کمیته امنیت اطلاعات در سازمان گردشگری تشکیل می شود

تیم  کجارو
تیم کجارو جمعه، ۱۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
کمیته امنیت اطلاعات در سازمان گردشگری تشکیل می شود

کمیته‌ی امنیت اطلاعات در سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در راستای اجرایی شدن مصوبه هیئت وزیران در سال ۸۸، تشکیل شد.

معاون توسعه‌ی مدیریت سازمان میراث فرهنگی گفت که مصوبه‌ی هیئت وزیران به تاریخ ۲۴ اسفند ماه سال ۸۸ به همه‌ی دستگاه‌های اجرایی که مشمول ماده‌ی ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری هستند تکلیف شده که کمیته‌ی امنیت و اطلاعات را داشته باشند و در هر دستگاه و نهادی یک سامانه‌ی امنیت و اطلاعات استقرار یابد.

«سمیع‌الله حسینی مکارم» درباره‌ی هدف این کمیته نیز بیان کرد که این سامانه استقرار می‌یابد تا اطلاعات درست توزیع و از سوءاستفاده‌ها جلوگیری شود. هدف از تشکیل این کمیته هم نظارت بر تولید و گردش اطلاعات است و هم پیشگیری از ایجاد شکاف امنیتی و جلوگیری از راه‌های نفوذ در شبکه های درون سازمانی. رئیس کمیته نیز باید بالاترین مقام آن سازمان باشد که در سازمان میراث فرهنگی، آقای سلطانی‌فر این مسئولیت را برعهده دارد.

به گفته‌ی وی و براساس دستورالعمل مذکور اطلاعات حیاتی، معمولی یا حساس هستند. اطلاعات ملی حیاتی هستند که باید از آنها محافظت شود. همچنین امنیت تولید و نگهداری از آنها هم باید رعایت شود. مکارم بیان کرد که قبلا هم این کمیته تشکیل شده بود، اما چون اعضا تغییر کرده بودند، باید دوباره اعضای کمیته منصوب می‌شدند.

حالا در احکامی جداگانه که از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به محمدجواد عباباف مدیرکل حراست ابلاغ شده، سمیع‌الله حسینی مکارم معاون توسعه مدیریت، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری، حمید ضیایی پرور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی، آناهیتا خلج امیرحسینی مدیرکل توسعه منابع انسانی و رفاه، علی کریمی ذی‌حساب و مدیرکل امور مالی و سیدامیرحسین مطلبی رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری به‌عنوان اعضای کمیته امنیت معرفی شده‌اند.

مطالب مرتبط:

دیدگاه