راهنمای سفر به کلمبو

کلمبو شهری تجاری در سریلانکا، قاره آسیا است. این شهر که بزرگ‌ترین شهر سریلانکا محسوب می‌شود، در استان غربی قرار دارد و با سری جایاواردنپورا کوته که پایتخت رسمی سریلانکا محسوب می‌شود و دهیوالا ماونت لاوینیا همسایه است. این شهر با جاذبه‌های گردشگری متعدد سالانه میزبان توریست‌های بسیاری در سراسر جهان است و تورهای کلمبو یکی از جالب‌ترین تورها در میان گردشگران محسوب می‌شود.

کلمبو جمعیتی بالغ بر ۸۰۰ هزار نفر و مساحتی با ابعاد ۳۷ کیلومترمربع دارد. از آنجا که سری‌جایاواردنپورا کوته یکی از حومه‌های شهر کلمبو به شمار می‌رود، پایتخت سریلانکا در اغلب موارد کلمبو معرفی می‌شود. اداره این شهر توسط شهردار و شورای شهر صورت می‌گیرد و این دو با رای‌گیری مردمی، هر ۵ سال یک بار انتخاب می‌شوند. طی ۵۰ سال اخیر، حزب اتحاد ملی با گرایشات سیاسی محافظه‌کارانه همیشه پیروز انتخابات بوده و شهر را مدیریت کرده است.

مسلمانان و بودایی‌ها با جمعیتی برابر، ۶۰٪ جمعیت کلمبو را تشکیل می‌دهند. بعد از آن‌ها، هندوها با جمعیت ۲۲٪ و مسیحیان کاتولیک با جمعیت ۱۰٪ در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. زبان غالب مردم کلمبو سینهالی است، اما در برخی نقاط زبان تامیل و مورس نیز کاربرد دارد.

شما می‌توانید سوغاتی‌های متنوع را با قیمت‌هایی متفاوت در کلمبو تهیه کنید. سنگ‌های قیمتی و جواهرات، ساری‌های سریلانکایی و برخی عتیقه‌جات از گران‌ترین سوغاتی‌های به شمار می‌روند. اگر به دنبال سوغاتی‌هایی با قیمت‌هایی مناسب‌تر هستید، می‌توانید سراغ ماسک‌های چوبی، سبد‌های حصیری، فیل‌های دست‌ساز، سازه‌های هنری سنگی، چای سیلون و چوب دارچین بروید.

«گاله فیس گرین» (Galle Face Green)، موزه ملی کلمبو و معبد گانگارامایا از دیدنی‌های کلمبو هستند.

از کجا شروع کنیم

راهنمای سفر به کلمبو، سریلانکا

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map