مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چه شرایطی دارد؟

بخش تبلیغات
دوشنبه، ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۰
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چه شرایطی دارد؟

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که در بین آن‌ها مهاجرت به کانادا از طریق به تحصیل به دلیل مزایای فراوانی که دارد بهترین گزینه محسوب می‌شود.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از بهترین و آسان‌ترین روش‌های مهاجرت به یکی از بهترین کشورهای جهان است. کانادا کشوری مهاجرپذیر است و امکانات بسیار خوبی را در اختیاران مهاجران قرار می‌دهد و از این رو در صدر بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت قرار می‌گیرد. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که در بین آن‌ها مهاجرت به کانادا از طریق به تحصیل به دلیل مزایای فراوانی که دارد بهترین گزینه به حساب می‌آید.

با اخذ پذیرش در یکی از دانشگاهای کانادا می‌توان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد و بعد از اتمام تحصیل نیز با دریافت ویزای کاری بعد از چند سال موفق به اخذ شهروندی کانادا شد. بسیاری از ایرانیان در سال‌های اخیر توانسته‌اند از همین طریق موفق به مهاجرت به کانادا شوند. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا با شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل آشنا شویم.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

قبل از اینکه شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را بررسی کنیم، بهتر است کمی با مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا آشنا شویم. همانطور که اشاره کردیم، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بهترین گزینه برای افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور و اخذ شهروندی کانادا را دارند. مهم‌ترین مزیت مهاجرت از طریق تحصیل، میزان موفقیت آن است. در اکثر موارد افراد بعد از تحصیل در کانادا موفق به پیدا کردن کار در این کشور و اخذ اقامت دائم این کشور می‌شوند. نکته بعدی پایین بودن هزینه‌های تحصیلی در کانادا نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان است. کانادا تقریباً ارزان‌ترین کشور برای تحصیل در بین کشورهای انگلیسی زبان محسوب می‌شود.

 علاوه براین امکان کار پاره وقت هم زمان با تحصیل، امکان دریافت ویزای کار بعد از تحصیل، دریافت اقامت دائم، محاسبه سال‌های تحصیل جزو سال‌های اقامت برای دریافت اقامت دائم، امکان کار همزمان برای همراه و تحصیل رایگان در مدارس دولتی کانادا برای فرزندان دانشجو از جمله مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در کانادا هستند که در کمتر کشور سطح بالا و پیشرفته‌ای می‌توان نظیر آن‌ها را پیدا کرد.

رپورتاژ

پیش شرط‌های مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

حالا که با مزیت‌های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل آشنا شدیم نوبت به پیش شرط‌های مور نیاز برای مهاجرت از طریق تحصیل می‌رسد. این پیش شرط‌ها برای دریافت پذیرش از یک دانشگاه کانادایی و سپس دریافت ویزای تحصیلی الزامی هستند. موفقیت کامل در انجام این پیش شرط‌ها می‌تواند مسیر شما برای مهاجرت به کانادا را بسیار آسان‌تر کند.

مدرک زبان معتبر

برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، اولین مرحله تسلط کامل به زبان انگلیسی یا فرانسوی است. مدرک زبان معتبر یکی از اصلی‌ترین مدارکی است که باید در هنگام پذیرش در یک دانشگاه کانادایی ارائه کنید. مدرک زبان آیلتس در تمامی دانشگاه‌های کانادایی اعتبار دارد. ممکن است شرایط دانشگاه‌ها در هنگام پذیرش در مقاطع مختلف متفاوت باشد اما به طور کلی دریافت مدرک زبان آیلتس آکادمیک با نمره بین ۶ تا ۷.۵ برای شروع تحصیل در کانادا کافی به نظر می‌رسد. وجود مدرک زبان می‌تواند مسیر مهاجرت شما را هموارتر کند با این حال امکان پذیرش کاندیشنال بدون مدرک معتبر زبان نیز وجود دارد. در این حالت باید یک دوره زبان انگلیسی پیش از دوره اصلی بگذرانید که البته شرایط خاصی را می‌طلبد.

ارائه مدرک تحصیلی معتبر

یکی دیگر از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، ارائه یک مدرک تحصیلی معتبر است. شما برای پذیرش در هر مقطع باید مدارک معتبر تحصیلی در مقطع قبلی را ارائه کنید. در کالج‌ها و دانشگاه‌های مختلف شرایط مختلفی برای قبول مدرک تحصیلی وجود دارد اما به طور کلی پذیرش در هر مقطع نیاز به مدرک پایان تحصیل در مقطع قبلی با معدل بالای ۱۴ دارد. باید برای ارائه مدرک تحصیلی، ابتدا باید مدرک خود را آزاد کرده و سپس به صورت رسمی ترجمه کنید. مدارک لیسانس و فوق لیسانس در ایران معمولاً تا چند سال بعد از تحصیل در اختیار دانشجو قرار نمی‌گیرند و آزادسازی آن‌ها می‌تواند مشکل‌ساز باشد. در این موارد معمولاً یک مدرک موقت در اختیار دانشجو قرار می‌گیرد.

پیدا کردن یک گزینه مناسب در بین کالج‌ها یا دانشگاه‌های کانادا

مرحله بعدی برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، اپلای یا اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا است. پیدا کرد بهترین دانشگاه کانادا برای ادامه تحصیل اهمیت بسیار زیادی دارد. در اینجا نقش یک مشاور تحصیلی خوب به شدت اهمیت پیدا می‌کند. شناخت رشته‌های مناسب با شرایط شما، انتخاب گزینه‌هایی که بازار کار مناسبی دارند، انتخاب یک شهر و دانشگاه مناسب که از لحاظ هزینه تحصیل مقرون به صرفه باشند از جمله مواردی هستند که پیش از مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل باید به آن‌ها توجه شود.

انتخاب یک مشاور حرفه‌ای

پیش شرط‌های بالا در صورتی که به درستی انجام گیرند، می‌توانند باعث صرفه جویی در میلیون‌ها تومان از سرمایه و سال‌های زیادی از وقت شما برای دریافت اقامت دائم در کانادا از طریق تحصیل شوند. از این رو انتخاب یک مشاور قابل اعتماد و حرفه‌ای که بتواند در تک تک این مراحل همراه شما باشد اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند. شرکت رادسام با سابقه موفقیت صد در صدی در صدها پرونده مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بهترین گزینه برای دریافت مشاوره قبل، هنگام و حتی بعد از مهاجرت تحصیلی به کانادا است.

رپورتاژ

شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

در صورتی که پیش شرط‌های گفته شده را با موفقیت پشت سر بگذارید، نوبت به مراحل اصلی مهاجرت کانادا از طریق تحصیل می‌رسد. با پشت سر گذاشتن این مراحل در نهایت می‌توانید موفق به دریافت اقامت دائم و شهروندی کشور کانادا شوید.

ثبت نام در یک کالج یا دانشگاه کانادایی

اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی اولین مرحله در این مسیر است. هر کالج یا دانشگاه برای سنجش توانایی‌های علمی و مهارت‌های فنی متقاضیان دارای شرایط خاصی است. در ابتدا باید فرم در خواست پذیرش تحصیلی در دانشگاه یا کالج مد نظر خود را پر کنید و آن را به همراه انگیزه نامه و رزومه خود به دانشگاه تحویل دهید. این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد و یک اشتباه کوچک می‌تواند به رد پذیرش تحصیلی منجر شود. در اینجا نیز شرکت رادسام با تجربه صد در صد موفقیت در دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا می‌تواند یک گزینه ایده آل برای دریافت مشاوره باشد.

دریافت ویزای دانشجویی کانادا

بعد از موفقیت در پذیرش در دانشگاه‌های کانادا می‌توانید از سفارت کانادا درخواست ویزای دانشجویی کنید. این مرحله یکی از مراحل سخت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به کانادا به حساب می‌آید. آماده سازی مدارک و ارائه آن‌ها به سفارت باید بدون نقص انجام شود تا احتمال رد درخواست به حداقل ممکن کاهش پیدا کند. بعد از ارائه درخواست، تحویل مدارک و انگشت نگاری همه چیز به نظر افسر سفارت بستگی دارد.

اثبات تمکن مالی

تمکن مالی یکی دیگر از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است. اثبات تمکن مالی به زبان ساده یعنی شما توانایی پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه و هزینه زندگی در مدت تحصیل در کانادا را دارید. هزینه تحصیل در کانادا حدود ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار کانادا در سال است و با توجه به هزینه‌های زندگی فرد باید توانایی مالی نسبتاً بالایی برای زندگی در کانادا داشته باشد. اثبات تمکن مالی در واقع یکی از پیش شرط‌های دریافت ویزای دانشجویی کانادا است.

شروع تحصیل در کانادا

بعد از دریافت ویزای تحصیلی، شما مجوز تحصیل در کانادا را دریافت خواهید کرد. پشت سر گذاشتن موفق دوران تحصیل در کانادا می‌تواند باعث ورود شما به بازار کار این کشور شود. در این مدت می‌توانید در مقاطع مختلف بیست ساعت در هفته را به کار دانشجویی مشغول باشید و هزینه‌های زندگی خود را تا حدودی تأمین کنید.

دریافت اجازه کار بعد از تحصیل

با پایان یافتن دوران تحصیل می‌توانید ویزای کاری دریافت کنید. فارغ التحصیلان از دانشگاه‌های کانادا بین یک تا سه سال امکان کار بعد از تحصیل را خواهند داشت. در این مرحله نیز مشاوران حرفه این شرکت رادسام می‌توانند به شما کمک کنند تا در ابتدا موفق به ویزای کاری بعد از فارغ التحصیلی شوید و سپس برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

دریافت اقامت دائم و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

با پشت سر گذاشتن تمام شرایطی که تا اینجا بررسی کردیم، به مرحله آخر مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می‌رسیم. برای دریافت اقامت دائم باید امتیازاتی شامل تعداد سال‌های حضور در کانادا و مشغول به کار بودن در این کشور داشته باشید. همانطور که اشاره کردیم یکی از مزیت‌های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، محاسبه سال‌های تحصیل در دانشگاه‌های کانادا در امتیازات اقامت دائم این کشور است. علاوه بر این سابقه کار مداوم در کانادا بعد از فارغ التحصیلی نیز در این امتیازات محاسبه می‌شود. به این ترتیب به راحتی می‌توانید برای قامت دائم و پس از مدتی برای دریافت شهروندی کانادا اقدام کنید.

اگر در مورد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نیاز به مشاوره دارید می‌توانید با کارشناسان حرفه‌ای شرکت رادسام تماس بگیرید. سالها تجربه در حوزه تخصصی مهاجرت تحصیلی در کنار نرخ بالای موفقیت در صدها پرونده مهاجرت تحصیلی به کانادا، همچنین داشتن نمایندگی معتبرترین دانشگاه ها و کالج های کانادا نظیر کالج هامبر، شریدان، جورجینف دانشگاه یورک ویل و کانادا وست باعث شده شرکت رادسام به یکی از موفق‌ترین و قابل اعتماد ترین گزینه‌ها تبدیل شود.

 مشاوران حرفه‌ای این شرکت از اولین مرحله تا موفقیت نهایی برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کنار شما خواهند بود.

دیدگاه