با تور مجازی از موزه لوور، بزرگ ترین موزه هنر جهان دیدن کنید

با تور مجازی از موزه لوور، بزرگ ترین موزه هنر جهان دیدن کنید

علی گودرزی
| پنجشنبه, ۷ فروردین ۹۹ ساعت ۱۸:۰۰

در جدیدترین قسمت از سری مطالب بازدید مجازی از موزه‌ها، به پاریس می‌رویم و از موزه‌ی «لوور» دیدن می‌کنیم.

عید نوروز فرا رسیده و از بخت بد، عید امسال با بحران ویروس کرونا گره خورده است و در حال سپری کردن روزهایی خاص هستیم. اما این روزها  سرگرمی‌های  مثل فیلم‌های سینمایی، کتاب، بازی‌های ویدیویی و محتویات سرگرم‌کننده‌ی آنلاین اهمیت خود را نشان می‌دهند و به ما می‌توانند در گذر این روزهای سخت و چالش‌برانگیز، کمک کنند. حالا که در حال سپری کردن دوران نوروز و صدالبته قرنطینه‌ خانگی هستیم، نمی‌توانیم برخی از سنت‌های نوروزی مثل دیدوبازدیدهای عید یا سفر کردن را تجربه کنیم. کجارو از این فرصت استفاده کرده و قصد دارد تا شما را به کمک امواج شبکه‌ی جهانی وب، به تمامی موزه‌های سراسر جهان ببرد و سرگرم‌تان کند. در این قسمت، به پاریس می‌رویم تا از موزه‌ی لوور دیدن کنیم؛ همراه کجارو باشید.

موزه‌ی لوور (Louvre Museum / Musée du Louvre) یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین موزه‌های دنیا است. این موزه که بزرگ‌ترین موزه‌ی هنری فرانسه و یکی از مهم‌ترین ساختمان‌های تاریخی این کشور محسوب می‌شود، در شهر پاریس واقع شده است. کمتر کسی پیدا می‌شود که کتاب تاریخ را خوانده باشد و نام این موزه را ندیده باشد یا اسم آن به گوشش آشنا نباشد. در این موزه چیزی بالغ بر ۳۸ هزار اثر هنری مختلف و متنوع مربوط به دوره‌ی پیش از تاریخ تا همین قرن ۲۱ موجود است. تمامی این آثار در فضایی بالغ بر ۷۲ هزار متر مربع جمع‌آوری شده‌اند. این موزه در سال ۲۰۱۷ میلادی توانست جمعیتی حدود ۸٫۱ میلیون نفر را به خود جذب کند و قسمتی مهم از فهرست پربازدیدترین موزه‌های جهان را به خودش اختصاص دهد. علت نام‌گذاری این موزه به این دلیل است که مقامات فرانسوی موزه‌ی نام‌برده را در قلعه‌ی لوور بنا کرده‌اند. ساخت این قلعه در اواخر قرن ۱۲ و تا اوایل قرن ۱۳ میلادی به دستور فیلیپ دوم  آغاز شد. با گذر روزها و سال‌ها، تغییرات مختلفی در ساختار این قلعه پدید آمد تا اینکه امروز، می‌بینیم یکی از پربازدیدترین و تاریخی‌ترین موزه‌های جهان در این کاخ باشکوه برپا شده است.

موزه لوور پاریس

از سال ۱۷۳۱ میلادی تا به امروز، موزه‌ی لوور به‌عنوان یک «موزه‌ی عمومی» فعالیت‌های خود را برنامه‌ریزی کرده و روی مواردی مثل هنر، تاریخ بشر و فرهنگ متمرکز بوده است. در این موزه‌ آثاری ارزنده همچون تابلوی «مونالیزا» اثر «لئوناردو داوینچی»، «لوح حمورابی» و قسمتی بزرگ از اشیای باارزش تمدن‌های اسلامی به‌خصوص کشور خودمان، نگهداری می‌شوند. از طریق تور مجازی موزه لوور می‌توانید به‌صورت مجازی از بزرگ‌ترین موزه هنر جهان بازدید کنید و به گردش در آن بپردازید. 

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تورهای برگزیده

    تورهای برگزیده

    تبلیغات