آشنایی با مفهوم گردشگری فرهنگی

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۰
آشنایی با مفهوم گردشگری فرهنگی
گردشگری فرهنگی به معنای سفر به نقطه‌ای خاص به‌منظور آشنایی کامل با زیروبم آداب‌ورسوم، جنبه‌های فرهنگی و به‌طورکلی همه‌ی ویژگی‌های مقصد است. تورهای تخصصی  فرهنگی با ارائه‌ی دنیایی از اطلاعات جدید، می‌توانند دیدگاه کاملا متفاوتی نسبت به مقصد ایجاد کنند. برای آشنایی کامل با مفهوم گردشگری فرهنگی با کجارو همراه شوید.
گردشگری فرهنگی به مقاصد مختلف و با برنامه‌ریزی‌های متنوع انجام می‌شود. میزان و عمق معلوماتی که در حین گردشگری فرهنگی کسب می‌کنیم، به نوع آن ومیزان  اشتیاق ما برای تن دادن به ماجراجویی‌های جدید بستگی دارد.

انواع گردشگری فرهنگی

تور فرهنگی 1 گردشگری فرهنگی می‌تواند یک گشت‌وگذار معمولی عصرانه در نزدیکی محل زندگی باشد و یا تمام مدت یک سفر طولانی را به خود اختصاص بدهد. بعضی از تورهای  فرهنگی بر یک جنبه‌ی خاص از مقصد مثل غذاهای محلی، تفریحات سنتی یا تاریخ آن تمرکز دارند. گردشگری فرهنگی در قالب تورهای گروهی و یا تور اختصاصی یک‌نفره به همراه راهنما انجام می‌شود.

مزایای گردشگری فرهنگی

تور فرهنگی 2 یا شرکت در یک تور  فرهنگی می‌توان از مناطقی بازدید کرد که معمولا پای گردشگران به آن‌ها نمی‌رسد. تجربه‌های به‌دست‌آمده در حین گردشگری فرهنگی به‌مراتب بیشتر از گردشگری معمولی هستند. در بعضی از تورهای  فرهنگی می‌توان از امکانات محلی خاص بهره‌مند شد و با ساکنان بومی به گفت‌وگو نشست. بسیاری از راهنماهای تور  فرهنگی می‌توانند همه جنبه‌های فرهنگی مقصد را به‌دقت تفسیر کنند . این ویژگی در هنگام بازدید از مناطقی که فرهنگ پیچیده و متفاوتی دارند، بسیار مفید است.

نکات مهم در تورهای گردشگری فرهنگی

dsc1662-kopiya ظرفیت تورهای  فرهنگی باکیفیت اغلب اوقات و بخصوص در فصل‌های مسافرتی به‌سرعت تکمیل می‌شود و به همین دلیل باید به‌موقع برای ثبت‌نام اقدام کنید. اگر قصد دارید به‌صورت مستقل به گردشگری فرهنگی بپردازید، به یک راهنمای آگاه و مطلع نیاز خواهید داشت. برای این کار باید باحوصله و دقت در مورد راهنماهای محلی ثبت‌شده تحقیق کرده و حتما قبل از شروع سفر با راهنمای موردنظرتان گفتگو کنید تا مطمئن شوید کسی که در تمام مدت با شما خواهد بود، قابل‌اطمینان است و خصوصیات اخلاقی مناسبی دارد.

راه‌های دسترسی به تورهای گردشگری فرهنگی

739_1tourists_marohagopian بهترین راه برای پیدا کردن یک تور  فرهنگی، مراجعه به آژانس‌های مسافرتی است که در برگزاری تور به مقصد موردنظر شما تخصص دارند. یک کارمند باتجربه‌ی آژانس مسافرتی می‌تواند همه‌ی تورهای محلی را به شما معرفی کندو اطلاعات ارزشمندی در مورد راهنماهای مجرب و خوش‌نام منطقه در اختیارتان بگذارد و حتی ممکن است مقدمات سفر و جزییاتی مثل غذا و محل اقامت را برایتان فراهم کند. منبع : Enlighten Me  

برچسب‌ها توریسم فرهنگ

دیدگاه  

    تبلیغات