آمار اشغال هتل های کشور چگونه است؟

تیم  کجارو
یکشنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
آمار اشغال هتل های کشور چگونه است؟

رئیس جامعه هتلداران درباره وضعیت هتل‌های کشور گفت که همه هتل‌های خوب در کشور پر نیستند، برخی از افراد فقط به هتل‌های تهران نگاه کرده و اعلام می‌کنند تمام هتل‌ها در ایران پر از مسافر است.

جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتلداران ایران با بیان اینکه نمی‌توانیم بگوییم میزان اشغال هتل‌ها ایران افزایش داشته یا کاهش گفت که کشور ما اکنون از لحاظ ظرفیت اشغال هتل‌ها دو قطبی شده است. یعنی ظرفیت اشغال استان‌های تهران، یزد، اصفهان، شیراز رو به افزایش است چون خارجی‌ها همیشه به این استان‌ها می‌روند اما ظرفیت اشغال مابقی استان‌ها رو به کاهش است.

رئیس جامعه هتلداران گفت:

نفع برخی دوستان به این موضوع است که اعلام کنند هتل‌های کشور پر از مسافر است منتهی واقعیت این است که همه هتل‌های خوب در ایران پر نیستند برخی فقط به هتل‌های تهران نگاه می‌کنند و اعلام می‌کنند وضعیت خوب است در حالی که آمار کشوری و کلی این‌طور نیست و آمار اشغال هتل‌ها در کشورها زیر ۵۰ درصد است.

حمزه‌زاده ادامه داد که، حسن هتل‌های زنجیره‌ای به این است که معمولا ظرفیت اشغال اتاق خود را تامین می‌کنند اما در حوزه گردشگری داخلی هتل‌ها در حال آسیب دیدن هستند چون خانه مسافرها زیاد شده‌اند و وضعیت اقتصادی مردم بدتر شده است مردم هم به سمت استفاده از چادر ترغیب شده و کمتر به هتل می‌روند.

رئیس هتل‌های پارس درباره میزان اشغال این مجموعه نیز گفت:

در سال ۲۰۱۶ در ۴ استان ظرفیت اشغال نسبت به قبل خوب بوده است، در این استان‌ها می‌توانیم بگوییم حدود ۶۰ درصد ظرفیت اشغال داشته‌ایم.

حمزه زاده درباره اینکه برخی فعالان حوزه گردشگری اعلام می‌کنند در سال‌های آینده ظرفیت اشغال هتل‌ها تکمیل شده است گفت که مبنای قضاوت برخی دوستان هتل و یا شهر خاص است، آنها برخی از هتل‌ها را مورد قضاوت قرار می‌دهند به‌عنوان مثال اگر یکی از بهترین هتل‌های اصفهان پر باشد همان هتل ملاک بررسی قرار می‌گیرد.

 

مطالب مرتبط:

    منبع مهرنیوز
    برچسب‌ها

    دیدگاه