برقراری مجدد پرواز لندن-تهران پس از ۴ سال

تیم  کجارو
تیم کجارو پنجشنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
برقراری مجدد پرواز لندن-تهران پس از ۴ سال

شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز» پس از چهار سال پروازهای مستقیم از لندن به تهران را از سر گرفت.

«بریتیش ایرویز» از برقراری پروازهای مستقیم به تهران را تائید کرد و نخستین پرواز این شرکت از لندن امروز انجام خواهد گرفت که نخستین پرواز یک شرکت هواپیمایی انگلیسی به ایران از سال ۲۰۱۲ خواهد بود.

در ابتدا قرار بود پروازهای بریتیش ایرویز از ماه ژوییه (تیرماه) آغاز شود اما این شرکت با اشاره به وجود مشکلات فنی، ازسرگیری پروازهایش را به سپتامبر موکول کرده بود.

این شرکت در سال ۲۰۱۲ در پی تیرگی روابط دو کشور که پروازها را از نظر تجاری غیر اقتصادی کرده بود، پروازهای مستقیم به تهران را متوقف کرد اما در پی اجرایی شدن برجام و لغو برخی از تحریم‌ها علیه تهران در ژانویه و همچنین گشایش مجدد سفارت انگلیس در تهران در سال ۲۰۱۵، تصمیم گرفت پروازهایش را مجددا آغاز کند.

بر اساس گزارش‌ها،"بریتیش ایرویز" در هفته شش پرواز از فرودگاه هیثروی لندن به تهران خواهد داشت و بوئینگ ۷۷۷ این شرکت ساعت ۲۱ روز پنجشنبه به وقت محلی به مقصد تهران پرواز می‌کند.

"بریتیش ایرویز" نخستین پرواز مستقیم میان لندن و تهران را در سال ۱۹۴۶ آغاز کرد اما پروازهای سه بار در هفته این شرکت در اکتبر سال ۲۰۱۲ پس از تعطیلی سفارت انگلیس در تهران متوقف شد.

شرکت ایرفرانس پرواز به تهران را در ماه آوریل پس از یک توقف هفت ساله برقرار شد و شرکت‌های لوفتهانزا و شرکت هواپیمایی اتریش هم به تهران پرواز دارند در حالی که شرکت هواپیمایی کی ال ام رویال داچ از ۳۰ اکتبر سال ۲۰۱۶ (۹ آبان) پروازهایش به تهران را ازسر خواهد گرفت.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه