راهنمای سفر به هوشی مین؛ ویتنام

حمیده خادم زاده | جمعه, ۲۱ خرداد ۹۵ ساعت ۲۲:۰۰

پیش از جنگ ویتنام، هوشی‌مین با نام سابق سایگون پایتخت ویتنام جنوبی بود. اکنون شهر هوشی‌مین بزرگ‌ترین شهر ویتنام است که تاریخ جنگ این کشور را به خوبی نشان می‌دهد. مانند دیگر شهرهای موجود در آسیای جنوب شرقی، هزینه‌ی سفر به این شهر مناسب و ارزان‌قیمت است. در ادامه با کجارو همراه باشید تا بیشتر و بهتر با این شهر آشنا شوید.

هوشی‌مین یا "سایگون" بزرگ‌ترین و شلوغ‌ترین شهر ویتنام است. به طوری که برای قدم زدن در پیاده‌رو‌های آن باید مراقب برخورد با جمعیت بوده و صبور باشید. در میان وسایل نقلیه، موتور سیکلت، دوچرخه، اتومبیل، و ریکشا شما را به هر جا که بخواهید خواهند برد. هوشی‌مین شهری است که در یک لحظه میلیاردها اتفاق در آن می‌افتد. در موزه‌ی کو چی شهر هوشی‌مین می‌توانید به اطلاعات زیادی درباره‌ی جنگ ویتنام دست پیدا کنید. ضمن این که در این موزه مترجمانی هستند که به زبان انگلیسی توضیحات مربوطه را به شما خواهند داد. هوشی‌مین چیزهای زیادی برای ارایه کردن دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به مغازه‌های بزرگ، زندگی شبانه‌ی فوق العاده و مواد غذایی خوشمزه اشاره کرد.

هزینه‌های معمول

مسافرخانه

 قیمت اقامت در یک مسافرخانه‌ی ارزان قیمت بین ۸۷۰۰ تا ۲۶۶۰۰ تومان است حال آن که قیمت اتاق خصوصی بین ۲۹۰۰۰ تا ۸۶۵۰۰ تومان است.

هتل

 قیمت کرایه‌ی یک اتاق در هتل حداقل شبی ۱۷۰۰۰ تومان است اما به طور معمول این رقم بین ۳۵۰۰۰ تا ۸۷۰۰۰ تومان متغیر است.

خوراک

غذا در هوشی مین

 قیمت یک وعده غذای محلی حدود ۲۷۰۰ تومان می‌شود. در هوشی‌مین هزینه‌ی خوردن غذا در رستوران هم ارزان بوده و حدود ۱۰۷۰۰ تومان است. قیمت تمام شده‌ی غذاهای فست فود هم حدود ۵۳۰۰ تومان است. معمولا گردشگران کوله‌پشتی‌گرد به منطقه‌ی فام نگو لائو می‌روند چرا که رستوران‌های زیادی در آنجا قرار دارد و تنوع غذایی برای توریست‌ها در نظر گرفته شده است.

حمل و نقل

هزینه‌ی جایه‌جایی با اتوبوس‌های عمومی ۴۶۵ تومان است. تاکسی‌ها به ازای یک کیلومتر اول ۱۶۰۰ تومان می‌گیرند و کیلومترهای بعدی ۱۴۰۰ تومان حساب می‌شود. چنانچه از فرودگاه به مقصد مرکز شهر سوار تاکسی شوید کرایه‌ی این مسیر ۳۰ دقیقه‌ای کم‌تر از ۲۷۰۰۰ تومان خواهد شد. برای رفت و آمد از تاکسی‌های موتوری هم می‌توان استفاده کرد اما چندان از تاکسی‌های دیگر ارزان‌تر نیستند به خصوص اگر شما تنها مسافر آن‌ها باشید.

نکاتی درباره‌ی صرفه‌جویی در هزینه

تاکسی

 مطمئن شوید که راننده‌ی تاکسی، تاکسی متر را فعال کرده باشد. ضمن این که می‌توانید یک دوچرخه کرایه کنید و با آن شهر را بگردید.

در برابر فروشندگان سمج آماده باشید

 هنگامی که در مرکز خرید قدم می‌زنید بعضی از فروشندگان می‌خواهند به زور! جنسی را به شما بفروشند. محکم باشید و قاطعانه به حرکت خود ادامه دهید.

از دکه‌های خیابانی غذا بخرید

 غذاهای خیابانی در شهر هوشی‌مین، ارزان و خوشمزه هستند. انواع مختلفی از سوپ‌های رشته  در دکه‌های خیابانی عرضه می‌شوند.

جاذبه‌های گردشگری هوشی‌مین

تونل کو چی

تونل کو چی در هوشی مین

 این تونل به طول ۵۰۰ کیلومتر در سال ۱۹۶۰ در جنگ با سربازان آمریکایی ساخته شد. در بعضی تورهای گردشی، برنامه‌ی رفتن به تونل هم در نظر گرفته می‌شود. چنانچه به تاریخ جنگ ویتنام علاقه‌مند هستید فرصت بازدید از این تونل را از دست ندهید.

به محله‌ی چینی‌ها بروید

محل چینی ها در هوشی مین

 محله‌ی چینی‌ها منطقه‌ی آبادی است که از معابد و رستوران‌ها گرفته تا زیور آلات یشم و داروخانه در آن وجود دارد. جدا از بازار بینه تی می‌توانید به معابد جالبی مثل معبد چاینیز چوآ کوآن آم و معبد چاتام سر بزنید.

 از موزه‌ی شهر هوشی‌مین بازدید کنید

موزه شهر هوشی مین

 موزه‌ی هوشی‌مین را با موزه‌ی کاخ فرمانداری اشتباه نگیرید. به دلایل زیبایی فضای این موزه زوج‌های جوان زیادی علاقه دارند تا در آنجا عکس بگیرند. در این موزه می‌توانید مجموعه ای از سلاح‌ها، هواپیماهای جنگنده‌ی آمریکایی و دیگر تجهیزات جنگی را ببینید.

از موزه‌ی تاریخ ویتنام بازدید کنید

موزه تاریخ ویتنام

 این موزه بازتابی از حوادث مختلف تاریخ ویتنام را به نمایش گذاشته است و در آن مجموعه‌ی فوق العاده‌ای از سلاح‌ها و توپ‌های جنگی دیده می‌شود. در این موزه، عکس‌ها، اشیای خانگی و لباس‌هایی دیده می‌شود که مربوط به سال ۱۷۰۰ میلادی هستند. 

معبد امپراتوری جاد پاگودا را ببینید

معبد امپراتوری جاد پاگودا

 این معبد یکی از معروف‌ترین معابد ویتنام است. حجاری‌های پیچیده و وجود تصاویر خدایان از جمله ویژگی‌های این معبد است.

به کلیسای جامع نتردال بروید

کلیسای جامع نتدردام ویتنام

 کلیسای نتردام یک ساختمان آجری قرمز رنگ است که بین سال‌های ۱۸۷۷و ۱۸۸۳ میلادی ساخته شده است. ساختمان این کلیسا شامل دو برج ۵۸ متری است که مجسمه‌ی مریم مقدس بین آن‌ها قرار دارد.

از موزه‌ی جنگی رمنانت دیدن کنید

 موزه‌ی جنگی رمنانت

 این موزه یکی از ضروری‌ترین مکان‌های بازدید برای افرادی است که به تاریخ جنگ ویتنام علاقه‌مند هستند. در حیاط موزه مجموعه‌ای از بمب، تانک، هواپیما و ماشین‌آلات جنگی دیده می‌شود. این موزه یکی از طرفداران سرسخت کمونیست است که سرمایه‌داری را به صورت خوک‌های تعظیم کرده نشان می‌دهد. هزینه‌ی ورودی این موزه ۲۰۰۰ تومان است.

از معبد کائودای مقدس دیدن کنید

معبد کائودای مقدس

 "کائو دای" یک فرقه‌ی مذهبی نسبتا جدید است که قدمت آن به ۱۰۰ سال هم نمی‌رسد. معبد کائو دای معبد اصلی پیروان این مذهب است. معماری متمایز داخل معبد توجه تمامی چشم‌ها را به خود جلب می‌کند. اکثر افراد بازدید از این معبد را با تور تونل کوچی همراه می‌کنند.

از بازار بن تان خرید کنید

بازار بن تان هوشی مین

 هر چند که این بازار، جیب‌برهای زیادی دارد اما مکانی ایده آل برای خرید با قیمت مناسب است. غذای سنتی ویتنامی در این بازار با قیمت خیلی کم فروخته می‌شود.

به جزیره‌ی کان جیو پناه ببرید

جزیره کان جیو ویتنام

جزیره‌ی کان جیو در بین گردشگران محبوبیت زیادی دارد و می‌توان از هیاهوی شهر به آن جا پناه برد. هر چند سواحل این جزیره مانند سواحل تایلند احساسات شما را برانگیخته نمی‌کنند اما مکانی فوق العاده ای برای استراحت و آرامش هستند.

از برج سایگون اسکای دک شهر را ببینید

برج سایگون اسکای دک

 بر فراز این برج می‌توانید چشم‌اندازی ۳۶۰ درجه از شهر هوشی‌مین داشته باشید. این برج دارای ۴۹ طبقه است و قیمت ورودی آن ۲۷۰۰۰ تومان است.

به پارک ۲۳ سپتامبر بروید

پارک ۲۳ سپتامبر هوشی مین

 بعد از اتمام روز کاری افراد زیادی به این پارک می‌آیند و مشغول ورزش و بازی می‌شوند. در این پارک می‌توانید بدمینتون بازی کنید، تای چی یاد بگیرید  یا با دانشجویانی که در این پارک هستند سر صحبت را باز کنید.

 

منبع nomadicmatt

دیدگاه