کره‌ جنوبی پیشنهاد ساخت قطعه سوم آزادراه تهران-شمال را داده است

تیم  کجارو
تیم کجارو یکشنبه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰
کره‌ جنوبی پیشنهاد ساخت قطعه سوم آزادراه تهران-شمال را داده است

کره‌ای‌ها به عنوان مشتری ثابت یکی از قطعات باقی‌مانده آزادراه تهران - شمال مطرح هستند و در حالی است که هنوز کار روی قطعه‌ی دوم ادامه دارد، آنها پیشنهاد ساخت قطعه سوم را مطرح کرده‌اند.

پس از نهایی شدن قرارداد ساخت قطعه اول آزادراه تهران - شمال و البته تکمیل قطعه چهارم این آزادراه، حالا وزارت راه وشهرسازی در تلاش است گام‌هایی جدی برای نهایی کردن ساخت قطعات دوم و سوم این آزادراه بردارد، قطعاتی که به نظر می‌رسد حداقل دو مشتری ثابت قدم دارد.

کار ساخت این پروژه بزرگ از چند سال قبل به طور رسمی میان بنیاد مستضعفان و وزارت راه بسته شده و پس از حل اختلافات گذشته، حالا امید بسیاری وجود دارد تا سال آینده قطعه نخست و مهم این راه به بهره‌برداری برسد؛ قطعه‌ای که برای استفاده از تمام ظرفیت‌های آن باید قطعات میانی آزادراه تهران - شمال نیز ساخته شود و از این رو شرکت ساخت برنامه ریزی‌های جدی در این زمینه به کار بسته است.

«سیدحسین میرشفیع» معاون ساخت آزادراه های شرکت ساخت اعلام کرد کره‌ای‌ها به عنوان مشتری ثابت یکی از این قطعات مطرح هستند و البته هنوز کار بر روی قطعه دوم ادامه دارد.

وی تصریح کرد:

پس از انجام مذاکراتی که سرمایه‌گذاران کره‌ای در جریان سفر به ایران با مقامات ایرانی داشتند، بنا بر آن گذاشته شد تا در قطعه سوم آزادراه تهران - شمال سرمایه‌گذاری انجام دهند.مبلغ مربوط به این قرارداد مشخص شده اما هنوز مقدمات کار برای شروع عملیات اجرایی باقی مانده که احتمالا در آینده تکلیفش مشخص خواهد شد.

در طول این هفته‌ها خبرهایی نیز مبنی بر احتمال ورود قرارگاه خاتم‌الانبیا در این راه مهم منتشر شده و براساس اعلام میرشفیع صحبت‌هایی نیز در این زمینه مطرح شده است.

معاون آزادراه های شرکت ساخت در این رابطه گفت که بنده چند روز قبل دیداری با فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا داشتم اما قرارداد اصلی میان وزارت راه و بنیاد مستضعفان عقد شده باید در همین مسیر کار ادامه پیدا کند.

به گفته وی در کنار قطعه سوم که کره‌ای ها برای آن برنامه‌هایی را ارائه کرده‌اند و بناست در آن سرمایه‌گذاری کنند، در قطعه دوم مطالعاتی آغاز شده و تا زمان به پایان نرسیدن آن نمی‌توان به طور دقیق اظهار نظری درباره سرمایه‌گذاران فعال در آن داشت.

مطالب مرتبط:

منبع CHN

دیدگاه