مناطق نمونه گردشگری کشور به ۴۳۷ منطقه کاهش یافت

تیم  کجارو
تیم کجارو یکشنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
مناطق نمونه گردشگری کشور به ۴۳۷ منطقه کاهش یافت

پس از برسی مجدد بر روی طرح ایجاد مناطق نمونه گردشگری با حذف تعدادی از این مناطق به دلیل دارا بودن مشکلات مختلف تعداد مناطق ویژه گردشگری به ۴۳۷ منطقه کاهش یافته است.

مدیرکل مناطق نمونه و زیرساخت‌های گردشگری معاونت سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اعلام کرد:

آن تعداد از مناطق نمونه گردشگری که سرمایه‌گذار بنا به‌دلیلی به هیچ عنوان اجازه ورود به آن منطقه را پیدا نکرده یا به خاطر موانعی پروژه به مرحله عملیاتی نرسیده بود، از کل مناطق نمونه گردشگری دارای مصوبه هیات دولت، کسر شده است. همچنین مناطق حذف شده مناطقی بودند که دولت  قبلی بدون نظر کارشناسی آنها را انتخاب کرده بود که برخی از آنها یا جزو مستثنیات اراضی، ذخیره‌گاه انرژی و  زیست

محیطی و منابع خاص بودند یا در اطراف سدهای مهم و حتی در زمین‌های مردم قرار داشتند و به خاطر چنین موانعی، سرمایه‌گذار اصلا نمی‌توانست در این مناطق کاری انجام دهد.


تاجیک در ادامه بیان کرد که قرار شد این مناطق در قالب بسته‌ای به هیات دولت ارائه شود تا با تایید و تصویب آن، این تعداد منطقه از فهرست اصلی خارج شود.

مدیرکل مناطق نمونه گردشگری همچنین گفت:

ارزیابی مناطق نمونه گردشگری در ۳۰ استان کشور صورت گرفته و به خواست مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی، فعلا این استان فاکتور گرفته شده است؛ چرا که آنها اعلام کردند نمی‌خواهند مناطق نمونه خود را از دست بدهند. برای همین ما هنوز فرصت این را پیدا نکرده‌ایم که وضعیت مناطق نمونه گردشگری استان مرکزی را بررسی کنیم.

در ادامه این ساماندهی، برای ۵۳ منطقه نمونه گردشگری تقاضای خلع سرمایه‌گذار مطرح شده، چرا که از زمان تصویب این مناطق، اقدامی از سوی سرمایه‌گذار منتخب صورت نگرفته است. از این‌رو درخواست داده‌ایم با صدور فراخوانی طبق قوانین موجود، برای انتخاب سرمایه‌گذار جدید اقدام شود.

مطالب مرتبط:

دیدگاه