سفر توریستی با ون را تجربه کنید، کرایه ون از دریان سفر امید

بخش تبلیغات
چهار شنبه، ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰
سفر توریستی با ون را تجربه کنید، کرایه ون از دریان سفر امید

اولین گام برای شروع یک سفر توریستی هیجان‌انگیز، داشتن وسیله نقلیه مناسب است. بهترین گزینه اجاره خودرو ون است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

اولین گام برای شروع یک سفر توریستی هیجان‌انگیز، داشتن وسیله نقلیه مناسب است. انواع مختلفی از وسایل نقلیه مناسب برای سفرهای توریستی وجود دارد؛ به‌عنوان مثال می‌توان به خودروی سواری، اتوبوس، میدل باس و ون اشاره کرد. انتخاب هر یک از این موارد بر اساس تعداد افراد، مسافت، میزان بار، بودجه و... انجام می‌شود. این مقاله به بررسی نحوه کرایه ون توریستی و هزینه‌های آن اختصاص داده شده است. با ما تا پایان همراه باشید.

اگر شما نیز علاقه دارید به‌صورت دسته‌جمعی با همه اعضای خانواده، فامیل، دوستان دوران دانشگاه و... به مسافرت بروید، اما به‌دلایل مختلف مثل آشنا نبودن با مسیرها، هزینه بالای بلیط‌های اتوبوس و قطار، نداشتن خودروی مناسب و نگرانی بابت اینکه ممکن است نتوانید همه مسیر را رانندگی کنید یا در طول مسیر سردرگم شوید، از رفتن به این سفر خاطره انگیز پشیمان شده‌اید ما به شما اجاره ون دربستی را پیشنهاد می‌دهیم، زیرا با این کار همه نگرانی‌ها برطرف خواهد شد. در صورتی‌که اجاره ون دربستی به‌همراه راننده باشد، می‌توانید از بودن با یک فرد با تجربه که به همه مسیرها آشنا است، لذت ببرید.

خودرو ون یکی از انواع خودرو است که معمولا برای ترابری اسباب و لوازم سنگین یا گروهی چند نفره از انسان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه امکان خرید خودرو ون برای تمام افراد فراهم نیست، بهترین گزینه اجاره خودرو ون است. اجاره این خودرو یکی از مهم‌ترین خدمات شرکت‌های اجاره خودرو است. خدمات اجاره این خودرو با شرایط مختلفی امکان‌پذیر است. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی انواع خودرو ون، شرایط اجاره این خودرو و قیمت اجاره آن بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

رپورتاژ

کرایه ون بدون راننده

مشتریان می‌توانند ون‌های اجاره‌ایی بدون راننده را برای تفریحات دوستانه یا مسافرت‌های کاری ‌خود انتخاب کنند. اما اجاره ون با شرایط و مدارکی همراه است که بدون داشتن آن مدارک، امکان اجاره ون بدون راننده وجود ندارد.

کرایه ون برای سرویس مدارس

یکی دیگر از کاربردهای اجاره ون، حمل و نقل دانش‌آموزان است. ون یکی از وسایل نقلیه بسیار محبوب برای رفت و آمد دانش‌آموزان در زمان تحصیل است. امروزه اغلب مدارس برای سهولت رفت و آمد دانش‌آموزن از خودروهای ون استفاده می‌کنند. ماشین ون به‌دلیل فضای‌ راحت و تعداد سرنشین زیاد برای سرویس‌دهی به مدارس و ادارات بسیار مناسب است؛ زیرا در مدت زمان کم، تعداد زیادی از دانش‌آموزان را به منزل می‌رساند. از طرف دیگر استفاده از ماشین‌های ون باعث کاهش ترافیک و آلودگی در سطح شهر می‌شود.

کرایه ون با راننده

یکی از خدماتی که شرکت‌های اجاره دهنده ماشین برای راحتی مشتریان خود در نظر گرفته‌‌اند، خدمات اجاره ون با راننده است. کسانی که قصد مسافرت جمعی دارند می‌توانند از خدمات اجاره ون با راننده استفاده کنند. افرادی که به‌عنوان راننده در نظر گرفته می‌شوند، راننده‌های قابل‌اطمینان هستند که پس از گذراندن دوره‌های آموزشی لازم به استخدام درآمده‌اند. شرایط اجاره ون با راننده برای مشتریان بسیار راحت است، زیرا راننده ون به‌عنوان نماینده شرکت مورد نظر در زمان کرایه ماشین حضور دارد و نیازی به ضمانت و مدرک خاصی برای اجاره آن نیست. یکی از مزیت‌های اجاره ون در مسافرت‌های تفریحی این است که رانندگانی که برای سرویس اجاره ون فرستاده می‌شوند، اطلاعات کاملی در رابطه با مناطق توریستی و گردشگری دارند و می‌توانند به‌عنوان یک راهنما در طول سفر حضور داشته باشند.

کرایه ون دربستی

اگر شما نیز علاقه دارید به‌صورت دسته‌جمعی با همه اعضای خانواده، فامیل، دوستان دوران دانشگاه و ... به مسافرت بروید اما به‌دلایل مختلف مثل آشنا نبودن با مسیرها، هزینه بالای بلیط‌های اتوبوس و قطار، نداشتن خودروی مناسب و نگرانی بابت اینکه ممکن است نتوانید همه مسیر را رانندگی کنید یا در طول مسیر سردرگم شوید، از رفتن به این سفر خاطره انگیز پشیمان شده اید ما به شما اجاره ون دربستی را پیشنهاد می‌دهیم، زیرا با این کار همه نگرانی‌ها برطرف خواهد شد. در صورتی که اجاره ون دربستی به‌همراه راننده باشد، می‌توانید از بودن با یک فرد با تجربه که به همه مسیرها آشنا است، لذت ببرید. اجاره ون دربستی چندین مزیت دارد؛ به خاطر ظرفیت ۶ تا ۱۵ نفره این ون‌ها مسافرت به‌صورت دسته‌جمعی را امکان‌پذیر کرده است. همان طور که میدانید بودن در کنار کسانی که دوست دارید در طول مسیر به‌اندازه رسیدن به مقصد لذت‌بخش و خاطره انگیز خواهد بود.

کرایه ون دربستی یکی از روش‌های مسافرت بی دردسر و مقرون به‌صرفه است، ضمن اینکه این خودروها بسیار راحت هستند و امکانات متعددی دارند که حتی در صورت طولانی بودن مسیر نیز خسته‌کننده نخواهد بود. صندلی این ون ها جادار و راحت است و هم کودکان و هم بزرگسالان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

قیمت کرایه ون دربستی

همان طور که اشاره کردیم اگر بخواهیم اقتصادی نگاه کنیم خواهیم دید که قیمت اجاره ون دربستی خیلی بالا نیست و نسبت به مسافرت باسایر وسایل نقلیه مقرون به‌صرفه است. قیمت اجاره ون دربستی بر اساس چندین فاکتور تعیین می‌شود. حضور یا عدم حضور راننده به‌همراه ون، زمان (اینکه در چه فصلی سفر می‌کنید نیز بر قیمت اجاره این خودروها تاثیر گذار است)، مدت زمان سفر، ظرفیت و امکانات ون بر میزان قیمت کرایه ون دربستی تاثیر گذار خواهد بود.

اجاره تاکسی ون دربستی

در صورتی که قصد دارید به‌همراه دوستان یا همه اعضای خانواده در سطح شهرهای بزرگ مثل تهران تردد کنید، بدون اینکه نگرانی بابت ورود به محدود طرح ترافیک را داشته باشید یا در اطراف شهر برای چندین ساعت به گشت و گذار بپردازید،به شما پیشنهاد می‌کنیم تاکسی ون دربستی اجاره کنید؛ زیرا هزینه اجاره تاکسی ون دربستی در شهرهای شلوغی مثل تهران نسبت به اجاره تاکسی‌های سواری بسیار مناسب‌تر است و علاوه بر آن اگر تعداد همراهان‌تان بیش از ظرفیت یک خودرو سواری است، می‌توانید با اجاره تاکسی ون دربستی همگی با هم باشید، بدون اینکه نیاز به کرایه چندین خودرو سواری داشته باشید که این مورد ممکن است باعث نگرانی شما و همچنین باعث هزینه‌های اضافه نیز می‌شود.

اجاره ون دربستی ارزان

اگر نمی خواهید یک سفر دسته‌جمعی را از دست دهید و در عین حال در هزینه‌های سفرتان نیز صرفه‌جویی کنید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم ون‌های ارزان را انتخاب کنید. این ون‌ها اگرچه مانند ون‌های لوکس امکانات رفاهی متعدد ندارند، اما برای ایاب و ذهاب و گردش چندین ساعته در شهر ها بسیار مناسب هستند.

اگر هدف از مسافرت دسته‌جمعی بودن با یکدیگر باشد، این ون ها گزینه ی بسیار مناسبی هستند و همچنین قیمت مناسبی نیز دارند. در صورتی که همیشه نگران جای پارک خودرو هستید و تمایل ندارید با ماشین شخصی به فرودگاه بروید به شما پیشنهاد می‌کنیم یک ون ارزان اجاره کنید و با خیال آسوده به سفر بپردازید.

اجاره ون لوکس

حال که در مورد مزایای ون ارزان گفتیم بهتر است در مورد اجاره ون لوکس نیز اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم. این ون‌ها که دارای امکانات رفاهی متعدد و ظاهر زیباتر و شکیل‌تر هستند، معمولا برای مراسم‌های تشریفاتی و اسکورت مورد استفاده قرار می‌گیرند. رنگ این ون‌ها معمولا مشکی و سقف آن‌ها نیز بلند تر از سایر ون‌ها است.

ون‌های لوکس معمولا برای سفرهای گردشگری، سفرهای بیرون از شهر که مسافران قرار است مدت زمان طولانی درون ون بمانند و همچنین مسافران هتل‌های لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌توان این ون‌ها را بدون راننده یا به‌همراه یک راننده حرفه‌ای و با تجربه اجاره کرد.

مزیت‌های اجاره خودرو ون

در بعضی از مواقع افراد به‌دلایل مختلفی مانند ماموریت‌های کاری و سفرهای دوستانه ترجیح می‌دهند به‌صورت دست جمعی و با خودرو ون به مسافرت بروند. یکی از مهم‌ترین مزایای اجاره این خودرو تنها نماندن در طول سفر است. سایر مزایای اجاره این خودرو عبارت‌اند از:

 • یکی از مهم‌ترین هزینه‌های سفر مربوط به‌وسیله نقلیه است. از آن جایی که ون یکی از وسایل نقلیه کم هزینه است، اجاره ون باعث کاهش هزینه‌های سفر می‌شود.
 • ون به‌دلیل داشتن سیستم موتور، جلوبندی، سیستم تعلیق و بدنه محکم در طول سفر ایمنی را برای افراد سرنشین فراهم می‌کند. از طرف دیگر خودرو ون در برابر شرایط آب و هوایی و شرایط بد جاده‌ای از مقاومت مطلوبی برخوردار است.
 • کرایه خودرو ون امکان سفر دسته‌جمعی برای خانواده‌های پرجمعیت را فراهم می‌کند.

رپورتاژ

انواع خودرو ون

در حال حاضر در ایران چهار نوع خودرو ون برای اجاره مورد استفاده قرار می‌گیرد که عبارت‌اند از:

 • ون تویوتا (ون هایس): کرایه خودرو ون تویوتا به‌دلیل صندلی‌های راحت، سقف بلند، صندلی‌های تاشو در ردیف عقب برای گذاشتن ساک و بار مسافران، همواره مورد توجه آژانس‌های مسافرتی بوده است. صندلی راننده در این خودرو مجهز به دو ایربگ جلو و کناری است که ضریب امنیت بالایی برای راننده فراهم می‌کند. علاوه براین خودرو ون تویوتا هایس دارای دوربین مخصوص دنده عقب است که در هنگام حرکت به عقب فعال می‌شود.
 • خودرو ون هیوندا H۳۵۰: خوردو ون هیوندا‌ H۳۵۰  سال ۱۳۹۵ وارد ایران شد. این خودرو به‌دلیل فضای بسیار بزرگ داخل کابین مورد استقبال مسافران قرارگرفت.خودرو ون هیوندا H۳۵۰ فقط از لحاظ داشتن فضای بزرگ‌تر (فضایی که درآن می‌توان راه رفت) نسبت به ون تویوتا برتری دارد.
 • خودرو ون بنز: مرسدس بنز ویتو (ون بنز) مناسب امور تشریفاتی با ظرفیت کم (حدودا ۴ تا ۵ نفر) است. اجاره ون بنز برای افرادی مناسب است که به واسطه شغل خود نیازمند یک وسیله نقلیه لوکس هستند. شنیدن نام ون در کنار بنز برای برخی از افراد کمی عجیب است. در حالی که  این کمپانی اتومبیل های زیادی را در کلاس ون به بازار عرضه کرده است. یکی از مدل‌های بسیار محبوب خودرو ون بنز ویتو است.
 • خودرو ون تاکسی: ون‌های تاکسی که به‌دلیل کوچکی و مقرون به‌صرفه بودن، در ناوگان حمل و نقل عمومی شهرها دیده می‌شوند. هرچند که این ون‌ها ساخت کشور چین هستند! اما موتور آن‌ها ساخت شرکت میتسوبیشی است و از همین حیث بسیار قابل اعتمادند.

ظرفیت خودرو ون

بیشتر کسانی که دنبال اجاره خودرو ون هستند به‌دلیل ظرفیت بالای سرنشین، این خودروها را انتخاب می‌کنند. خودرو ون با داشتن ظرفیتی بین ۹ تا ۱۷ نفر در مدل‌های مختلف، می‌تواند کاربردهای گوناگونی داشته باشد. ظرفیت انواع خودرو ون عبارت‌اند از:

 • ظرفیت خودرو ون تویوتا هایس: این خودرو قابلیت جابه‌جایی ۱۲ تا ۱۴ نفر دارد. ظرفیت خودرو ون هوینداH۳۵۰ :ون هیونداH۳۵۰ برای سرنشینان ۱۳ تا ۱۷ نفر ظرفیت دارد که مناسب شرکت‌های گردشگری و کسانی است که میهمانان توریستی و تشریفاتی دارند.
 • ظرفیت خودرو ون بنز: ظرفیت این ون ۷ تا ۱۰ نفر استو مخصوص سرویس‌ها و مهمانان ویژه است.

تعرفه اجاره ون

تعرفه اجاره خودرو به فاکتورهای زیادی دارد. یکی از فاکتورهای مهم مدل ون است. هر چقدر مدل ون اجاره‌ای جدیدتر باشد قیمت اجاره آن نیز بیشتر خواهد بود. یکی دیگر از موارد تعیین کننده قیمت اجاره این خودرو، نوع اجاره خودرو است. کرایه خودرو می‌تواند به دو صورت راننده و بدون راننده صورت گیرد. تعرفه اجاره ون با راننده بیشتر از بدون راننده خواهد بود.

چگونه خودرو ون اجاره کنیم؟

در حال حاضر شرکت‌های مختلفی هستند که خدمات کرایه خودرو ون را به مشتریان ارائه می‌کنند. شما می‌توانید قیمت خودرو ون توریستی و اجاره سایر ون‌ها را از طریق سایت این شرکت‌ها مشاهده کنید یا به‌صورت حضوری مراجعه کنید. شرایط اجاره خودرو در شرکت‌های مختلف، یکسان نیست.

 

 به همین خاطر قبل از عقد قرار داد باید در مورد جزئیات اجاره خودرو به‌اندازه کافی تحقیق و بررسی کنید. برخی از نکاتی که باید در اجاره این خودرو به آن توجه داشته باشید عبارت‌اند از:

 • هزینه اجاره ون در مسیر های بین شهری
 • سرویس سرمایش و گرمایش ون ها
 • امکانات خودرو ون
 • تمیزی ماشین ون
 • راحتی صندلی ها

مطالب مرتبط:

  برچسب‌ها تبلیغات

  دیدگاه