خطرناک‌ ترین رستوران‌ های دنیا!

تیم  کجارو
تیم کجارو جمعه، ۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰
خطرناک‌ ترین رستوران‌ های دنیا!

معمولا با شنیدن کلمه‌ی رستوران ‌محیطی آرام و دلپذیر به ذهن می‌رسد و صرف غذا تجربه‌ای هیجان‌آور و خطرناک محسوب نمی‌شود. اگر بدانید که رستورانی خوب در نقطه‌ای بسیار دور یا خطرناک وجود دارد، آیا حاضرید که فقط برای صرف غذا یک سفر پرخطر و گاهی مرگ‌بار را تجربه کنید؟

علاوه بر غذای خوب، فضای جذاب یکی از مهم‌ترین فاکتورهای جذب مشتری در عرصه رستوران‌داری است؛ ازاین‌رو، تعدادی از رستوران‌ها در اقصی نقاط دنیا از چهارچوب‌های رایج خارج شده و فضای خود را به سبک‌های عجیب و خطرناک طراحی می‌کنند.

چایخانه‌ی هوشان (Huashan)

Huashan

یکی از مشهورترین مکان‌های خطرناک، چایخانه‌ی هوشان (Huashan) است که با عنوان خطرناک‌ترین رستوران دنیا شناخته می‌شود. برای رسیدن به این رستوران که در کوه هوشان شهر هوایین (Huayin) چین قرار دارد، باید خطرات سوارشدن در قایق‌های فرسوده برای رسیدن به دامنه‌ی کوه و کوهنوردی خطرناک را به جان خرید. البته صعود به کوه هوشان یک کوهنوردی معمولی نیست و گردشگران مجبورند بیشتر مسیر را بدون هیچ‌گونه امکانات ایمنی روی تخته‌های پوسیده و در حالی که یک دره ۳۰ متری زیر پای آن‌ها قرار دارد، طی کنند. 

رستوران سکته‌ی قلبی (Heart Attack Grill)

Heart Attack Grill

رستوران Heart Attack Grill در ایالت وگاس حقیقتا لیاقت نامش را دارد، چراکه تاکنون چند نفر در آن به‌دلیل سکته‌ی قلبی جان خود را از دست داده‌اند. به گمان عده‌ای دلیل این اتفاقات ناگوار، خوردن همبرگر چهار طبقه‌ی مخصوص این رستوران با حدود ۱۲ هزار کالری است.

رستوران معلق

رستوران

این نوع رستوران در چند سال گذشته در سراسر جهان رواج یافته و طرفداران بسیاری دارد. غذای این رستوران روی میزی معلق در ارتفاع ۵۵ متری زمین با چشم‌انداز ترسناک ۳۶۰ درجه‌ به محیط اطراف توسط سرآشپز تهیه و سرو می‌شود.

کلبه خرچنگ جو (Joe's Crab Shack)

Joe's Crab Shack

 رستوران Joe's Crab Shack در ایالت تگزاس قرار دارد و غذای آن عبارت است از یک دیس بزرگ از غذای دریایی و خرچنگ به‌همراه مقدار زیادی سس جالاپنوس (jalapeños - فلفل سبز بسیار تند) و پنیر خامه‌ای، ماهی برشته و چیپس، میگوی نارگیلی به‌همراه کیک ذرت سرخ‌ شده در روغن و سالاد مخصوص با خامه‌ی ترش و شیر پرچرب به‌عنوان دسر که به‌طور متوسط هر وعده‌ی ۳۲۸۰ کالری دارد.

بیشتر بخوانید:

رستوران اونزیخت (Unsicht)

Unsicht

رستوران Unsicht در برلین قرار دارد. در ین رستوران مشتری‌ها بعد از انتخاب غذا توسط گارسون‌ها به یک سالن غذاخوری کاملا تاریک هدایت می‌شوند تا چشمان آن‌ها کمی استراحت کرده و برای لذت بردن از غذا به سایر حواس خود متکی باشند. این رستوران بسیاری از کارکنانش را از بین افراد کم‌بینا و نابینا از سراسر دنیا به خدمت گرفته است.

رستوران اونو شیکاگو (Uno Chicago Grill)

Uno Chicago Grill

دسر مخصوص رستوران Uno Chicago Grill بستنی مغز گردو سایز بزرگ به‌همراه بستنی وانیلی اضافه، سس شکلاتی و خامه‌ی زده‌شده و  یک کلوچه‌ی شکلاتی بزرگ تازه است. این دسر به‌ تنهایی و بدون در نظر گرفتن شام، ۲۷۰۰ کالری دارد. البته نباید فراموش کرد که طعم آن واقعا بی‌نظیر است.

رستوران نینجا نیویورک (NINJA New York)

NINJA New York

در ناحیه‌ی تجاری تریبکا (Tribeca) شهر نیویورک، یک رستوران سنتی ژاپنی وجود دارد که کارکنان آن مبارزان تعلیم‌دیده‌ی نینجا هستند و  هنگام سرو غذا به مشتریان، کار خود را نیز با حرکات نرم و بدون سروصدای نینجا و در لباس مخصوص آن انجام می‌دهند. غذای خوب و دسر بی‌نظیر رستوران NINJA New York ارزش امتحان کردن را دارد.

رستوران خرچنگ قرمز (Red Lobster)

Red Lobster

غذای اصلی این رستوران زنجیره‌ای آمریکایی، میگوی مخصوص به‌همراه سیب‌زمینی سرخ شده‌ فرانسوی، سالاد سزار و بیسکویت پنیر چدار است. یک وعده‌ی از این غذا به‌همراه نوشیدنی مخصوص ۶۰۰ گرمی، درمجموع ۳۶۰۰ کالری دارد.

مطالب مرتبط:

منبع PerezHilton

دیدگاه