شال طرفداری کدام باشگاه ورزشی را در جام جهانی 2018 می‌توانید بخرید

امید جعفری
امید جعفری دوشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰
شال طرفداری کدام باشگاه ورزشی را در جام جهانی 2018 می‌توانید بخرید

شال‌های ورزشی و طرفداری در روسیه فراتر از یک شال گردن ورزشی هستند. بعد از هفته مد نیویورک این شال‌ها، صفحات میانی مجله‌های مدی همانند وگ را تصاحب کردند؛ اما بهترین آن‌ها، مربوط به کدام تیم روسی است؟

هواداران روست ماش، تیم کوچکی در شهر روستوف-در-دان که در ۱۰۰ کیلومتری جنوب مسکو قرار دارد، مدتی است که خودشان را شیک‌پوش‌ترین طرفداران فوتبال جهان می‌دانند. طراح مد، لباس و ویراستار مجله وگ، راشل ونگ کسی است که شال‌های متنوع طراحی شده خودش با درون‌مایه اصلی تیم باشگاهی روست ماش را در طول هفته مد نیویورک به نمایش در آورد. این نمایش در نیویورک و هفته مد آن، تقریبا بی‌نظیر بود. انعکاس اخبار این شال‌ها، در صفحات داخلی مجله وگ هم مدیون این طراح برجسته روسی است. از زمانی که این شال‌ها و طرفداران روست ماش به عنوان خوش‌پوش‌ترین‌های دنیا معرفی شده‌اند، طنز طعنه‌آمیزی با مضمون اینکه، «۲۰ سال از کل دنیای لباس و مد بی‌خبر باشی و یک‌باره خوش‌تیپ‌ترین شوی»، در بین خود هواداران به وجود آمده است. در هیچ جای دنیا، به اندازه روسیه، در زمان برگزاری جام جهانی 2018 فرصت این را نخواهید داشت که با یک شال ورزشی، خوش‌تیپ شوید. در ادامه نگاهی به بهترین شال‌گردن‌های ورزشی تیم‌های روسی خواهیم داشت.

باشگاه فوتبال زسکا مسکو (CSKA)

شال ورزشی

تیم باشگاهی زسکا در مسکو قرار دارد. این تیم در سال ۱۹۱۱ تأسیس‌ شده است. شال گردن تیم زسکا مسکو، از جمله شال‌گردن‌های ورزشی بود که در هفته مد پاریس به نمایش در آمد. تیم زسکا هفت بار در جام قهرمانان حضور داشته و اولین تیم باشگاهی روسیه است که توانسته جام یوفا را بالای سر ببرد. طرفداران این تیم، برای نشان دادن غیرت خودشان به تیم محبوب‌شان، شال‌هایی با رنگ آبی و قرمز را در روزهای سرد مسکو از گردن بیرون می‌آورند و در مواقع حساس بازی، آن را روی دست می‌چرخانند. اگر طرفدار شال گردن ورزشی باشگاه زسکا هستید، به دنبال شالی با رنگ قرمز و آبی باشید.

باشگاه فوتبال زنیت (Zenit)

شال ورزشی

باشگاه روسی زنیت در شهر سن پترزبورگ واقع شده است. زنیت گران‌قیمت‌ترین لباس‌های باشگاهی را در لیگ روسیه دارد. بر اساس گزارش‌های اقتصادی یوفا، این تیم در سال ۲۰۱۶ سودآورترین تیم فوتبالی در میان تیم‌های اروپایی شد. ویژگی بارز شال‌گردن‌های طرفداران زنیت رنگ آبی آن است.

باشگاه اسپارتاک (Spartak)

شال ورزشی

باشگاه فوتبال اسپارتاک در سال ۱۹۲۲ در روسیه پایه‌گذاری شد. شهر میزبان این باشگاه، مسکو است. اسپارتاک پرافتخارترین تیم باشگاهی روسیه از زمان تأسیس است. تقریبا ده سال است که اسپارتاک هر ساله قهرمان لیگ برتر روسیه می‌شود و بیشترین طرفدار را در میان مردم روسیه جلب کرده است. خوشبختانه شما به راحتی می‌توانید شال‌گردن‌های ورزشی این باشگاه را با رنگ متمایز قرمز و خط‌های سفید متوالی روی آن، در همه جای مسکو پیدا کنید.

باشگاه آنژی (Anzhi)

شال ورزشی

نام کامل این باشگاه آنژی ماخاچکالا است که در سال ۲۰۱۱ توسط میلیاردر روسی، سلیمان کریموف، خریداری شد و بازیکنان مشهوری همانند اتوئو و گاس هیدینگ را به خدمت گرفته است. شهری که باشگاه انژی در آن قرار دارد، در ۱۸۰۰ کیلومتری مسکو واقع شده است. این تیم در لیگ برتر روسیه حضور پررنگی دارد، ولی تا به حال در جام‌های باشگاهی خارج از روسیه نتوانسته موفق باشد. رنگ شال‌گردن‌های این باشگاه برگرفته از رنگ لباس میزبانی آن، سبز و زردی است.

باشگاه لوکوموتیو (Lokomotiv)

شال ورزشی

باشگاه فوتبال لوکوموتیو مسکو در سال ۱۹۲۲ تأسیس شده است و در سال ۲۰۱۷ با شکست زسکا مسکو به قهرمانی جام حذفی روسیه رسید. رنگ غالب شال‌گردن‌های هواداری این تیم، قرمز رنگ است و اغلب شال‌ها دارای نوشته‌هایی سبز رنگ به نام خود تیم یا شعار طرفداری از تیم هستند.

باشگاه یکاترینبورگ (Ural)

شال ورزشی

این باشگاه در شهر هم‌نام خودش، یکاترینبورگ در ۱۸۰۰ کیلومتری شرق مسکو، تأسیس شده است. سال گذشته برای اولین بار این تیم توانست خودش را تا فینال جام باشگاه‌های روسیه بالا بکشد. هرچند همانند نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های اروپا در سال ۱۹۹۶، نتوانست این بار هم جام قهرمانی را به دست آورد. لوگوی باشگاه و رنگ شال‌های هواداری باشگاه، نارنجی‌رنگ است. نشان بارزی که می‌توانید روی شال آن‌ها پیدا کنید، عقاب دو سری طلایی است.

باشگاه دیناموکیف (Dinamo)

شال ورزشی

باشگاه فوتبال دینامو زاگرب، از تیم‌های سرشناس روسی است که سال تأسیس آن به زمان امپراتوری روسیه بازمی‌گردد. تیم باشگاهی دیناموکیف در لیگ برتر روسیه حضور دارد، ولی اوج شکوفایی این تیم در زمان شوروی سابق بود. آخرین باری که دیناموکیف قهرمان لیگ برتر روسیه شده است، سال ۱۹۹۵ بود. شال طرفداری این تیم هم رنگ لباس اول آن‌ها است، آبی.

باشگاه روبین کازان (Rubin)

شال ورزشی

باشگاه روبین کازان در شهر کازان، ۸۱۵ کیلومتری شرق مسکو، قرار دارد. این تیم تقریبا در سال ۲۰۰۰، قهرمان همه نیمه‌های دوم بازی‌های خودش با دیگر تیم‌های روسی بود. سال تأسیس این باشگاه ۱۹۵۸ است. بازیکن تیم ملی ایران، علیرضا حقیقی در سال ۲۰۱۲ با قراردادی چهارساله به این تیم پیوست. رنگ طرفداری شال‌های این تیم، قرمز به همراه ‌راه‌راه‌های سبز رنگ تیره است. بر عکس لوکوموتیوی‌ها طرفداران روبین کازان، از این دو رنگ به یک اندازه در شال‌های خودشان استفاده می‌کنند.

باشگاه کراسنودار (Krasnodar)

شال ورزشی

کراسنودار در ۱۴۵۰ کیلومتری جنوب مسکو قرار دارد. این تیم از رده‌های پایین لیگ دسته یک روسیه به رده چهارم لیگ برتر روسیه رسیده است. این تیم در سال ۲۰۰۸ تأسیس شد، ولی پیشرفت زیادی در نوع خودش داشته و در سال ۲۰۱۴ نایب‌قهرمان جام حذفی روسیه شد. رنگ شال‌های طرفداری تیم کراسنودار سبز رنگ با نوشته‌های سفید روی شال است.

باشگاه ترک گروزنی (Akhmat)

شال ورزشی

تیم باشگاه ترک گروزنی در شهر گروزنی، ۱۸۵۰ کیلومتری جنوب مسکو، قرار دارد. این تیم در سال ۲۰۰۴، جام باشگاهی روسیه را بالای سر بردو نام خود را در این عنوان چندین بار تکرار کرد. چند سالی است که نام باشگاه به ترک تغییر یافته بود، اما در سال ۲۰۱۷ به اخمت تغییر پیدا کرد. میلاد محمدی، بازیکن ایرانی این تیم روسی است. پیدا کردن شال ورزشی اصلی این باشگاه در روسیه کمی سخت‌تر از بقیه تیم‌ها است. شال این باشگاه، رنگ سبز با نوشتار روسی TEPEK است.

مطالب مرتبط:

منبع rbth

دیدگاه