هند و ایسلند برای ارتقای هنر و فرهنگ با یکدیگر همکاری می‌کنند

نگین توکلی
نگین توکلی چهار شنبه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵
هند و ایسلند برای ارتقای هنر و فرهنگ با یکدیگر همکاری می‌کنند

هند و ایسلند، فصل جدیدی از ارتباطات خود را برای ارتقای فرهنگ و هنر آغاز کردند. در ادامه خبر با ما از جزئیات بخوانید.

روابط دیپلماتیک بین کشور هند و ایسلند در سال ۱۹۷۲ آغاز شد. در آن زمان سفیر ایسلند در لندن، در کشور انگلستان برای هند و سفیر هند در اسلو در نروژ برای ایسلند، به رسمیت شناخته شدند.

اتاق بین‌المللی رسانه و صنعت سرگرمی در دهلی نو (International Chamber of Media And Entertainment Industry) با افتتاح اولین انجمن فیلم و فرهنگ ایسلندی هندی در دهلی نو، فصل جدیدی از تاریخ ارتباطات هند و ایسلند را رقم زد.

توهیر ایبسن، سفیر ایسلند در هند، انجمنی با کاربری وسیع در دهلی نو، راه‌اندازی کرد. سفیر توهیر ایبسن گفت:

انجام چیزی که تاکنون رخ نداده، بسیار باعث خوشحالی است. این بار این انجمن برای ارتقا و توسعه ارتباطات بین دو کشور از طریق هنر و فرهنگ، ایجاد شده است. من برای اتاق بین‌المللی رسانه و صنعت سرگرمی (ICMEI) بهترین آرزوها را دارم و مطمئن هستم که ما می‌توانیم در زمانی کوتاه، کاری فوق‌العاده انجام دهیم.

ایسلند و هند روابط دیپلماتیک خود را در سال ۱۹۷۲ آغاز کردند. در آن زمان سفیر ایسلند در لندن، در کشور انگلستان برای هند و سفیر هند در اسلو در نروژ برای ایسلند، به رسمیت شناخته شدند. سفارتخانه‌ها در سال ۲۰۰۵ در دهلی نو و در سال ۲۰۰۶ در ریکیاویک، تاسیس شدند.

ساندیپ مروا، رییس استودیوهای مروا (Marwah Studios) گفت:

داشتن این فرصت و همکاری با سفارتخانه در اینجا و ارتقای هنر و صنایع دستی هر دو کشور که شامل سینما نیز می‌شود، بسیار عالی است. ما پیش از این یک فستیوال فیلم از ایسلند را برنامه‌ریزی کرده‌ایم. یک شوی مخصوص جاده‌ای نیز در بخش گردشگری ایسلند، برنامه‌ریزی شده است. توریر ایبسن همچنین یکی از اعضای کلوب بین‌المللی فیلم و سینمای AAFT است. ما به دنبال برنامه‌های بیشتری در آینده هستیم.

ساندیپ مروا برنامه پاترون شیپ (Patron ship) انجمن فیلم و فرهنگ ایسلندی هندی را به آقای توریر ایبسن، ارائه کرد. توریر ایبسن و سفیر نیز از آقای ساندیپ مروا تقدیر و وی را به عنوان رییس افتخاری انجمن، نامزد کردند.

اخیرا، آکشی مروا از گروه آموزشی آسیایی و یکی از اعضای ICMEI برای مطالعه بیشتر در مورد ایسلند و فرهنگ آن، از ایسلند بازدید کرد.

آقای توریر ایبسن، سفیر ایسلند در هند با به رسمیت شناختن بنگلادش، مالزی، مالدیو، نپال، سیشل، آفریقای جنوبی، سریلانکا و موریس (کشوری جزیره‌ای در جنوب غربی اقیانوس هند) است. کمی قبل‌تر وی سفیر ایسلند در اتحادیه اروپا و بلژیک با به رسمیت شناختن لوکزامبورگ، هلند و سوئیس بود.

ساندیپ مروا موسس شهر فیلم نویدا (Noida Film City) و همچنین دارای پنج رکورد جهانی در رسانه‌ها است. وی یکی از مورد احترام‌ترین افراد صنعت فیلم، تلویزیون و رسانه در هند است. سهم او در توسعه ارتباطات خارجی هند با دیگر کشورهای جهان، ستودنی است.

مطالب مرتبط:

منبع traveldailynews

دیدگاه