تدریس زبان فارسی در مدارس آلمان تصویب شد

تیم  کجارو
تیم کجارو چهار شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰
تدریس زبان فارسی در مدارس آلمان تصویب شد

سنای فدرال آلمان در مصوبه‌ای اعلام کرد، زبان فارسی به عنوان یک واحد درسی در مدارس این کشور در کنار زبان‌های فرانسوی و انگلیسی تا سطح دیپلم دبیرستان به رسمیت شناخته شد.

سنای فدرال آلمان در مصوبه‌ای اعلام کرد، زبان فارسی به عنوان یک واحد درسی در مدارس این کشور در کنار زبان‌هایفرانسوی و انگلیسی تا سطح دیپلم دبیرستان به رسمیت شناخته شد.

با تصویب این طرح، از این پس زبان فارسی در تمام ایالت‌های آلمان در برنامه درسی مدارس دولتی (بنا به درخواست دانش‌آموز برای زبان دوم) گنجانده خواهد شد و دانش‌آموزان حق انتخاب یادگیری این رشته را در مدارس دارند.

همچنین به گفته وزیر آموزش ایالت «مکلنبورگ فورپومن» قرار است برنامه‌ای به نام «طرح زادگاه یا وطن» برای کودکان در این ایالت اجرا شود که این طرح به منظور احیای روحیه و حس تعلق بیشتر به وطن، با هزینه‌ای بالغ بر ۶/۵ میلیون یورو حمایت خواهد شد. در این طرح علاوه بر ساخت و تجهیز موزه باستان‌شناسی برای دانش‌آموزان و کودکان، قرار است از کلاس هفتم، علاوه بر زبان‌های فرانسه، انگلیسی و فارسی، واحدهای درسی دیگری مانند بهداشت و سلامت، گویش «پلات دویچ» که لهجه‌ای محلی در شمال آلمان است نیز برای علاقه‌مندان ارائه شود.

تا پیش از این افرادى كه از كلاس هفتم به بعد وارد آلمان می‌شدند و در كشورشان زبان خارجه نداشته‌اند می‌توانستند در امتحانات غیر آلمانی که به صورت آزاد و سالانه اجرا می‌شود و تا مقطع ديپلم ادامه می‌یابد، شرکت کنند. اما دانش‌آموزانى كه در آلمان دبيرستان را آغاز كرده بودند حق استفاده از این ماده تبصره قانونی را نداشتند.

مطالب مرتبط:

منبع انتخاب

دیدگاه