هزینه سفر به ماکو چقدر است؟

نیکی قره گوزلویان
نیکی قره گوزلویان دوشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۵
هزینه سفر به ماکو چقدر است؟

شهر ماکو به دلیل برخورداری از بازارچه‌های مرزی، نه تنها مقصد خوبی برای سفر بوده، بلکه هزینه سفر به آن نیز بسیار به صرفه است.

ماکو یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی است که به دلیل نزدیک بودن به مرز ایران و ترکیه، نه تنها دارای بازارچه‌های مرزی بوده، بلکه به دلیل داشتن آثار تاریخی، از جمله مناطق گردشگری ایران به شمار می‌رود.. هزینه سفر به این شهر با توجه به قیمت هتل، رستوران، حمل و نقل و دیدنی‌ها، بسیار ارزان بوده و می‌توان با بودجه‌ای بسیار کم، سفری خاطره‌انگیز به این شهر را تجربه کرد. همچنین، با توجه به قیمت تورهای تبریز، شما می‌توانید سفری به صرفه به غرب کشور داشته باشید.

هزینه سفر به ماکو

هزینه سفر به ماکو

مسافت بین تهران تا شهر ماکو، ۸۷۴ کیلومتر است که اگر شما بخواهید این مسیر را با خودروی شخصی خود طی کنید، حدود ۱۰ ساعت سفر جاده‌ای بدون توقف خواهید داشت. هزینه بنزین برای این سفر، با توجه نوع خودروی شما، مصرف بنزین و روشن بودن کولر، حدود ۱۱۰ هزار تومان خواهد بود.

اگر تمایل داشته باشید تا این مسیر را به وسیله اتوبوس طی کنید، هزینه بلیط اتوبوس شما حدود ۷۰ هزار تومان خواهد بود. این هزینه، برای شرکت‌های مختلف اتوبوسرانی و انواع اتوبوس‌ها متفاوت بوده و در برخی موارد کمتر است.

برای سفر به ماکو به وسیله قطار، مسیر مستقیم وجود ندارد، و از آنجا که ایستگاه‌های قطار موجود در غرب کشور بسیار از ماکو دور هستند، استفاده از مسیر دو سفره (قطار به اضافه وسیله نقلیه دیگر) نیز در مورد این شهر توصیه نمی‌شود.

قیمت بلیط هواپیما از تهران به ماکو حدود ۲۷۰ هزار تومان تا ۲۹۰ هزار تومان است، و سفری راحت و سریع را برای شما به ارمغان می‌آورد.

متوسط هزینه اقامت در ماکو

هزینه اقامت در هتل دو ستاره شهر ماکو، به ازای یک شب برای دو نفر حدود ۱۶۰ هزار است. متاسفانه در شهر ماکو، شما گزینه‌های زیادی برای اقامت در مکان‌های مختلف نخواهید داشت.

هتل در ماکو

متوسط هزینه خورد و خوراک در ماکو

در شهر ماکو شما می‌توانید از انواع غذاهای سنتی و فست‌فود بهره‌مند شوید. شما می‌توانید برای هر وعده غذا در شهر ماکو، بین ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، بسته به نوع غذایی که سفارش می‌دهید، را در نظر بگیرید. این مقدار با هزینه پیش غذا و نوشیدنی و دسر نیز افزایش خواهد یافت.

رستوران در ماکو

هزینه حمل و نقل در ماکو

در شهر ماکو، شما می‌توانید برای مسیرهای کوتاه حدود ۱۰۰۰ تومان، و برای مسیرهای طولانی‌تر حدود ۲ یا ۳ هزار تومان به ازای هر نفر را در نظر بگیرید. این مقدار با استفاده از اتوبوس‌های درون شهری کاهش خواهد یافت.

ماکو

هزینه بازدید از دیدنی‌های ماکو

در شهر ماکو دیدنی‌های فراوانی وجود دارد که بسیاری از آن‌ها را می‌توان به‌صورت رایگان بازدید کرد. بازار بزرگ مرزی منطقه آزاد ماکو، دخمه سنگی فرهاد، تالاب بورآلان، قره کلیسا، پل قره کورپو، تالاب آق گل، کاخ موزه باغچه جوق و بسیاری از جاذبه‌های دیگر، از جمله دیدنی‌های این شهر به شمار می‌روند، شما می‌توانید متوسط هزینه بازدید از جاذبه‌های این شهر را بین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان در نظر بگیرید.

بودجه پیشنهادی گذراندن یک روز در ماکو

برای گذراندن یک روز در ماکو، سفر شما در ارزان‌ترین حالت ممکن به وسیله اتوبوس (برای دو نفر) حدود ۵۵۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت. هزینه همین سفر به وسیله هواپیما و با مخارج بیشتر می‌تواند تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای شما هزینه داشته باشد. در نظر داشته باشید، هزینه وسیله نقلیه برای رفت و برگشت دو نفر محاسبه شده است.

ماکو

بودجه پیشنهادی گذراندن سه روز در ماکو

برای گذراندن سه روز در ماکو، شما می‌توانید با حداقل هزینه حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، سفری دل‌انگیز را تجربه کنید. با توجه به اینکه در سفر به ماکو هزینه بلیط هواپیمای شما حدود ۱ میلیون تومان خواهد شد، سفر با ماشین شخصی بسیار به صرفه‌تر بوده و در طول یک روز، حدود ۱ میلیون تومان هزینه خواهد داشت. همچنین در نظر داشته باشید، در سفر به ماکو، بودجه کافی برای خرید در بازارچه مرزی باکو را در نظر گرفته باشید.

ماکو

منبع عکس: گوگل‌مپ

مطالب مرتبط:

دیدگاه