لزوم برقراری پرواز به کشورهای خارجی در منطقه آزاد اروند

طیبه فلاحتی
پنجشنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
لزوم برقراری پرواز به کشورهای خارجی در منطقه آزاد اروند

منطقه آزاد اروند می‌تواند ارزآوری مناسبی را از طریق برقراری پروازهای خارجی در وضعیت و شرایط کنونی کشور داشته باشد.

ارزآوری از مراکز تجارت جهان به منطقه آزاد اروند با عدم برقراری پرواز آبادان - دبی به شدت کاهش یافته است.

در حالی پرواز آبادان - دبی در منطقه آزاد اروند وجود ندارد که اهواز با اینکه منطقه آزاد نیست و فقط ۱۱۵ کیلومتر با این شهر فاصله دارد، به شهر دبی پرواز دارد که اقدام مسئولان مرکز استان برای برقراری این پرواز قابل تحسین بوده است.

شرکت‌های هواپیمایی زیادی در دنیا فعالیت می‌کنند که به دنبال بازارهای جدید هستند و قطعا چنانچه در این خصوص مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند تلاش و رایزنی کنند، می‌توان در این زمینه اقدامات شایسته‌ای را انجام داد و پروازهای بسیاری از کشورها وارد منطقه آزاد اروند شود.

سید حکمت الله موسوی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اشاره به اینکه سفرهای هوایی یکی از راحت‌ترین و ایمن‌ترین سفرها است، بیان کرد:

قطعا زمانی که امکانات مناسبی از جمله ایاب و ذهاب در سفرهای هوایی فراهم شود، می‌توان گردشگر وارد و خارج کرد.

وی، برنامه‌ریزی برای حضور ایرلاین‌های کشورهای همسایه‌ را مهم قلمداد کرد و گفت در برنامه‌ریزی تورهای گردشگری این امر نقش مهمی دارد و با یک سازماندهی مناسب می‌توان به‌صورت شایسته‌ای از آن‌ها استفاده کرد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، حضور گردشگر خارجی را در کشور و ارزآوری از این طریق را در شرایط کنونی لازم دانست و حضور ایرلاین‌های خارجی را موجب تقویت ظرفیت‌های گردشگری خوزستان و همچنین تقویت حوزه سیاسی و امنیتی کشور عنوان کرد.

موسوی در ادامه تاکید کرد:

ضرورت دارد که ارتباط موثری در حوزه گردشگری با کشورهای همسایه و به‌خصوص مسلمان که اشتراکات فرهنگی و معنوی با ما دارند داشته باشیم.

مسعود خیاط‌زاده، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان نیز یکی از ویژگی‌های تجارت موفق را ارتباط دو سویه بین شرکای تجاری دانست و بیان کرد که اتاق بازرگانی آبادان در محدوده منطقه آزاد اروند قرار دارد؛ بنابراین طبیعی است که برای سرعت بخشیدن به فعالیت‌های تجاری خود تجار و بازرگانان از فرودگاه بهره‌مند باشند که پروازهای بین‌المللی در آن صورت گیرد.

ایشان در ادامه به موضوع گردشگری اشاره کرد و یادآور شد که آبادان و خرمشهر می‌توانند ارزآوری مناسبی برای کشور در زمینه گردشگری سلامت داشته باشند و ایرلاین‌های بین‌المللی یکی از راه‌های ورود گردشگر خارجی است.

برچسب‌ها توریست پرواز

دیدگاه