نکاتی برای مسافرت هوایی با حیوانات خانگی

علیرضا احمدی
سه شنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۰
نکاتی برای مسافرت هوایی با حیوانات خانگی
سفر هوایی با حیوانات خانگی همیشه مقداری استرس زا است-هم برای صاحبان حیوانات و حیواناتشان-اما با برنامه‌ریزی دقیق و آمادگی مناسب می توان دشواری هایی که که در سفر با حیوانات در آمیخته است را می‌توان کاهش‌داد‌ و به خود اطمینان خاطر‌داد که مسافرت حیوان خانگی شما در امنیت کامل به وقوع می پیوندد.در این مقاله به بررسی برخی از این نکات که می توانند در طول سفر به شما کمک کنند می پردازیم. با کجارو همراه باشید.
Untitled-2123213123

زودتر اقدام به رزرو بلیط کنید

برنامه‌هایی که با سفر هوایی با حیوانات همراه است همیشه باید به خوبی و زودتر از موعد مقرر برنامه‌ریزی شوند.بسیاری از شرکت های هواپیمایی به شما اجازاه به همراه داشتن تعداد مشخصی از حیوانات خانگی را می‌دهند (در محل کابین و بارها). رزرو زودتر از موعد مکان مناسبی را برای حیوان خانگی شما فراهم می کند.

قوانین و مقررات خط هوایی را بطور کامل بررسی کنید

خطوط هوایی قوانین و مقررات خاصی را راجع به مسافرت حیوانات خانگی دنبال می‌کنند.بنابراین همیشه با شرکت هواپیمایی هماهنگ کنید تا مطمئن شوید حیوان خانگی شما تمامی مدارک و واکسیناسیون مورد نیاز برای پرواز را دارا می باشد.علاوه بر سوابق پزشکی، در خطوط هوایی به یک سبدحامل مخصوص در پرواز برای حیوانات خانگی نیاز است واگر شما برای حیوان خانگی خود از سبد حامل مناسب استفاده نکنید به شما اجازه ورود به پرواز را نخواهند داد. Pet-Bag

نکات ایمنی پرواز‌های هوایی را دنبال کنید

برای اینکه سفری ایمن را با حیوان خانگی خود تجربه کنید،به موارد زیر توجه کنید:
 • هرگز برای پرواز به حیوان خود آرام‌بخش ندهید مگر اینکه توصیه دامپزشک باشد زیرا حیواناتی که آرام‌بخش به آنها داده می شود، بیشتر در معرض خطر افت دمای بدن و تهوع قرار دارند.
 • مطمئن شوید که برای روی سبد حامل نام حیوان، نام خودتان، آدرس و شماره تلفن همراه‌تان نوشته شده باشد.
 • درون سبد حامل حوله‌ی نرمی قرار دهید. اگر حیوان خانگی‌تان عروسک نرم مورد علاقه‌ای دارد، آن را در سبد قرار دهید.
 • سعی کنید سبد حامل را به ساده ترین شکل ممکن طراحی کنید تا ایمنی و راحتی حیوان خانگیتان در طول پرواز تامین شود.
 • یک ظرف آب به همراه خود داشته باشید و بعد از شروع پرواز به حیوان خانگی‌تان مقداری آب بدهید.
 • سعی کنید زمانی که می خواهید با حیوان خانگی سفر کنید برنامه‌ی خود را به شکلی تنظیم کنید که هوایی که در آن پرواز صورت می گیرد متعادل باشد به این معنی که نه خیلی سرد و نه خیلی گرم باشد. اگر مجبور هستید که با حیوان خانگی خود در تابستان سفر کنید، پرواز را برای صبح زود یا اواخر شب انتخاب کنید.اگر هم که قصد سفر در زمستان را دارید سعی کنید که ساعتی را در طول روز برای پرواز انتخاب کنید که هوا مقداری گرم‌تر باشد.
 • قلاده حیوان خودرا چک کنید تا مطمئن شوید مجهز است ولی خیلی تنگ نیست. علاوه بر برچسب واکسن هاری شماره تماس خودرا برای مواقع اضطرار روی آن بنویسید.
 • زمانی که با حیوان خانگی پرواز می کنید، سعی کنید که از پروازهای مستقیم استفاده کنید.
travelling-pets

با یک آژانس مسافرتی مشورت کنید

اگر تجربه‌ی سفر با حیوان خانگی ندارید، شاید بهتر باشد که با یک آژانس مسافرتی تماس بگیرید که تجربه رزرو و برنامه‌ریزی سفر برای مشتریان با حیوان خانگی را دارند. این آژانس بهترین پرواز را برای شما و حیوان خانگی‌تان رزرو می‌کند و  توضیحاتی در مورد قوانین خطوط هوایی برای مسافرت با حیوان خانگی می دهند. منبع: enlightenme

مطالب مرتبط:

  برچسب‌ها

  دیدگاه  

   تبلیغات