قرقیزستان

برترین هتل های کشور به انتخاب کاربر

مقالات مرتبط با قرقیزستان

سفر تصویری به قرقیزستان؛ بهشتی گمنام در آسیای مرکزی

نویسنده : زینب موحدی

با تماشای تصاویر زیبا و نفس‌گیری از کشور ناشناخته‌ی قرقیزستان، به‌معنای واقعی کلمه در زمان سفر کنید و با این بهشت رویایی بیشتر آشنا شوید.

  • 0
  • دوشنبه, ۴ فروردین ۱۳۹۹ ، ۲۱:۰۰
  • آسیا

نوروز؛ سال نوی پارسی در کشورهای مختلف جهان

نویسنده : عاطفه کماسی

نوروز آغاز سال نوی پارسی است که بسیاری از کشورها مانند ایران این روز باستانی را جشن می‌گیرند. در این مقاله نوروزی با کجارو همراه باشید.

سقوط هواپیمای باری ترکیه در قرقیزستان؛ ۳۲ کشته

نویسنده : تیم کجارو

یک هواپیمای باری ترکیه در قرقیزستان سقوط کرده است. دولت قرقیزستان از مرگ دست کم ۳۲ نفر در سقوط هواپیمای باری ترکیه خبر داد.

گذرگاه مرزی بین قرقیزستان و ازبکستان باز شد

نویسنده : تیم کجارو

گذرگاه آنگار-توو واقع در مرز مشترک دو کشور قرقیزستان و ازبکستان پس از حل اختلافات مرزی دو کشور، صبح امروز (دوشنبه) باز شد.

عید قربان، جشن تسلیم و بندگی خالصانه بشر

نویسنده : مینا رهبری

عید قربان یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان است که در دهم ماه ذی‌الحجه برگزار می‌شود. هر کدام از کشورهای مسلمان به شیوه‌ی خاص خود روز تسلیم ابراهیم بت‌شکن در مقابل امر پروردگار را جشن می‌گیرند. آداب و رسومی که از گذشتگان به ملت‌های مسلمان به ارث رسیده است، گنجینه‌هایی هستند که ریشه در باورهای عمیق مذهبی مردم دارند. با کجارو همراه باشید تا با سنت‌های کشورهای مسلمان در عید قربان بیشتر آشنا شوید.

دیدنی ترین جاذبه های گردشگری قرقیزستان

نویسنده : مینا رهبری

وقتی اسم کشور قرقیزستان به ذهنمان می‌آید، کمتر کسی به فکر سفر به آنجا میفتد. اغلب ما اطلاع زیادی از جاذبه‌های گردشگری این کشور نداریم. قرقیزستان جاذبه‌های طبیعی بکر و دست‌نخورده‌ای دارد که ارزش این را دارد که برای یک‌بار هم  که شده، به این کشور سفر کنیم. رشته‌کوه‌های متعدد آن گزینه‌ی مناسبی برای کوهنوردان است. مردم این کشور نیز بسیار مهمان‌نواز هستند و  بخشی از فرهنگشان مانند فرهنگ ما ایرانی‌ها است. با کجارو همراه باشید تا با جاذبه‌های گردشگری این کشور بیشتر آشنا شوید.

گشتی ۶ هفته‌ای در قرقیزستان

نویسنده : مریم اصلانی

گاهی دوست داریم نه با وسایل نقلیه‌ی مدرن و نه به صورت رسمی، بلکه اندکی بدوی‌تر به گشت و گذار بپردازیم. سفری راحت و بی دغدغه که شاید از امکانات  و رفاه  بهره‌ی چندانی نداشته باشد، اما ما را به مادر طبیعت نزدیک‌تر می‌کند. جایی که فارغ از قیل و قال و رفت و آمد، مسیر خود را انتخاب نموده و با آرامش و فراغ بال آن را سرخوشانه می‌پیماییم. جهانگردی مالزیایی قرقیزستان را طی دو هفته به این صورت زیر پای گذارده است

  • 3
  • چهار شنبه, ۷ مرداد ۱۳۹۴ ، ۲۱:۳۰
  • آسیا