راهنمای سفر به نیویورک

راهنمای سفر به نیویورک

علی نظرپور
| دوشنبه, ۵ مرداد ۹۴ ساعت ۰۰:۰۳

نیویورک یکی از پر بازدید‌ترین شهرهای امریکا به شمار می‌رود. این شهر که به خاطر به روز بودن، شب‌نشینی‌ها، هنر، غذا و تئاتر مشهور است به نوعی قلب جهان محسوب می‌شود. در ادامه با کجارو همراه باشید.

نیویورک شهری با فرهنگ‌های گوناگون است، از هرنوعی که تصور کنید. همیشه‌ سرگرمی‌هایی در این شهر وجود دارد. می‌توان یک عمر را صرف گشتن در این شهر کرد و هنوز هم احتمال داد که جایی ندیده باقی بماند. درواقع  شهری سرشار از معاملات بزرگ که ممکن است پس‌انداز چند ماه شما را به راحتی تمام کند.

انواع هزینه‌ها در نیویورک

هزینه‌ی اسکان

هزینه‌ی اتاق معمولی در نیویورک بین ۳۰ تا ۵۰ دلار آمریکا و هزینه‌ی اتاق خصوصی دو تخت‌خوابه به ازای هر شب ۵۰ دلار می‌شود، اگرچه قیمت میانگین آن‌ها حدود ۷۰ دلار است. ضمنا خوابگاه‌های زیادی در این شهر وجود ندارد.

هزینه‌ی اقامت در هتل

هزینه‌ی هتل در نیویورک گران است. شما برای یک شب اقامت در یک هتل خوب باید انتظار پرداخت بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار آمریکا را داشته باشید. از اینجا می‌توانید ارزان‌ترین هتل‌ها را پیدا کنید.

متوسط قیمت مواد غذایی

در نیویورک قیمت‌ غذا در همه محدوده‌ها وجود دارد. هزینه‌ی میل کردن غذایی با قیمت متوسط در یک رستوران بسته به اینکه نوشیدنی هم طلب کنید یا خیر، بین ۱۵ تا ۲۵ دلار آمریکا می‌شود. در این شهر می‌توان تکه‌های پیتزا با توجه به بودجه‌ی خودتان تهیه کنید که به طور معمول حدود ۳ دلار می‌شود. هزینه‌ی ساندویچ کمتر از  ۱۰ دلار است. قیمت انواع نوشیدنی هم حدود ۵ تا ۱۰ دلار می‌شود. همچنین فروشندگان دوره‌گرد زیادی وجود دارند که انواع غذا را با قیمت  ۵ تا ۸ دلار به فروش می‌رسانند.  شما می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌ی خودتان را با قیمت حدود ۵۰ دلار از فروشگاه‌های مواد غذایی تهیه کنید.

هزینه‌ی حمل و نقل

هزینه‌ی مترو و اتوبوس محلی در نیویورک ۲/۵ دلار می‌شود. اتوبوس‌های خط ویژه هم هزینه‌ی ۶ دلاری دارد. همچنین می‌توان کارت عبور ۷ روزه را به قیمت ۳۰ دلار خریداری کرد. اغلب تاکسی‌های بیرون شهری هزینه‌ی ۱۵ دلاری را از شما طلب می‌کنند.

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

در تور‌های رایگان شرکت کنید

اطراف شهر نیویورک مکانی بسیار عالی برای قدم زدن است. با این وجود تماشای این شهر از بیرون تنها نیمی از ماجرا است. برای تجربه‌ی نیمه‌ی دیگر می‌توانید در تورهای رایگان شرکت کنید. همچنین جامعه‌ی هنری مربوط به شهرداری در روزهای چهارشنبه تورهایی در پایانه بزرگ مرکزی را ارائه می‌دهد که شرکت در آن‌ها خالی از لطف نیست.

دنبال بلیط‌های ارزان‌قیمت تئاتر باشید

اگرچه بلیط‌های تئاتر گاهی می‌توانند صدها دلار قیمت داشته باشند، اما خوشبختانه راهی وجود دارد که بتوان این بلیط‌ها را با تخفیف خریداری کرد. در میدان تایمز می‌توان با ۴۰ تا ۵۰ درصد تخفیف هر بلیط را خریداری کنید. البته این بلیط‌ها لحظه‌ی آخری هستند و نیاز است که در همان روز نمایش آن‌ها را خریداری کنید. اما در هرصورت انتخاب خوبی خواهد بود. همچنین دفاتر فروش بلیط در خیابان جنوبی بندرگاه و بروکلین یافت می‌شوند.

بازدید از موزه‌های رایگان

شهر نیویورک تعدادی از بهترین‌ موزه‌های جهان را در خود جای داده است، از موزه‌ی Met گرفته تا Moma و  Guggenheim می‌تواند شگفتی‌هایی را برای‌تان به همراه داشته باشد. بسیاری از این موزه‌ها در روز‌های خاصی از هفته به طور رایگان پذیرای بازدیدکنندگان هستند. موزه‌ی هنر آمریکایی Whitney و Guggenheim در روزهای جمعه خدمات خود را به صورت رایگان ارایه می‌دهند. بازدید از موزه هنر مردمی آمریکایی هم رایگان است. همچنین موزه‌‌ی ملی Cooper-Hewitt (بعد‌از ظهر سه‌شنبه‌ها)، نیز خدمات خود را به صورت رایگان ارایه می‌دهد. موزه‌های Met و Steuben Galler گرچه رایگان هستند اما پذیرای کمک‌های مردمی ۲۰ دلاری و اختیاری شما هستند. در نهایت موزه‌ی هنرهای مدرن نیویورک روزهای جمعه از ساعت ۴ به صورت رایگان پذیرای مردم است.

کارت مترو نامحدود بخرید

شما بار‌ها و بارها از خط مترو استفاده خواهید کرد که این موضوع هزینه‌های شما را افزایش خواهد داد. بهتر است یک کارت مترو نامحدود خریداری کنید تا در هزینه‌هایتان به طور قابل توجهی صرفه‌جویی کنید.

از دست‌فروش‌ها غذا بخرید

در نیویورک می‌توان تعداد بیشماری فروشندگان دوره‌گرد غذایی به همراه چرخ دستی‌شان را پیدا کرد که قیمت‌های متفاوتی را پیشنهاد می‌دهند. غذای آن‌ها خوشمزه‌ است و از این طریق می‌توانید پول‌تان را ذخیره کنید.

مهمان مردم بومی نیویورک شوید

هزینه‌ی اسکان و خوابگاه در نیویورک گران است و هزینه‌ی زیادی برای شما در بر دارد. بهتر است از وبسایتی مثل Couchsurfing استفاده کنید و مهمان مردم محلی شوید.

بهترین مکان‌های دیدنی و سرگرمی‌ها در نیویورک

سوار قایق جزیره‌ی استاتن شوید

به نظر شما صرف دو ساعت زمان برای دیدن مجسمه‌ی آزادی ارزشش را دارد؟ چند خیابان را که پیاده طی کنید به قایق‌ها می‌رسید. این قایق‌ها شما را به طور رایگان از عرض بندرگاه عبور می‌دهند و فرصتی را به وجود می‌آورند تا به خوبی خط افق نیویورک و همچنین مجسمه‌ی آزادی را از هر دو سمت تماشا کنید. مسیر حرکت قایق حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌برد.

نیویورک

نیویورک

روی پل بروکلین قدم بزنید

قدم زدن بر روی پل بروکلین تجربه‌‌ی تماشای خط افق نیویورک و بندرگاه را به شما می‌دهد. اگر طولانی مدت روی این پل پیاده‌روی کنید در آن طرف پل غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه در انتظار شما خواهد بود.

نیویورک

نیویورک

از سنترال پارک دیدن کنید

یک راه عالی برای داشتن روزی آرام و دور بودن از شلوغی، رفتن به سنترال پارک است که برای شما بدون هزینه ورود خواهد بود. این پارک مسیر‌های زیادی دارد و ۴۰ بلوک را پوشش می‌دهد. می‌توان به‌راحتی ساعت‌ها زمان را در این پارک سپری کرد و خسته نشد. اغلب در فصل تابستان کنسرت‌ها و نمایش‌های رایگانی در این پارک به اجرا گذاشته می‌شود.

Central_park_NYC.jpg

از موزه‌ی هنر متروپولیتین دیدن کنید

موزه متروپولیتین یا به اختصار MET از اوایل قرن ۲۰ پرتره‌ها و مجسمه‌هایی را از هنرمند مشهور فرانک استلا به نمایش می‌گذارد. این موزه یکی از پیش‌روترین و بهترین‌ها در جهان محسوب می‌شود. موزه‌ی MET بسیار با ارزش و دیدنی است. شما می‌توانید به راحتی یک روز کامل را اینجا سپری کنید.

نیویورک

علاوه بر موزه‌ی MET، شهر نیویورک ده‌ها موزه‌ دارد که ارزش دیدن دارند. موزه‌ی تاریخ طبیعی، موزه‌ی MoMA و گوگنهایم (Guggenheim) تنها سه تا از بزرگترین این موزه‌ها هستند. یازده موزه‌ی کوچک‌تر در موزه‌ی mile نزدیک سنترال پارک وجود دارد که می‌توانید روزتان را آن‌جا سپری کنید. البته اگر بخواهید همه‌ی آن‌ها را تماشا کنید یک هفته‌ای زمان نیاز دارید، پس بهتر است تنها هرکدام را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید.

موزه‌ی MoMA نیویورکموزه‌ی MoMA
موزه‌ی گوگنهایم نیویورکموزه‌ی گوگنهایم
موزه‌ی تاریخ طبیعی نیویورکموزه‌ی تاریخ طبیعی

تالار موسیقی رادیو شهر(RadioCityMusicHall) را ببینید

این تالار از سال ۱۹۳۰ تاکنون پذیرای بازدیدکنندگان است.

نیویورک

در تور Dead Apple شرکت کنید

نیویورک تاریخی طولانی و تاریکی دارد. اگر شما علاقمند به کسب اطلاعات در مورد این گذشته‌ی تاریک با همه‌ی جنایت‌ها، مرگ افراد سرشناس داستان‌های ارواح و دیگر مسائل هستید به هیچ وجه تور Dead Apple را از دست ندهید. شخصی که این برنامه را هدایت می‌کند دانش زیادی از اطلاعات محرمانه نیویورک در اختیار دارد.

نیویورک

تئاتر تماشا کنید

نمی‌توان به نیویورک سفر کرد و یکی از نمایش‌های برادوی را تماشا نکرد. در این شهر نمایش‌های عالی موزیکال، درام و نامتعارف زیادی وجود دارد. چیزی بهتر از تماشای تئاتر در نیویورک وجود ندارد. به میدان تایمز سر بزنید و بلیط‌ها را با نصف قیمت معمول خریداری کنید.

نیویورک

از ساختمان امپایر استیت دیدن کنید

اگر دوست دارید برفراز یکی از بلندترین ساختمان‌های شهر به مناظر اطراف نگاه کنید از ساختمان امپایر استیت دیدن کنید و دیدی مانند یک پرنده را تجربه کنید. در حال حاضر این ساختمان تا دیر وقت به فعالیت خود ادامه می‌دهد بنابراین می‌توانید حتی در شب از دیدن شهر لذت ببرید.

نیویورک

نیویورک

در پارک High Line قدم بزنید

پارک شهری High Line در سمت غربی شهر نیویورک واقع شده و بسیار شلوغ و پر رفت و آمد است. ریل قطار از این پارک می‌گذرد. پارک ریلی شب و روز شلوغ است و اغلب افراد برای میل کردن غذا، قدم زدن و استراحت به آنجا سر می‌زنند.

نیویورک

از محله‌ی فقیر نشین در Lower East Side بازدید کنید

با شرکت در تورهای گردشی می‌توان از محله‌ی Lower East Side دیدن کرد. در این نقطه می‌توانید ببینید که چگونه طی سال‌ ۱۹۰۰ به بعد مهاجران سراسر جهان در این‌جا زندگی می‌کردند و این منطقه را ساخته‌اند.

نیویورک

کلیسای ترینیتی را ببینید

کلیسای مستعمراتی ترینیتی، جایی است که بسیاری از کشیشان آمریکایی پرستش می‌شدند. ورود به این کلیسا رایگان است. در قبرستان اطراف این مکان می‌توانید آرامگاه بسیاری از رهبران ایالات متحده از جمله الکساندر همیلتون (اولین وزیر خزانه‌داری) را مشاهده کنید.

نیویورک

نیویورک

شهر را از بالای ساختمان rock (صخره‌) ببینید

درست در لاکفر شما می‌توانید به بالای ساختمان بروید و شهر را با دید پانوراما تماشا کنید. این مکان زاویه‌های بهتری نسبت به  ساختمان امپایر استیت را در دید شما قرار می‌دهد. این ساختمان بعد از ۱۸ سال تعطیلی اخیرا بازگشایی شده است.

نیویورک

در شهر قدم بزنید

از شرق تا غرب نیویورک را قدم بزنید و به تماشای زیبایی‌های آن بپردازید. معماری‌های زیبای این شهر مثل پارک بزرگ مرکزی، میدان اتحاد، ساختمان نیویورک‌تایمز، ساختمان کریزلر و دیگر بناها مطمئنا ارزش یک بار دیدن را دارند. همچنین تعداد بسیار زیادی ساختمان تاریخی در این شهر وجود دارد که می‌توانید به تماشای آن‌ها بپردازید و یک بعد از ظهر خوب را برای خودتان رقم بزنید.

آیا این مطلب برای شما خوانندگان کجارو مفید بوده است؟

منبع Nomadicmatt

جستجوی تور مسافرتی

دیدگاه