هواپیمایی لبخند تایلند به عروسک‌ها صندلی می‌فروشند

آتوسا سمیعی
شنبه، ۷ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰
هواپیمایی لبخند تایلند به عروسک‌ها صندلی می‌فروشند

هواپیمایی تایلند با توجه به باور تایلندی‌ها دست به ابتکار جالبی زده است. آنها به عروسک‌ها هم صندلی می‌فروشند! با کجارو همراه باشید تا از این اقدام جالب بیشتر بدانید.

شاید شما هم دلتان نخواهد در طول پرواز کنار یک کودک خردسال بنشینید، اما اگر در تایلند سوار هواپیما شدید، شاید متوجه کودکی در کنارتان شوید که نه حرکت می‌کند و نه گریه! در واقع او یک کودک معمولی نیست، بلکه عروسکی است که به عروسک‌های ماورایی در تایلند معروف شده‌اند!

این را به فهرست امکانات این خطوط هوایی غیر ارتودکس اضافه کنید؛ خطوط هوایی لبخند تایلند (Internal Thai Smile) اخیرا اعلام کرده‌ است که به عروسک‌های فرقه‌ای تایلند به نام Luk Thep (عروسک‌های ماورایی) صندلی می‌فروشد. این آدمک‌های واقعی به‌ عنوان فرشتگان کودک مورد توجه واقع می‌شوند و با خرید لباس‌های طراحی شده و زیور‌آلات برای آنها، خوش‌شانسی به شما رو می‌آورد (ولی در حقیقت، اگر شما برای من هم این چیز‌ها را بخرید، من هم خوشبختی می‌آورم).

در هنگام پرواز از عروسک‌ها با ساندویچ و نوشیدنی‌ پذیرایی و به مسایل ایمنی آنها توجه می‌شود، آنها نمی‌توانند در صندلی‌های ردیف‌های راهروی خروجی بنشینند. اگر شما برای آنها بلیط نخرید، آنها بدون تعارف به داخل کابین بالای صندلی پرتاب خواهند شد. البته این امر به نفع شما است، چون کرایه اضافی برای آنها نپرداختید.

یافتن کلکسیونری با ۷۰۰۰ عروسک بسیار خبر‌ساز شد. او می‌گوید:

من به‌ طور ویژه واجد شرایط برای اظهارنظر در مورد این موضوع هستم: یکبار در حالی که یک عروسک غول‌پیکر متعلق به سال ۱۹۲۰ در بغلم بود، از لندن به سمت کشورم پرواز کردم. در چند ساعت اول پرواز هیچ خبری از اسنک و پذیرایی نبود و فقط نگاه‌های خیره همسفران، نگاه‌هایی سردرگم، منزجر و وحشت‌زده را در پی داشت.

به‌عنوان یک کلکسیونر عروسک و اسباب‌بازی‌های عتیقه، من با این تجارت خطوط هوایی لبخند تایلند حس همدلی و همراهی دارم (یا حداقل لبخند می‌زنم)، ولی اسباب‌بازی‌های من گرچه افسون خود را دارند، به ندرت برای من خوش‌شانسی می‌آورند. همه این ۷۰۰۰ عروسک اطراف خانه نشسته‌اند. لباس‌های اصلی خود را پوشیده‌اند و خاک می‌خورند.

هنوز وقتی شما در این مورد فکر می‌کنید، می‌توانید یک صندلی برای ویولونسل خود بخرید، آیا واقعا تفاوتی می‌کند؟ بله. البته ویولونسل شما چیزی نمی‌خورد، همان‌طور که عروسک‌های من چیزی نمی‌خورند، حداقل هنوز نه. به نظر می‌آید که نگاه‌های ملتمسانه آنها می‌گوید: «لینی (lynnie)، ما را سوار هواپیما کن»! و من به آنها می‌گویم: «شما غذا را دوست نخواهید داشت».

و دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی‌ماند، وقتی که خطوط هوایی لبخند تایلند به Beccassine، Minnie Mouse، یا Raggedy Anne  صندلی بفروشد.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها هواپیمایی

    دیدگاه