از پیشگامان جهانگردی معاصر در مجموعه سعدآباد تجلیل می شود

تیم  کجارو
تیم کجارو دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
از پیشگامان جهانگردی معاصر در مجموعه سعدآباد تجلیل می شود

هم‌زمان با هفته میراث فرهنگی مراسمی با محوریت بزرگداشت روز جهانی موزه و تجلیل از برادران امیدوار به‌عنوان پیشگامان جهانگردی در ایران، ۲۸ اردیبهشت‌ماه در موزه ملت سعدآباد برگزار می‌شود.

مراسم تجلیل از پیشگامان جهانگردی با همراهی گروه طبیعت‌گردهای ماجراجو به‌همراه تعدادی از افراد موتورسوار با موتورها و ماشین‌های این گروه و همچنین اعضای گروه کانون عکاسان ایران در راستای تجلیل از برادران امیدوار ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه در سالن سینمای ملت برگزار خواهد شد.

«عیسی امیدوار» مدیر مجموعه سعدآباد و رئیس گروه طبیعت‌گردهای ماجراجو از سخنرانان این مراسم هستند و پخش کلیپ و پخش قسمتی از فیلم سفر برادران امیدوار، اهدای لوح تقدیر به برادران امیدوار و بازدید از موزه... از برنامه‌های این مراسم است.

موزه برادران امیدوار ۵ مهر ماه ۱۳۸۲ هم‌زمان با آغاز هفته‌ی جهانگردی در عمارت کالسکه‌خانه مجموعه تاریخی - فرهنگی سعدآباد افتتاح شد. این موزه از ۳ گالری تشکیل‌شده که آلات و ادوات شکار، حیوانات و حشرات تاکسیدرمی‌شده، آلات موسیقی، مجسمه‌های چوبی، جواهرات سنتی، ظروف سفالی، سنگواره‌ها، صدف‌ها، مرجان و عکس‌هایی از اقصی نقاط جهان و مراسم و آداب و رسوم قبایل بدوی و بومیان نقاط گوناگون به نمایش در می‌آید.

سفر عیسی و عبدالله امیدوار در سال ۱۳۳۳ شمسی با عبور از مرز افغانستان و ایران آغاز شد و با گذر از جنگل های آمازون و آفریقا، صحرای گرم و سوزان ربع‌الخالی عربستان، سرزمین‌های ناشناخته آمریکای جنوبی، استرالیا، قطب شمال و جنوب پایان یافت.

علاقه‌مندان به شرکت در این مراسم می‌توانند ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت در مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد سینمای کاخ ملت حضور بهم رسانند.

مطالب مرتبط:

دیدگاه