دلیل تفاوت ستاره هتل ها چیست؟

بخش تبلیغات
دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰
دلیل تفاوت ستاره هتل ها چیست؟

اگر یک جستجوی کوچک برای رزرو هتل در سایت رادار ۳۶۱ داشته باشید، قطعا با تمامی هتل ها و نوع خدمات رسانی شان آشنا خواهید شد.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

هر چیزی که در دنیا وجود دارد، بر اساس یک سری معیارها مورد بررسی قرار گرفته و درجه بندی می شود از هتل گرفته تا رستوران، و حتی مهد کودک. اما در هر زمینه ای یک سری قوانین و ملاک های مختلف وجود دارد که باید بر اساس آنها ارزیابی شوند. مانند نوع خدمات رسانی و کیفیت آن. حال که بحث ارزیابی و سطح بندی به میان آمد ما قصد داریم که در این مطلب در مورد چگونگی رتبه بندی هتل ها صحبت کنیم. بدون شک تجربه رفتن به مسافرت را داشته و قطعا شما هم مانند همه ی افراد دغدغه رزرو هتل و اقامتگاه را داشته اید. مسئله فقط رزرو آن نیست، مسئله اینجاست که چه نوع هتلی را انتخاب کنید. مسلما وقتی صحبت از هتل ۵ ستاره می شود ذهن همه ما به سمت یک هتل عالی با خدماتی ویژه خواهد رفت اما ممکن است بسیاری از مردم بودجه اقامت در هتل های ۵ ستاره را نداشته باشند، از طرفی از نوع خدمات رسانی هتل هایی با ستاره های پایین هم خبر ندارند.

همانطور که گفتیم ارزیابی هتل ها برای اینکه ستاره دریافت کنند مختلف است، برای مثال ممکن است که هر هتل از سوی یک نهاد خاص یا سایت گردشگری ستاره دریافت نماید. اگر یک جستجوی کوچک برای رزرو هتل در سایت رادار ۳۶۱ داشته باشید، قطعا با تمامی هتل ها و نوع خدمات رسانی شان آشنا خواهید شد، چراکه این دست از سایت ها معمولا اطالاعات دقیقی به همراه نوع ستاره و نوع خدمات رسانی هر هتل را در اختیار کاربران قرار می دهند، و شما با این روش می توانید هتل مورد نظر خود را رزرو نمایید. پیشنهاد می کنیم که پیش از رزرو، چندین هتل را مورد بررسی قرار دهید، تا بتوانید تصمیم درستی گرفته و بهترین هتل را برای اقامت انتخاب کنید.

دلیل تفاوت ستاره هتل ها چیست؟

اقامتگاه های مختلفی در دنیا وجود دارد که رایج ترین ومعروف ترین شان هتل و پس از آن متل، مسافرخانه، هتل آپارتمان، پانسیون، و اقامتگاه هایی هستند که به صورت بومگردی مورد استفاده مسافرین قرار می گیرند اما تمامی این اقامتگاه ها هم بر اساس یک سری قوانین مورد بررسی قرار گرفته و رتبه بندی می شوند. پیش از اینکه به بررسی چگونگی تفاوت ستاره های هتل و اینکه هر هتل با ستاره های مختلف چه ویژگی هایی دارد بپردازیم، بهتر است که اول یک توضیح کلی اما جامع در مورد اینکه اصلا هتل چیست بدهیم. در ادامه با سایت رادار ۳۶۱ همراه باشید.

هتل چیست؟

هتل ریشه در زبان فرانسوی داشته و به معنای میزبان است. در زبان فارسی به هتل ها ( مهمانخانه) گفته می شود. به طور کلی هتل به جایی گفته می شود که برای مدتی اجاره داده شده و فردی در آن زندگی می کند و در کنار آن یک سری خدمات به مسافر ارائه می گردد.

هتل ستاره دار به چه معناست؟

بدون شک بارها از کنار هتل هایی رد شده اید که بر روی تابلوی معرف شان چندین ستاره درج شده است. این ستاره ها به معنای کیفیت و نوع خدمات رسانی هستند. ستاره ها یک معیار جهانی هستند و در کل جهان هتل ها را بر اساس نوع کیفیت شان ستاره بندی می کنند. هر چقدر میزان ستاره ها بیشتر باشد کیفیت هتل هم به مراتب بالا تر است. البته این ستاره ها در اصل برای تبلیغات و جذب مشتری هستند و به صورت دائم و همیشگی نمی باشند.

مقایسه هتل ها از تک ستاره تا ۵ ستاره

همانطور که گفتیم رزرو هتل و اقامتگاه یکی از مهم ترین قسمت هر مسافرت است، خصوصا اینکه خیلی اهل سفر نباشید و معمولا همانند اکثر خانواده های ایرانی سالی یک بار آن هم نوروز به نوروز قصد سفر می کنید. مسلما برای چنین سفرهایی بودجه ای مشخص کنار گذاشته اید و می خواهید که حسابی خوش بگذارنید، پس این مضوع بسیار اهمیت دارد که تفاوت بین هتل ها و ستاره های شان را به خوبی بدانید.

معرفی هتل های تک ستاره و نوع کیفیت شان

دلیل تفاوت ستاره هتل ها چیست؟

هتل های یک ستاره در مقایسه با هتل های چند ستاره کوچک تر هستند. این هتل ها معمولا به صورت یک خانه شخصی می باشند. اگر قصد رزرو هتل و اقامتگاه در هر شهری را دارید و می خواهید یک در هتلی یک ستاره بمانید، باید این دست از هتل ها را در نزدیکی مجتمع های تجاری تفریحی پیدا کنید و یا در کنار رستوران های معروف. برای ستاره دهی به هتل ها در هر کشوری یک سیستم متفاوت وجود دارد، مثلا در کشور آمریکا هتل های ۵ ستاره بسیار با شکوه هستند گویی که وارد کاخی سلطنتی شوید اما در اکثر کشورهای اروپایی فضای هتل های ۵ ستاره بسیار مدرن است و نحوه خوشامد گویی شان هم بسیار متفاوت با ایالات متحده می باشد. در سال ۱۹۷۹ بسیاری از کشورهای اروپایی برای جلوگیری از سردرگمی توریست ها تصمیم گرفتند که از یک قانون معیار ثابت برای ستاره دهی به هتل ها استفاده کنند. این معیارها در کشور سوییس تایید شد و به اجرا در آمد و پس از آن هم دیگر کشورهای اروپایی از آن استفاده نمودند.

به طور کلی هتل های یک ستاره جزء هتل محسوب شده و از تمامی قوانین هتل داری پیروی می کنند اما کیفیت و خدمات رسانی شان بسیار محدود بوده و دارای اتاق هایی با تعداد پایین می باشند. تنها نقطه اشتراک هتل های یک ستاره در کل جهان این است که همگی دارای حمام، دستشویی هستند آن هم نه در هر اتاق، این سرویس های بهداشتی در قسمت عمومی قرار دارند و تمامی مسافران می توانند از آن استفاده کنند. در هتل های یک ستاره تعداد پرسنل بسیار کم است و می توان گفت که تنها مزایای آن ها قیمت پایین شان برای اقامت می باشد.

معرفی هتل های ۲ ستاره و نوع کیفیت شان

هتل های ۲ ستاره بی شباهت به هتل های زنجیره ای نیستند و حتی برخی از آن ها هم به صورت زنجیره ای فعالیت دارند. اتاق های این هتل ها کوچک است و هر کدام دارای تجهیزاتی مانند تلفن و تلویزیون هستند. در هتل های ۲ ستاره خدمات خاصی در اناق ها ارائه نمی شود و معمولا همه آن ها یک رستوران یا کافه رستوران کوچک دارند که مسافرین می توانند برای صرف غذا به آنجا بروند.اتاق هتل های ۲ ستاره بسیار تمیز اما کوچک است اما هر کدام دارای حمام و سرویس بهداشتی مجزا هستند. هتل های دو ستاره در شهرهای زیادی مانند مشهد بسیار مورد توجه قرار می گیرند چراکه زائرین با هر بودجه ای می توانند چند روزی را در آن سپری کنند و از لحاظ خدمات رسانی بسیار بهتر از هتل های تک ستاره می باشند.

معرفی هتل های ۳ ستاره و نوع کیفیت شان

رزرو هتل با ۳ ستاره برای افرادی که قصد دارند با بودجه ای متوسط به سفر بروند بسیار عالی است. معمولا هتل های ۳ ستاره کیفیت خوبی نسبت به هتل های ۱ و ۲ ستاره دارند. این هتل ها در بیشتر شهرها در نزدیکی مراکز تجازی و بزرگراه ها قرار دارند. اتاق های شان تقریبا بزرگ است و دارای لابی هستند. هتل ۳ ستاره رستوران دارد و به مسافرین خود صبحانه، ناهار و شام ارائه می دهد معمولا در رستوران های این هتل ها منوی غذایی با کیفیت و متنوع وجود دارد و هر نوع غذایی سرو می شود. از دیگر تجهیزات این هتل ها می توانیم به کافه؛ استخر، باشگاه بدنسازی و معمولا پارکینگ اشاره کنیم. در هتل های ۳ ستاره دست شما برای انتخاب اتاق با امکانات متنوع باز است. بر اساس آمار گرفته شده، هتل های ۳ ستاره در شهرهای ایران بسیار زیاد هستند خصوصا در شهرهای پر ترددی مانند مشهد مقدس، کیش، قشم و تمامی شهرهای شمالی کشورمان.

معرفی هتل های ۴ ستاره و نوع کیفت شان

هتل های ۴ ستاره، در مقایسه با هتل هایی با ستاره های پایین تر، بسیار متفاوت هستند و سبک نوع خدمات رسانی و کیفیت شان آنقدر متفاوت است که به قول معروف می توان گفت فرقش با هتل های پایین تر مانند زمین تا آسمان است. هتل ۴ ستاره بسیار لوکس و ریباست و فضای آن از لابی گرفته تا اتاق هایش بسیار بزرگ است. امکانات این اقامتگاه ها بسیار متنوع می باشد، به گونه ای که اکثرشان دارای مجموعه از امکانات تفریحی می باشند مانند استخر، اتاق ماساژ، باشگاه بدنسازی، کافی شاپ و رستوران. رزرو هتل آن هم چنین هتل هایی ممکن است کمی خرج روی دستتان بگذارد چراکه نوع کیفیت شان در مقایسه با سایرهتل ها منحصر به فرد تر است.

معرفی هتل های ۵ ستاره و نوع کیفیت شان

همانطور که می دانید امکانات هتل های ۵ ستاره آنقدر زیاد است که نمی توان را با هتل های دیگر مقایسه نمود. فضای هتل های ۵ ستاره بسیار لاکچری و شیک است و خدمات و کیفیتش هم در بالاترین سطح ممکن قرار دارد. به طور کلی هتل های ۵ ستاره در سراسر جهان یک سری ویژگی های مشابه دارند. تمامی اتاق های شان مبله و مجهز به اینترنت رایگان و گاها جکوزی است و دارای مجهز ترین باشگاه های ورزشی هستن. هزینه رزرو هتل ۵ ستاره بسیار زیاد است و ممکن است سفر شما را به سفری پر هزینه تبدیل کند.

برچسب‌ها تبلیغات

دیدگاه