تحصیل در کانادا بدون مجوز تحصیلی

بخش تبلیغات
بخش تبلیغات دوشنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۰
تحصیل در کانادا بدون مجوز تحصیلی

جهت تحصیل در کانادا در هر مقطعی، یک تبعه خارجی معمولا باید در راستای اپلای و دریافت مجوز تحصیلی کانادا اقدام کند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

جهت تحصیل در کانادا در هر مقطعی، یک تبعه خارجی معمولا باید در راستای اپلای و دریافت مجوز تحصیلی کانادا اقدام کند. هرچند شرایطی وجود دارد که طی آن یک دانشجوی خارجی از این نیاز مستثنا می­‌شود.

تحصیل کوتاه مدت در کانادا

افراد جهت شرکت در برنامه‌های تحصیلی شش ماهه یا کمتر، نیازی به دریافت مجوز تحصیلی ندارند. دروس می­‌توانند شامل هر موضوعی باشند و می‌­توانند به‌صورت نیمه وقت یا تمام وقت گذرانده شوند. جهت مستثنا شدن از دریافت مجوز تحصیلی، دوره تحصیل باید در طول یک دوره ۶ ماهه تکمیل شود. تمدید ویزا صرفا جهت تکمیل دوره تحصیلی کوتاه مدت، انجام نخواهد شد.

اتباع خارجی بدون مجوز تحصیلی در کانادا که علاقه‌مند به نام‌نویسی در برنامه‌های تحصیلی هستند، باید از خارج از کانادا برای دریافت مجوز تحصیلی اقدام کنند. البته در صورت شرکت در دوره‌های کوتاه مدت و تکمیل آن در زمان تعیین شده از هنگام ورود به کانادا، می‌­توان برای این مسئله استثنا قائل شد.

اداره شهروندی و مهاجرت کانادا پیشنهاد می­‌کند که اتباع خارجی در صورتی که می‌­خواهند پس از برنامه ۶ ماهه یا کمتر اولیه، به ادامه تحصیل یا جست‌و‌جوی شغل دانشجویی ادامه دهند، نسبت به اخذ مجوز تحصیلی اقدام کنند.

کودکان زیر سن قانونی در کانادا

هر کودک زیر سن قانونی ساکن در کانادا بدون مجوز تحصیلی می‌­تواند در دوره‌های پیش دبستانی، دبستان یا دبیرستان ثبت نام کند. این مورد همانند شهروندان یا مقیمان دائمی کانادا، شامل کودکان دانشجویان موقت یا کارگران نیز می‌­شود.

این استثنا شامل کودکان افرادی نمی­شود که اجازه کار یا تحصیل در کانادا را ندارند (مانند توریست‌ها)

حتما بخوانید : ویزای تحصیلی کانادا.

اعضای خانواده یا کارکنان خصوصی دیپلمات‌ها

اعضای خانواده یا کارکنان خصوصی دیپلمات های خارجی و نمایندگان خارجی دارای اعتبارنامه، نیاز به مجوز تحصیل در کانادا ندارند. جهت این مستثنا شدن، یک عضو خانواده به‌صورت زیر تعریف می‌­شود:

 • همسر یا شریک زندگی قانونی
 • فرزند تحت سرپرستی که متعلق به خود فرد یا همسر یا شریک زندگی قانونی وی باشد یا
 • فرزند تحت سرپرستی متعلق به فرزند تحت سرپرستی

اعضای نیروهای مسلح خارجی در کانادا

اعضای نیروهای مسلح کشورهای برگزیده که تحت Visiting Forces Act در کانادا حضور دارند، نیازی به مجوز تحصیلی در این کشور نخواهد داشت.

Visiting Forces Act کشورهای زیر را در لیست کشورهای برگزیده خود قرار داده است:

Albania

Hungary

Oman

Antigua and Barbuda

Iceland

Poland

Australia

Italy

Portugal

Azerbaijan

Ivory Coast

Romania

Bangladesh

Jamaica

Sierra Leone

Barbados

Japan

Singapore

Belgium

Kazakhstan

Slovak Republic

Brunei

Kenya

Slovenia

Bulgaria

Korea

Spain

Cameroon

Kuwait

Sudan

Croatia

Latvia

Sweden

Czech Republic

Lithuania

Swaziland

Denmark

Luxembourg

Tanzania

El Salvador

Malawi

Trinidad and Tobago

Estonia

Malaysia

Uganda

Ethiopia

Moldova

Ukraine

Finland

Nepal

United Arab Emirates

France

New Zealand

United States

Georgia

Nicaragua

Uzbekistan

Ghana

Niger

Venezuela

Greece

Nigeria

Zambia

Guyana

Norway

Zimbabwe

 

وام های تحصیلی

 • بررسی اجمالی
 • شرایط لازم
 • ارائه‌دهندگان وام
 • عمومی در مقابل خصوصی

وام تحصیلی برای تحصیل در کانادا : تمام چیزهایی که باید بدانید

کانادا در حال رقابت با ایالات متحده به‌عنوان مرجح ترین مقصد برای ادامه تحصیلات عالی در خارج از کشور است. هزینه تحصیل در کانادا، به دانشگاه، دوره آموزشی و مدت تحصیل و هزینه‌های زندگی بستگی دارد. اگرچه دانشگاه‌های خوب بسیاری نیز در هند وجود دارد‌، اما فرصت‌های شغلی عالی و استانداردهای بالای زندگی‌، دانشجویان را به تحصیل در خارج از کشور جلب می‌کند. هر دانشجوی مشتاقی نمی‌تواند از عهده تحصیل در کانادا برآید. بنابراین ، بانک‌های متنوع و دیگر موسسات مالی، وام‌های تحصیلی را به دانشجویانی که به‌دنبال ادامه تحصیلات عالی در کانادا هستند ، اعطا می‌کنند. اگرچه کمک‌های مالی متفاوت و بورس‌هایی نیز در دسترس هستند، اما به جهت رقابت شدی ، هر دانشجویی نمی‌تواند آن را دریافت کند.

در این مقاله ، ما در مورد هر جنبه از شرایط لازم برای فرایند درخواست وام تا مدارک لازم برای دریافت وام تحصیلی در کانادا، به شما اطلاعاتی خواهیم داد. صرف‌نظر از این ، درمورد اینکه چه هزینه‌هایی تحت وام دانشجویی قرار می‌گیرند، نیز صحبت خواهیم کرد.

رپورتاژ

فرایند درخواست وام آموزشی

دریافت وام با ضمانت اجرایی معین، نه‌تنها خسته کننده است بلکه زمان بر نیز است، بنابراین برای پرهیز از یورش لحظه آخر، فرد باید زودتر برای درخواست وام اقدام کند. پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، دانشجویان با هزینه‌های کلی مانند تحصیل و زندگی مواجه می‌شوند. میزان مبلغی که شما برای انجام امور خود نیاز دارید و میزانی که می‌توانید از جیب خود هزینه کنید را محاسبه کنید. پیش از درخواست وام، تحقیقاتی انجام داده و بررسی کنید که کدام بانک‌ها، بهترین تسهیلات را با وام اعطا می‌کنند. همچنین چگونگی انتخاب بانک برای وام آموزشی تحصیل در خارج را نیز بررسی کنید.

پیشنهاد وام های مختلف را از بانک های مختلف دریافت کرده و طبق معیارهای زیر بررسی کنید:

 • نرخ بهره
 • هزینه انجام امور
 • هزینه‌هایی که تحت وام دانشجویی قرار می‌گیرند
 • زمان پردازش وام
 • شرایط بازپرداخت و مدت آن

پس از انتخاب بانک ، فرم درخواست را کامل کرده و الزامات بانکی را چک کنید. عدم توانایی در ارائه سرمایه کافی، می‌تواند منجر به رد درخواست شما شود، بنابراین، همواره توصیه می‌شود که حداقل به دو تا سه بانک برای وام مراجعه کنید. با راهنمایان اعطای وام آموزشی در هند از طریق تحصیلات در خارج از کشور شیکشا ، ارتباط برقرار کنید.

از چند سال گذشته، تعداد دانشجویان هندی که برای تحصیل به خارج از کشور می‌روند بسیار افزایش یافته است. بنابراین، تقاضا برای وام نیز به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته است. به‌منظور اعطای وام، بانک‌ها جزئیات متقاضیان را نیز باید تایید کنند. بنابراین مجموعه مدارکی وجود دارد که متقاضی باید برای پذیرش در اختیار بانک قرار دهد. این مدارک شامل موارد زیر هستند:

 • نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه (مدرک پذیرش)
 • فرم درخواست وام
 • عکس از پاسبورت
 • مدارک دانشگاهی (گواهینامه‌ها و لیست نمرات)
 • مدرک امتحانات کیفی مانند جی مت ، آیلتس
 • مدرک شهروندی دانشجو و یک ضامن
 • گزارش گردش حساب بانکی در یک سال گذشته
 • مدرک درآمد ضامن

نکته: ارائه مدارک، می‌تواند طبق قوانین خاص هر بانک متغیر باشد. بنابراین توصیه می‌شود لیست مدارک لازم بانک مورد نظر چک شود.

درخواست وام آموزشی از طریق شیکشا

شیکشا، با اعطاکنندگان وام مورد اعتماد و برتر هندی که به شما در دریافت وام آموزشی کمک خواهند کرد، شراکت می‌کند.

دوره‌هایی که بانک‌ها برای آن‌ها وام تحصیلی کانادا صادر می‌کنند

دانشجویانی که برای کارشناسی، ارشد یا برنامه‌های آموزشی در موسسات پابرجایی درخواست می‌دهند، توسط بانک‌ها حمایت مالی می‌شوند. بانک‌ها همچنین وام‌هایی را برای برنامه‌های SPP نیز اعطا می‌کنند. بانک‌های ملی عموما وام‌های آموزشی را برای دوره‌های شغلی، کوتاه مدت یا دیپلمی ارائه نمی‌دهند. از آنجا که بانک‌ها همواره به پس گرفتن مبلغ پول از دانشجویان فکر می‌کنند، همواره ترجیح می‌دهند تا وام‌ها را به دوره‌های مرتبط با شغل ارائه دهند.

معیارهای شایستگی برای درخواست وام آموزشی تحصیل در کانادا

پیش از درخواست وام تحصیلی ، باید معیارهای شایستگی پذیرش درخواست وام را بررسی کنید. برخی از عواملی که توسط تمام بانک‌ها در نظر گرفته می‌شوند عبارت‌اند از:

 • متقاضی وام باید یک شهروند هندوستان باشد.
 • متقاضی باید پذیرش تضمینی از یک دانشگاه یا موسسه تایید شده خارجی داشته باشد.
 • متقاضی باید بالای ۱۸ سال سن داشته یا والدینش باید برای وام درخواست کنند.
 • متقاضی باید پذیرش تضمینی در یک دوره حرفه‌ای داشته باشد

بازپرداخت

بازپرداخت پس از یک دوره یک ساله یا ۶ ماهه یا شاید زودتر آغاز می‌شود. پس از اتمام این دوره، متقاضی باید بازپرداخت را انجام دهد. میزان وام باید ظرف ۵ تا ۱۰ سال از تاریخ شروع بازپرداخت، پرداخت شده باشد.

نکته: شرایط بازپرداخت، طبق قوانین و مقررات بانک متغیر خواهند بود.

هزینه هایی که تحت وام آموزشی قرار می‌گیرند

این یکی از مهم‌ترین عواملی است که هنگام درخواست وام تحصیلی باید در نظر داشته باشید. از آنجا که انواع مختلف وام‌های بانکی وجود دارد که به دانشجویان اعطا می‌شود ، همواره توصیه می‌شود که ببینید کدام نوع، برای شما مناسب‌تر است. هزینه‌های متفاوت، تحت انواع مختلفی از وام‌ها قرار می‌گیرند. بنابراین فرد باید همواره با بانک کنترل کند که تمام هزینه‌های دیگر به غیر از شهریه، تحت وام بانکی قرار می‌گیرند یا خیر. لیست هزینه‌ها به شرح زیر است:

 • هزینه شهریه
 • هزینه‌های سفر
 • هزینه خرید کتاب و لوازم آموزشی
 • هزینه آزمایشگاه
 • هزینه محل اقامت
 • هزینه خرید لپ تاپ ( اگر برای دوره لازم باشد )
 • هزینه پروژه‌ها یا تورهای آموزشی

قوانین مربوط به وثیقه

اگر میزان وام از ۷.۵ لاخ تجاوز کرد، در این صورت دارایی‌های ملموس به‌عنوان تضمین وثیقه مورد نیاز هستند. لازم است که والدین به‌عنوان همکار وام گیرنده در تمام وام های آموزشی باشند.

مزایای مالیاتی

مزایای مالیاتی می‌تواند بر بهره پرداخت شده بر کل وام تحت بخش 80E  تعلق بگیرد. علاوه بر این، مزایای مالیاتی می‌تواند به ۷ سال متوالی از زمان آغاز بازپرداخت موکول شود.

وام ها به دانشجویان ممتازی که می‌توانند کارهای بزرگی در زندگی انجام دهند، اما به جهت هزینه‌های بالا قادر به دریافت آموزش با کیفیت نیستند، بخشیده می‌شوند. اگرچه توصیه می‌شود که با دقت شرایط قراردادهای اعطای وام را بخوانید.

با اعطاکنندگان برتر هندوستان در ارتباط باشید و از طریق ، شیکشا تحصیل در خارج، برای وام تحصیلی درخواست کنید.

رپورتاژ

مطالب مرتبط:

دیدگاه