ممنوعیت حمل مواد مخدر، قرص‌های روان گردان و داروهای کدئین دار برای حجاج

تیم  کجارو
تیم کجارو دوشنبه، ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
ممنوعیت حمل مواد مخدر، قرص‌های روان گردان و داروهای کدئین دار برای حجاج

حمل مواد مخدر صنعتی و سنتی، قرص‌های روانگردان و داروهای کدئین‌دار به عربستان ممنوع است و پلیس فرودگاه‌های کشور نسبت به این موضوع به زائران هشدار داد.

سردار «حسن مهری» فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور گفت:

در راستای سفر حج از مدت‌ها قبل هماهنگی‌های پلیس فرودگاه با سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری آغاز شده و کارگاه‌های آموزشی را نیز برای فرماندهان و کارمندان پلیس فرودگاه با مشارکت سازمان حج و زیارت برگزار کرده‌ایم.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه‌هایی برای زائران بیان کرد که امسال در ۲۰ فرودگاه کشور عملیات اعزام زائران به سرزمین وحی انجام خواهد شد و پلیس نیز هماهنگی‌های لازم را با مدیران کاروان‌ها و زائران انجام داده و هشدارهای خود را به آنان ارائه داده است.

مهری با بیان اینکه امسال بیش از ۸۶ هزار زائر به کشور عربستان پرواز خواهند کرد گفت: به تعداد زوار طی چندین مرحله پیامک حاوی هشدارهای پلیسی ارسال شده و چند پیامک دیگر نیز برای یادآوری به آنان ارسال خواهد شد تا کسی به خاطر فراموشی یا غفلت از هشدارهای پلیس، دچار مشکل نشود.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ هزار بروشور نیز میان زائران توزیع شده است ادامه داد: با اقدامات انجام شده امیدواریم که مشکلی برای زائران پیش نیاید.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور گفت:

حمل مواد مخدر صنعتی و سنتی، قرص‌های روانگردان و داروهای کدئین‌دار به عربستان حساسیت زیادی وجود داشته و حمل این مواد ممنوع است.

وی افزود که در این زمینه هشدارهای زیادی نیز به حجاج داده‌ایم و عوامل مرکز پزشکی حج و زیارت نیز با همکاری پلیس به زائران کمک کرده و آنان را راهنمایی می‌کنند.

وی ادامه داد که برابر قانون مواد مخدر حمل مواد مخدر به خارج از کشور توسط افراد برای بار اول منجر به توقیف گذرنامه به مدت یک تا پنج سال و برای بار دوم منجر به توقیف گذرنامه به مدت پنج تا ۱۵ سال خواهد شد و فرد طی این مدت ممنوع‌الخروج خواهد بود.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه