فرانسه ایران را به فهرست مقاصد گردشگری دنیا اضافه کرد

تیم  کجارو
جمعه، ۱۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۸
فرانسه ایران را به فهرست مقاصد گردشگری دنیا اضافه کرد
خبرگزاری فرانسه در گزارشی اعلام کرد که فرانسوی‌ها نام ایران را در فهرست مقاصد گردشگری دنیا قرار دادند.
بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، ژان پل شانترن، مدیرعامل تور اپراتور «آسیا» در فرانسه، ایران را منطقه‌ای رویایی نامید که یکی از ۶ مقصد افسانه‌ای روی کره زمین محسوب می‌شود. ژان پییر رسپو، مدیرعامل شرکت کلیو نیز که خود را مسوول تورهای گردشگری فرانسوی به ایران در حدود بیست سال گذشته معرفی می‌کند، از استقبال بی‌سابقه و استثنایی فرانسویان برای سفر به ایران در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ میلادی خبر می‌دهد و می‌گوید:
به‌طور معمول هر سال حدود ۲۰ گروه را به ایران می‌بردیم اما این تعداد در سال ۲۰۱۴ میلادی به بیش از ۵۰ گروه و حدود یک هزار گردشگر رسید.
ژورژان باشمن، دبیرکل اتحادیه تور اپراتورهای «ستو» نیز اعلام کرد:
در فاصله نوامبر ۲۰۱۴ تا اوت ۲۰۱۵ میلادی، در کل ۹۱۹ فرانسوی در برنامه سفرهای این گروه به ایران شرکت کردند. این تعداد یکسال پیش ۴۰۹ و دو سال پیش‌تر تنها ۱۳ نفر بودند.
ویلیام رینرت، موسس شرکت گردشگری «تِر لوانتِن» که تعداد مشتریانش برای سفر به ایران در فاصله سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ میلادی از ۳۰ نفر به ۱۵۰ نفر رسیده است، گفت:
شهرهای کویری، دریاچه‌های نمکی، موزه‌هایی در فضای باز، بیابان‌ها و اماکن باستانی مقاصد متنوع، منحصربه‌فرد و فرهنگی هستند که بسیار مورد توجه گردشگران فرانسوی قرار دارند.
این گزارش با اشاره به ناکافی بودن امکانات رفاهی ویژه گردشگران در ایران به سرمایه‌گذاری‌های خارجی در این زمینه اشاره کرد و افزود: طرح احداث هتل توسط گروه‌های بزرگی چون گروه هتلداری «آکور» در میان‌مدت زیرساخت‌های گردشگری را بهبود می‌بخشد.

برچسب‌ها فرانسه توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات