سرمایه گذاری یک شرکت ایتالیایی در بخش هتلینگ استان مرکزی

تیم  کجارو
شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۴
سرمایه گذاری یک شرکت ایتالیایی در بخش هتلینگ استان مرکزی

شرکت ایتالیایی سیلک‌رود برای نخستین‌بار در ایران، پروژه ساخت اقامتگاه‌های موقت با استفاده از تکنولوژی روز دنیا را در استان مرکزی اجرا می‌کند.

سرمایه‌گذاران یک شرکت ایتالیایی برای نخستین‌بار در ایران در حوزه گردشگری سرمایه‌گذاری کردند. مراسم کلنگ‌زنی اقامتگاه‌های موقت این شرکت در روستای خورهه محلات انجام شد.

«سید‌محمد حسینی» مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی ادامه داد که این شرکت سرمایه‌گذار، ۱۸ اقامتگاه را در دو شهرستان محلات و دلیجان احداث خواهد کرد که در مجموع حدود ۷۲ میلیارد تومان، تنها در همین دو شهرستان سرمایه‌گذاری خواهد شد. در ماه‌های آتی نیز در شهرستان‌های دیگر استان این مجموعه‌ها احداث می‌شوند.

وی بیان کرد که این سازه‌های موقت که در حد یک هتل ۵ ستاره خدمات مورد نیاز را به گردشگران ارائه می‌دهد، اکنون در نقاط مختلف جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شرکت هفته گذشته در فرانسه این سازه‌ها را اجرا و پیاده کرده است که همین مورد نشان از تکنولوژی روز و مدرن این شرکت ایتالیایی دارد.

یکی از دو حوزه ماموریت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶، هتلینگ است؛ حوزه‌ای که بخشی از بودجه آن می‌تواند از طریق سرمایه‌گذاری خارجی تامین شود.

تاکنون در دولت یازدهم تفاهم‌نامه‌هایی با چین، ترکیه و آلمان در زمینه هتل‌سازی در ایران امضا کرده است. گروه هتل‌های اشتایگن‌برگر آلمان برای ساخت ۱۰ هتل ظرف مدت ۷ تا ۱۰ سال در نقاط مختلف ایران و با نام تجاری اشتایگن‌برگر یا intercity hotel، ترکیه برای سرمایه‌گذاری در ساخت ۱۰ هتل در شهرهای مختلف کشور، و چین برای ایجاد تاسیسات و زیرساخت‏‌های گردشگری با ایران تفاهم‌نامه‌های کلان داشته است. در این میان هیئت‌های سرمایه‌گذاری دیگر نیز برای سرمایه‌گذاری در هتل‌سازی شهرهایی همچون مشهد وارد ایران شده‌اند و ضمن امضای تفاهم‌نامه با کشورمان، بعضا فعالیت عملیاتی خود را در این زمینه آغاز کرده‌اند.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه