از سرگیری پروازهای ایران به نجف

تیم  کجارو
تیم کجارو دوشنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۰
از سرگیری پروازهای ایران به نجف

سازمان هواپیمایی کشوری از شروع دوباره‌ی پروازهای ایرلاین‌های ایرانی به مقصد نجف خبر داد. 

پس از آنکه از روز دهم تیرماه سال جاری ایرلاین‌های ایرانی اعلام کردند به دلیل مشکلات به وجود آمده سفرهای خود به مقصد نجف را متوقف خواهند کرد، مذاکراتی برای از سرگیری پروازها آغاز شد که طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری به نتیجه رسیده است.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی‌ اعلام کرد که نشست‌های مشترکی که میان نمایندگان شرکت‌های ایرانی تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری و مسوولان عراقی فرودگاه نجف برگزار شد، نتایج مثبتی به همراه داشته و از این رو پروازهای ایرلاین‌های ایرانی به مقصد این فرودگاه از سر گرفته خواهد شد.

از سرگیری پروازهای ایران به نجف

این جلسات که به طور فشرده برگزار شده و به منظور راحتی حال زائران عتبات عالیات صورت گرفته است، نتایج کاملا مثبتی داشته و از این رو در روزهای آینده حجم پروازهای ایرانی به مقصد فرودگاه نجف به حالت سابق باز خواهد گشت.

چند ماه قبل فرودگاه نجف در تصمیمی جدید نرخ عوارض فرودگاهی و هزینه‌های پرواز به این فرودگاه را به شکل قابل توجهی افزایش داد که این موضوع منجر به تصمیم‌گیری قطعی ایرلاین‌های ایرانی در توقف پروازها به مقصد این فرودگاه شد.

پس از این تصمیم ابتدا جلسه‌ای در ایران با حضور نمایندگان دو طرف برگزار شد و سپس ادامه مذاکرات به حضور نمایندگان ایران در شهر نجف انجامید.

ایرلاین‌های ایرانی در طول ۹ روز گذشته هیچ پرواز مستقیمی به مقصد نجف نداشتند.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه