dos Clérigos) یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی پورتو و احتمالا اصلی‌ترین نماد آن به شمار می‌رود. معماری باروک برج را آرشیتکت ایتالیایی، نیکولای ناسونی، طراحی کرده است. این بنا میراث بسیار مهمی برای پورتو محسوب می‌شود و قدمت ساخت آن به بین سال‌های ۱۷۵۴ تا ۱۷۶۳ باز می‌گردد. هنگام بازدید از برج می‌توانید با استفاده از راه پله‌های باریکی از آن بالا بروید و مشغول یکی از بهترین و تحسین‌برانگیزترین نماهای شهری شوید.

مناسب برای: عاشقان معماری و هنر، مشتاقان تاریخ

نکته‌:

در طول تابستان شب‌ها هم می‌توانید از برج دیدن کنید. مناظر شهری هنگام شهر بسیار شگفت‌انگیز است.

بازدید محله‌ قدیمی ریبیرا (Cais da Ribeira)

محبوب‌ترین جاذبه‌های پورتو در حاشیه‌ رودخانه‌ دورو و محله‌ قدیمی ریبیرا واقع شده‌اند. در حقیقت، این منطقه به‌عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده و در بهترین کارت پستال‌های شهر به‌عنوان پس‌زمینه قرار گرفته است. در اینجا می‌توانید سوار یکی از قایق‌ها شوید و در طول رودخانه مشغول قایق‌سواری و تماشای مناظر اطراف از دیدی متفاوت شوید. حتی می‌توانید در یکی از رستوران‌های تاسکا (tasca) که مشرف به رودخانه است توقف کنید و از غذاهای عالی لذت ببرید.

مناسب برای: خوش خوراک‌ها، عاشقان معماری و هنر، تجربه‌ای مانند یک محلی

نکته‌:

توصیه می‌کنیم در ابتدا مشغول قایق‌ سواری شوید و سپس از غذا و نوشیدنی در رستوران‌های اطراف لذت ببرید.

محله‌ قدیمی ریبیرا در پورتو

عکس از وب‌سایت lookphotos.com (عکاس: lookphotos)

کافه مجستیک (Cafe Majestic)

کم پیش می‌آید رستوران یا کافه معرفی کنیم، مگر اینکه واقعا مکان خاصی باشد. کافه مجستیک که در سال ۱۹۲۱ تاسیس شده است، مطرح‌ترین کافه در پورتو و یکی از زیباترین کافه‌های دنیا به شمار می‌رود. ملاقات نخبه‌های ادبی، هنری و سیاسی با یکدیگر در این مکان سنتی دیرینه است، اما بعدها برای مدتی طولانی چنین سنتی فراموش شد. پس بازسازی کافه، درهای آن در سال ۱۹۹۴ دوباره به روی عموم باز گشت و به‌دلیل اینکه زیبایی سابق خود را باز یافته بود، در میان مردم محلی و گردشگران مورد توجه قرار گرفت. کافه مجستیک برای مردم پورتو، حکم کافه نادری تهران خودمان را دارد.

مناسب برای: خوش خوراک‌ها، سفرهای لوکس، مشتاقان تاریخ، عاشقان معماری و هنر

نکته‌:

اگر در تابستان از این کافه دیدن کردید، می‌توانید روی صندلی‌های بیرونی بنشینید، با این وجود، جادوی واقعی کافه مجستیک در داخل آن مشخص می‌شود.

کلیسای جامع پورتو (Se Catedral)

کلیسای جامع پورتو یکی از زیباترین بناهای این شهر به شمار می‌رود. ریشه‌ معماری این بنا به سبک رومانتیک برمی‌گردد. این کلیسا در طول قرن‌ها دستخوش تغییرات بسیاری شده است. در میدان رو‌به‌روی کلیسا قادر هستید یکی از بهترین مناظر شهری را تماشا کنید. بسیاری از حوادث تاریخی پورتو در این مکان اتفاق افتاده یا منشا آن از اینجا است. زمانی که ارتش بزرگ ناپلئون وارد شهر شد و کنترل آن را در اختیار گرفت، یکی از ساکنان محلی محراب کلیسا را که از جنس نقره بود نقاشی کرد تا آن را پنهان کند و به همین دلیل سربازان هرگز متوجه‌ آن نشدند!

مناسب برای: مشتاقان تاریخ، عاشقان معماری و هنر

نکته‌:

بازدید از ایوان‌های کلیسا را فراموش نکنید.

کلیسای جامع پورتو

عکس از وب‌سایت tiqets.com (عکاس: نامشخص)

ایستگاه قطار سائو بنتو (Rail Station Sao Bento)

یکی از مهم‌ترین ایستگاه‌های قطار در پورتو، سائو بنتو است که قدیمی‌ترین و زیباترین آن‌ها به شمار می‌رود. این ایستگاه در محل سابق صومعه‌ سائو بنتو دی اوِماریا ساخته شده است. زمانی که داخل این ایستگاه هستید، مسحور زیبایی ۲۰,۰۰۰ کاشی دیواری نقاشی شده خواهید شد. این نقاشی‌ها تحول در حمل‌و‌نقل و برخی از وقایع مهم تاریخی را نشان می‌دهند.

مناسب برای: مشتاقان تاریخ، عاشقان معماری و وهنر

نکته‌:

برای سفر به شهرهای براگا و گویمارائس می‌توانید از این ایستگاه استفاده کنید.

پالاسیو دی کریستال (Palacio de Cristal)

در پالاسیو دی کریستال می‌توانید یکی از زیباترین باغ‌های پورتو و مناظر باشکوه مشرف به رودخانه‌ دورو را پیدا کنید. اگر به‌همراه همسرتان سفر می‌کنید، نباید بازدید از این مکان را به‌هیچ‌وجه از دست بدهید، چراکه قطعا از بودن با او در چنین مکانی لذت خواهید برد. کافی است در اطراف سرگردان شوید و به تمام جزئیات محیط مانند گل‌ها، دریاچه‌ها، اردک‌ها، طاووس‌ها و زیبایی‌های دیگر دقت کنید.

مناسب برای: افراد دنبال آرامش و سکوت، عاشقان معماری و هنر، عاشقان طبیعت، سفرهای ماه عسلی

نکته‌:

ورود به این مکان رایگان است.

کازا دا موزیکا (Casa da Musica)

کازا دا موزیکا برای شهر پورتو، حکم خانه‌ مشهور اوپرا برای سیدنی را دارد. این بنای مدرن و نامنظم را طراح مشهور هلندی، رِم کولهاس (Rem Koolhaas) و به‌عنوان بخشی از پروژه‌ تبدیل پورتو به پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۰۱ طراحی کرد و خیلی زود به یکی از نمادهای این شهر مبدل شد. این بنا میزبان یک مؤسسه‌ فرهنگی و سه ارکستر شهری است و برنامه‌های گسترده‌ فرهنگی، از سبک کلاسیک گرفته تا کنسرت کودکان و تجمع احزاب مختلف را ارائه می‌دهد. بازدید از این مجموعه برای عموم باز است. می‌توانید در یکی از تورهای راهنما شرکت و از اتاق‌های باشکوه این بنا دیدن کنید.

بنای کازا دا موزیکا در پورتو

عکس از وب‌سایت notapaperhouse.com (عکاس: نامشخص)

مناسب برای: عاشقان معماری و هنر، افراد شب زنده‌دار، سفرهای لوکس

نکته‌:

یک کافه‌ خوب در طبقه‌ همکف وجود دارد که عصرانه‌های فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند. به‌علاوه در این کافه، وای‌فای رایگان هم وجود دارد.

فضای داخلی کازا دا موزیکا در پورتو

عکس از وب‌سایت notapaperhouse.com (عکاس: نامشخص)

تماشای موجودات دریایی در SEA LIFE Porto

بازدید از آکواریوم یکی از بهترین تفریحات خانوادگی به شمار می‌رود. در این آکواریوم می‌توانید انواع موجودات دریایی از جمله دلقک ماهی، کوسه، سفره‌ دریایی، عروس دریایی، لاکپشت دریایی و موجودات دیگر را تماشا کنید. تعداد زیادی از گونه‌هایی که اینجا خواهید دید، در فهرست موجودات در معرض خطر قرار دارند، با این وجود می‌توانید بدون دغدغه از آن‌ها دیدن کنید. عبور از تونل‌های زیر آب تنها یکی از بی‌شمار فعالیت‌های تفریحی در این مکان محسوب می‌شود. تاکنون خارپشت و ستاره‌ دریایی را لمس کرده‌اید؟ اگر جوابتان منفی است پس خودتان را برای چنین تجربه‌ای هم آماده کنید. اگر کودکی به‌همراه دارید و به‌علاوه از تماشای حیات دریایی لذت می‌برید، به‌هیچ‌وجه نباید از بودن در چنین مکانی غافل شد.

بازدید از آکواریوم سی لایف پورتو

عکس از وب‌سایت getyourguide.com (عکاس: نامشخص)

مناسب برای:  عاشقان طبیعت، سفرهای خانوادگی، سفرهای ماه عسلی

نکته‌:

پس از بازدید آکواریوم، می‌توانید در کافه تریای این مکان از نوشیدن چای هنگام تماشای اطراف لذت ببرید و به استراحت بپردازید.

آکواریوم سی لایف پورتو

عکس از وب‌سایت getyourguide.com (عکاس: نامشخص)

پل لوییس اول (Ponte de D. Luis)

پل لوییس در سال ۱۸۸۶ تاسیس شد. این پل را یکی از همکاران گوستاو ایفل، به نام تئوفیل سیریج (Theophile Seyrig)، طراحی کرده است. پل مورد نظر با ۱۷۲ متر طول، در زمان خود طولانی‌ترین پل جهان به شمار می‌رفت. پیاده‌روی روی عرشه‌ پایینی این پل، مناظر شگفت‌انگیزی از پورتو را پیش روی شما قرار می‌دهد. وقتی از عرض پل عبور کنید، وارد ناحیه‌ای مشهور به ویلا نوا دی گایا می‌شوید که به خاطر خانه‌های بندری‌اش شهرت دارد.

مناسب برای: عاشقان معماری و هنر، سفرهای ماه عسلی، مشتاقان تاریخ

نکته‌:

اگر زمان اجازه می‌دهد، یک قایق اجاره کنید و روی رودخانه‌ دورو در زیر پل به گشت‌وگذار بپردازید.

تجربه‌ای مانند یک محلی در مرکادو بولهائو (Mercado Bolhao)

دوست دارید برای تنوع هم که شده در مکانی عجیب و بد بو دنبال غذاهای دریایی برای ناهار باشید؟ اگر جوابتان مثبت است در اواسط روز به بازار مرکادو بولهائو سر بزنید و در وسط بازار یک میز رزرو کنید. غذاهای این بازار تنها با محصولات تازه تهیه می‌شوند. چنین تجربه‌ای برای هر کسی مناسب نیست، اما سرگرمی متفاوت و جالبی خواهد بود.

مناسب برای: جوانان، ماجراجویان

نویسنده: محبوبه رستمی

از کجا شروع کنیم

تور مجازی پورتو؛ شهر پل‌های معلق

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map