راهنمای سفر به ژاپن

با وجود گران بودن، ژاپن یکی از شگفت‌ انگیز‌ترین، زیبا‌ترین و دوست داشتنی‌ترین کشور‌های دنیا است. ژاپن کشوری است با تکنولوژی پیشرفته که این توسعه در کنار ادب و سنت‌های گذشته شکل زیبایی به خود گرفته است. با سفر به ژاپن عاشق این کشور خواهید شد. غذای فوق‌العاده، معابد و مکان‌های مذهبی زیبا، باغ‌های ذن، پارک‌های ملی و فرهنگی بسیار غنی در کنار تاریخی طولانی، ژاپن را به محلی مورد توجه گردشگران تبدیل کرده است.

هزینه‌ سفر به ژاپن زیاد خواهد شد. البته راه‌های بسیاری هستند که سفر به این کشور را ارزان می‌کنند. از دیدن قیمت‌ها شگفت‌زده نشوید. شما هرگز از سفر به این کشور پشیمان نخواهید شد.

با ژاپن بیشتر آشنا شوید:

اقامت در ژاپن

رستوران های ژاپن

حمل و نقل عمومی در ژاپن

کاهش هزینه‌ های سفر به ژاپن

جاهای دیدنی ژاپن

اقامت در ژاپن

هتل در ٰٰژاپن

تعداد زیاد هتل های ژاپن گزینه‌های اقامتی متنوعی را پیش روی گردشگران می‌گذارد. شما می‌توانید با توجه به موقعیت جغرافیایی و بودجه خود از میان انواع هتل‌ها و هاستل‌ها انتخاب کنید.

هزینه‌ اکثر هاستل‌ها بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ ین (۲۴ تا ۳۹ دلار) برای اتاقی خوابگاهی و هر شب از اقامت است. در هتل‌های کپسولی هزینه‌ یک اتاق بسیار کوچک بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ین (۲۹ تا ۴۸.۵ دلار) است. هزینه‌ اتاقی دو تخته در هتل‌های ارزان قیمت نزدیک به ۸۵۰۰ ین (۸۳ دلار) برای هر شب از اقامت خواهد بود. 

رستوران های ژاپن

غذا در ژاپن

در ژاپن از مکان‌های زیادی می‌توانید غذای ارزان از نودل رامن (نودل چینی به‌همراه سوپ ماهی یا گوشت) گرفته تا میسو (یا خمیر سویا که از تخمیر غلات به دست می‌آید) و نودل سویا (نوعی نودل ژاپنی تهیه شده از گندم سویا) تهیه کنید. هزینه‌ این غذا‌ها از ۲۵۰ تا ۱۲۵۰ ین (۲/۵ تا ۱۲ دلار) متغیر است. برای خرید مواد اولیه‌ غذا‌ها بین ۳۷۰۰ تا ۵۰۰۰ ین (۳۶ تا ۴۸/۵ دلار) در هفته باید هزینه کنید. هزینه‌ غذا در اکثر رستوران‌ های ژاپن نزدیک به ۲۰۰۰ ین (۱۹/۵ دلار) است. برای غذا در رستوران‌هایی با قیمت متوسط نزدیک به ۴۳۵۰ ین (۴۲/۵ دلار) باید پرداخت کنید. هزینه‌ سوشی بین ۱۲۵ تا ۶۲۰ ین (۱/۲ تا ۶ دلار) برای هر تکه است. اگر مایل به خوردن فست فود هستید، هزینه‌ آن ۸۰۰ ین (۷/۸ دلار) خواهد بود.

حمل و نقل عمومی در ژاپن

حمل و نقل در ٰژاپن

حمل و نقل در ژاپن بسیار گران است. قطار‌ها سریع‌ترین، اما گران‌ترین وسیله جا‌به‌جایی هستند. هزینه‌ بلیط قطار از اوساکا تا توکیو ۲۰۰۰۰ ین (۱۹۵ دلار) است! هزینه‌ بلیط تک سفره‌ مترو بین ۱۲۵ تا ۲۵۰ ین (۱/۲ تا ۲/۵ دلار) است. در اکثر شهر‌های بزرگ با پرداخت ۱۰۰۰ ین (۹/۷ دلار) می‌توانید بلیط روزانه‌ مترو خریداری کرده و تا ۲۴ ساعت با قطار‌هایی مشخص به تعداد نامحدودی سفر داشته باشید. هزینه‌ بلیط اتوبوس‌های درون شهری نزدیک به ۲۵۰۰ ین (۲۴ دلار) خواهد شد. 

کاهش هزینه‌ های سفر به ژاپن

از مکان‌های دیدنی رایگان بازدید کنید

مکاان های دیدنی رایگان در ژاپن

ورودی اکثر معابد و موزه‌ها رایگان است و برای برخی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی ژاپن نزدیک به ۱۲۵۰ ین (۱۲ دلار) باید پرداخت کنید. ورودی معابد در شهر نزدیک به ۶۲۰ ین (۶ دلار) است. اکثر پارک‌های شهر رایگان هستند. از این فرصت استفاده کنید و ساعاتی را در پارک‌ها بگذرانید. همچنین می‌توانید بلیط‌هایی روزانه با تعداد دفعات نامحدود برای موزه یا معابد تهیه کنید.

کارت بلیط جی آر (JR) تهیه کنید

کارت بلیت جی آر در ژاپن

قطار‌های سریع‌السیر در ژاپن بسیار گران هستند و اگر بخواهید با آن‌ها سفر کنید باید صد‌‌ها دلار هزینه کنید. اگر تصمیم به سفر به دور کشور را دارید، بلیط جی آر تهیه کنید. این بلیط‌ها امکان سفر با قطار و در تعداد نامحدود را برای شما فراهم می‌کنند.

از اتوبوس استفاده کنید

 اتوبوس در ژاپن

اتوبوس‌ها از نظر اقتصادی گزینه‌ای مناسب‌تر نسبت به قطار‌ها هستند. اتوبوس‌ها کاهشی در قیمت‌ها به وجود می‌آورند، اما زمان سفر افزایش می‌یابد. به‌عنوان مثال سفر با قطار از شهر توکیو به اوساکا ۲ ساعت است، اما همین مسیر با اتوبوس ۱۰ ساعت خواهد بود. شما با پرداخت ۲۹۱۰۰ ین (۲۸۴ دلار) می‌توانید کارتی دریافت کرده و طی ۷ روز به دفعاتی نامحدود با قطار سفر کنید، اما این مقدار خیلی بیشتر از هزینه‌ سفر با اتوبوس است. اگر زمان دارید، با اتوبوس سفر کنید.

از مغازه‌های خرید فقط با ۱۰۰ ین (۱ دلار) خرید کنید

مغازه‌های خرید فقط با ۱۰۰ ین در ژاپن

تعداد زیادی از این مغازه‌ها در سراسر ژاپن وجود دارد که در آن‌ها می‌توانید غذا، مواد اولیه‌ غذایی، آب، لوازم آرایش و وسایل خانه خریداری کنید. اسم این مغازه‌ها در مناطق مختلف متفاوت است. پس از مسئولان هتل یا هاستل بخواهید تا آدرس نزدیک‌ترین مغازه را به شما بدهند. 

از ساعت ۷ تا ۱۱ غذا بخورید

در ژاپن از ساعت ۷ تا ۱۱ غذا بخورید

از ساعت ۷ تا ۱۱ فروشگاه‌های فامیلی مارت و دیگر مغازه‌ها غذا‌هایی از پیش آماده شده را با قیمتی حدود ۱۲۵ تا ۳۷۰ ین (۱/۲ تا ۳/۶ دلار) با هدف ارائه‌ ناهار ارزان به فروش می‌رسانند. به‌علاوه سوپر مارکت‌ها نیز غذا‌هایی آماده و با همین قیمت به فروش می‌رسانند.

خودتان غذا بپزید

در ژاپن خودتان غذا بپزید

هاستل‌ها آشپزخانه‌هایی دارند که شما می‌توانید در آن‌ها غذای با پرداخت کمتر از ۷۴۵ ین (۷/۲۷ دلار) در روز آشپزی کنید. این هزینه به‌همراه ۱۰۰ ین هزینه‌ مواد اولیه‌ غذا در روز، تا حد زیادی هزینه‌ غذای روزانه‌ شما را کاهش خواهد داد.

کاری (curry)، رامن و دون‌بوری (donburi) بخورید

غذای ژاپنی رامن

یک کاسه کاری تنها ۳۷۰ ین (۳/۶ دلار) است. هزینه‌ دون‌بوری گوشت و برنج بین ۵۰۰ تا ۶۲۰ ین (۴/۵ تا ۶ دلار) خواهد بود و برای رامن هرگز بیش از ۸۷۰ ین (۸/۵ دلار) نخواهید پرداخت. خوردن این غذا‌ها بهترین راه برای تهیه‌ غذایی ارزان و سیرکننده است. 

اتاقتان را خودتان تمیز کنید

هاستل‌ها در ژاپن این اجازه را به شما می‌دهند که در ازای چند ساعت کار و تمیز کردن اتاقتان، اقامتی رایگان تا هر زمان که بخواهید، داشته باشید. 

کوچ‌سرف (Couchsurf)

با استفاده از خدمات وب‌سایت کوچ‌سرف (اقامت در خانه‌ افراد محلی)، خانواده‌هایی را پیدا کنید که اتاق‌هایشان را در اختیارتان قرار می‌دهند. با این‌کار نه‌تنها از اقامت رایگان بهره‌مند می‌شوید، بلکه چیز‌های زیادی درباره‌ فرهنگ و سبک زندگی مردم ژاپن نیز یاد خواهید گرفت. 

شب غذا بخرید

بعد از ساعت ۸ شب سوپرمارکت‌ها تخفیف‌های خوبی برای غذا‌های تازه‌ خود در نظر می‌گیرند، چرا‌که طبق قانون باید تا پایان روز همه‌ غذا‌های خود را به فروش رسانده باشند. اگر غذای خود را بعد از ساعت ۸ شب تهیه کنید، تا ۵۰درصد از هزینه‌های غذایی خود را کاهش داده‌اید. 

جاهای دیدنی ژاپن

از بازار ماهی هیولا دیدن کنید

 بازار ماهی هیولا در ژاپن

در بازار ماهی توکیو که بزرگ‌ترین بازار ماهی در دنیا است و کار خود را از سپیده دم یعنی ۴ صبح شروع می‌کند، می‌توانید خریدوفروش هزاران ماهی تن را از نزدیک مشاهده کنید. برای صبحانه در این بازار شلوغ سوشی بخورید. در هیچ جای دنیا مانند این بازار وجود ندارد. 

به کوه نوردی در کوه فوجی بروید

 کوه فوجی در ژاپن

این کوه با ارتفاع ۱۱۵۰۰ فوت در نزدیکی توکیو واقع شده و امکان کوهنوردی هیجان‌انگیزی را برای شما فراهم می‌آورد. معمولا این کوه در طول روز پوشیده از مه و ابر است. پس صعود به این کوه را از صبح خیلی زود شروع کنید. دیدن طلوع خورشید ارزش کمی کمبود خواب را دارد. 

یک روز را در ناحیه دین (Gion District) در کیوتو بگذرانید

ناحیه‌ی دین در ژاپن

شما می‌توانید هر چقدر که بخواهید، کم یا زیاد، در این منطقه مانده و اوقات خوشی را بگذرانید. در این ناحیه معماری‌های بی‌نظیری خواهید دید. همچنین مکانی مناسب برای تماشای مغازه‌های مختلف است. 

از مکان مقدس هیان (Heian) دیدن کنید

مکان مقدس هیان در ژاپن

این مکان مقدس میان گردشگران بسیار معروف است و در صورت امکان صبح زود به آن جا بروید. در باغچه‌ این مکان مقدس، درخت زیبای شکوفه‌های گیلاس وجود دارد که به ساکورا (Sakura) معروف است. همچنین مکان زیبایی برای بسیاری از نقاشی‌ها عکس‌ها است. ورود به مکان مقدس رایگان است، اما برای بازدید از باغچه‌ آن ۶۰۰ ین (۵/۸ دلار) باید پرداخت کنید.

در پارک اوئنو (Ueno Park) گردش کنید

پارک اوئنو در ژاپن

پارک اوئنو بهترین مکان برای گذران یک روز بدون پرداخت ورودی است. حتما دوربین خود را همراه داشته باشید، چرا‌که می‌توانید عکس‌هایی زیبا از درخت‌های شکوفه‌ گیلاس بگیرید. همچنین می‌توانید برای کاهش هزینه‌ها، ناهار را نیز همراه خود آورده و در پارک بخورید.

از کاخ امپراتوری دیدن کنید

کاخ امپراطوری ژاپن

از کاخ امپراتوری، محل زندگی امپراطور ژاپن، دیدن کنید. در آنجا می‌توانید چیز‌های زیادی درباره‌ زندگی و فرهنگ مردم ژاپن بیاموزید. البته شما نمی‌توانید وارد کاخ شوید، اما اطراف کاخ و پار‌ک‌های آن بسیار زیاد هستند و همچنین می‌توانید تغییر گارد‌های حفاظتی را نیز از نزدیک ببینید. 

به جزیره‌ میاجیما (Miyajima) بروید

 جزیره‌ی میاجیما  در ژاپن

حتما از این مکان مقدس واقع در جزیره دیدن کرده و از زیبایی‌های آن نهایت لذت را ببرید. بازدید و قدم زدن در اطراف این جزیره یک روز کامل طول خواهد کشید. یکی از راه‌های رفتن به این جزیره استفاده از قایق است که هزینه‌ آن ۱۸۰ ین (۱/۷ دلار) خواهد بود.

از قلعه ماتسویاما (Matsuyama Castle) دیدن کنید

قلعه‌ی ماتسویاما در ژاپن

ورودی این قلعه ۳۰۰ ین (۲/۹ دلار) است و بازدید از قلعه ارزش پرداخت این مقدار را دارد و به تماشای تنها قلعه‌ اصلی و دست نخورده‌ ژاپن خواهید رفت. همچنین بلند‌ترین قلعه‌ کشور نیز محسوب می‌شود.

سفری به شهر کیوتو داشته باشید

شهر کیوتو  در ژاپن

کیوتو، شهر معابد زیبا و باغچه‌های ژاپنی است و یکی از زیبا‌ترین شهر‌های ژاپن محسوب می‌شود. هنوز هم سنت‌های قدیمی ژاپن در این شهر حفظ شده است و به‌خوبی در برابر شهر در حال رشد و پر از تکنولوژی توکیو قرار دارد. تا جایی‌ که می‌توانید به معابد مختلف سر بزنید و حتما از جنگل بامبو دیدن کنید. 

از شهر هیروشیما دیدن کنید

هیروشیما

از یادبود بمب اتم دیدن کنید و درباره‌ یکی از فجایع تاریخی یعنی بمباران اتمی این شهر اطلاعاتی به دست آورید. این شهر گذشته‌ای غم‌انگیز داشته، اما با دیدن شهر درخواهید یافت که چگونه با امید به آینده در حال پیشرفت و جلو رفتن است. 

در کوه‌های نیکو (Nikko) کوهنوردی یا پیاده‌روی کنید

معابد کوه‌های نیکو در ژاپن

معابد و مکان‌های مقدس زیادی در جنگل‌های این کوه وجود دارند و خود جنگل‌ها مکان مناسبی برای پیاده‌روی هستند. برای رفتن به رشته کوه‌ها نیکو یک یا دو روز وقت بگذارید.

سوار چرخ و فلک تموپوزان (Tempozan) شوید

چرخ و فلک تموپوزان در ژاپن

این چرخ و فلک در اوزاکا قرار دارد و ۱۷ دقیقه طول می‌کشد تا سوار بر آن، کامل دورش را بچرخید. از بالای آن همه‌ شهر اوساکا دیده می‌شود. بین سال‌های ۱۹۹۷ و ۱۹۹۹ بلند‌ترین چرخ و فلک دنیا محسوب می‌شد. همچنین این چرخ و فلک در نزدیکی بزرگ‌ترین آکواریوم دنیا قرار دارد. آکواریوک کایوکان (Kaiyukan) در اوساکا قرار دارد.

در پارک میمون‌ها قدم بزنید

پارک میمون‌ها در ژاپن

اگر به‌دنبال جایی برای قدم زدن در کیوتو هستید، این پارک بهترین جا برای قدم زدن و تجربه‌ ساعاتی هیجان‌انگیز است. در کنار منظره‌ بسیار زیبای شهر کیوتو از بالای این پارک، امکان مشاهده‌ میمون‌های وحشی نیز در پارک وجود دارد و می‌توانید عکس‌های خنده‌دار زیادی به‌عنوان سوغاتی برای دوستان خود ببرید!

از جهنم (jigoku) عکس بگیرید

جهنم  در ژاپن

در شهر بپو (Beppu) چشمه‌های طبیعی و داغ (وابسته به حرارت مرکزی زمین) زیادی وجود دارند. هرکدام از این چشمه‌ها به‌خودی‌خود بسیار زیبا هستند و مشخصاتی منحصربه‌خود را دارند. شما نمی‌توانید وارد آب شوید، اما عکسبرداری آزاد است. 

در مایکا (Maiko) حسابی به خود برسید

خانم‌ها در ناحیه‌ دین می‌توانند ظاهری ساختگی و به سبگ گیشا (Geisha) برای خود درست کنند. شما می‌توانید در آنجا آرایشی کاملا ژاپنی داشته باشید و کیمونو بپوشید و سپس عکس بگیرید. این می‌توانید بهترین سوغات از ژاپن برای شما باشد. حتی می‌توانید استیکر‌های عکس خود را نیز دریافت کنید. این می‌تواند یکی از هیجان‌انگیز‌ترین راه‌ها برای کسب اطلاعاتی درباره‌ رسوم و سنت‌های گیشا باشد. 

در توکیو گردش کنید

توکیو

بی شک توکیو مدرن‌ترین شهر ژاپن و برتر در انواع تکنولوژی است، اما نمی‌توان گفت سنت و فرهنگ ژاپن در این مدرنیته شدن گم شده است. در کنار همه‌ معابد، مکان‌های مقدس و تاریخی و درخت‌های شکوفه‌ گیلاس شما می‌توانید رستوران‌های مدرن، مکان‌های تفریحی مختلف، تکنولوژی پیشرفته و فروشگاه‌های مد روز را ببینید. این شهر را ازدست ندهید و حداقل ۴ روز در توکیو گردش کنید. چیز‌های زیادی برای دیدن در این شهر وجود دارند. 

نویسنده: نیلوفر دوشیری

از کجا شروع کنیم

هزینه سفر به ژاپن چقدر است؟

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map