نصب دوربین مدار بسته در کاخ گلستان

نصب دوربین مدار بسته در کاخ گلستان

تیم  کجارو
| سه شنبه, ۲۲ تیر ۹۵ ساعت ۱۰:۳۰

جهت حفاظت بهتر و بیشتر از مجموعه ارزشمند کاخ گلستان تهران، مدیریت مجموعه با مطالعات کارشناسی دقیق اقدام به نصب دوربین‌های مداربسته در قالب دوربین‌های ثابت و چرخشی نموده‌اند.

مسعود نصرتی، مدیر مجموعه جهانی کاخ گلستان با اعلام این خبر  گفت که با تاکید بر حفاظت الکترونیکی در کنار ایجاد امنیت فیزیکی و با اشاره به ثبت جهانی کاخ گلستان از تلاش کارشناسان و مسئولان مجموعه در ارتقاء کمّی و کیفی این کاخ خبر داد و افزود: با پایان فاز نخست این عملیات محوطه مجموعه از سوی اتاق کنترل قابل حفاظت خواهد بود.

وی عملیات بهسازی و ایمن‌سازی تاسیسات برقی این مجموعه در ۱۱ مرحله عملیاتی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مجموعه عنوان کرد و گفت:

این اقدامات شامل تعمیر اساسی و راه‌اندازی ژنراتور قدیمی مجموعه، ساخت سلول برق اتوماتیک، خرید و نصب تانکر ۱۰۰۰ لیتری به عنوان منبع ذخیره سوخت، سرویس اساسی کلیدهای هوایی اصلی مجموعه، ساخت تابلوی برق موزه اصلی، ساخت سینی داخلی تابلوی برق روشنایی شب، بهینه‌سازی و ایمن‌سازی تونل‌های تاسیساتی در قالب هدایت اصولی و ایمن کابل‌های برق بوده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، کاخ گلستان در تیرماه سال ۱۳۹۲ به عنوان نخستین اثر پایتخت و اثری منحصربه‌فرد از دوران قاجار و به عنوان نمونهای موفق از تلفیق هنرهای کهن و معماری ایرانی همراه با تأثیرپذیری از معماری غرب، در سی‌وهفتمین اجلاس سالانه کمیته میراث جهانی در کامبوج در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.

تاریخ ساخت این کاخ مربوط به دوره صفویه است که در این دوره  بخش‌های اصلی آن در درون حصار قدیمی تهران احداث شد. این کاخ در دوره قاجار توسعه یافت و به عنوان محل زندگی پادشاهان این دوره  مورد استفاده قرار گرفت. کاخ گلستان  با هشت ساختمان اصلی و باغی زیبا در مساحتی بالغ بر ۴ هکتار به سبک تلفیقی باغ‌های ایرانی و اروپایی ساخته شده است.

 

منبع ایسنا
برچسب‌ها لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات