هواپیمایی ماهان، کرمان تا اروپا

بخش تبلیغات
یکشنبه، ۲۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰
هواپیمایی ماهان، کرمان تا اروپا

هواپیمایی ماهان یا همان ماهان ایر یکی از بزرگترین و ایمن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی در ایران محسوب می‌شود.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

هواپیمایی ماهان 

هواپیمایی ماهان یا همان ماهان ایر خودمان یکی از بزرگترین و ایمن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی در ایران است که خدمات خود را در راستای رضایتمندی کاربران به بالاترین سطح کیفیت و ایمنی رسانده است. استفاده از یک شرکت هواپیمایی مطمئن که هم امنیت بالایی داشته باشد و هم از نظر سرعت و گستره خدمات کیفیت قابل قبولی داشته باشد، نیاز ایرانی‌های عزیز است. در ادامه با معرفی دقیق‌تر هواپیمایی ماهان همراه شما هستیم.

شروع از کرمان به تهران 

شرکت هواپیمایی ماهان ایر در سال ۱۳۷۱ به عنوان اولین شرکت خصوصی هواپیمایی در ایران فعالیت خود را با داشتن دو فروند هواپیمای مسافربری در کرمان شروع کرد. ماهان نام شهری کوچک در اطراف شهر کرمان است که زادگاه شرکت مسافربری ماهان ایر است. این شرکت در شروع کار با داشتن همان دو فروند هواپیما و ۱۰۰ نفر نیروی کار تا سال ۱۳۷۵، بیش از یک میلیون نفر را در خطور هوایی کشور جابجا نمود. در آن سال‌ها شاید کسی این ذهنیت را نسبت به ماهان ایر نداشت که قرار است این شرکت تبدیل به بزرگترین شرکت هواپیمایی در ایران شود. اما همه چیز قدم به قدم و پله به پله اتفاق افتاد.

رپورتاژ

تیک آف به سمت موفقیت 

برخلاف برخی تصورات که خیال می‌کنند هواپیمایی ماهان ایر با قدرت و هزینه بسیار زیادی تأسیس و شروع به کار کرده است، اما آنها تمام مسیر موفقیت را پله به پله پیموده‌اند. شروع کاری آنها با دو فروند هواپیمای مسافربری بوده است. ۵ سال بعد دو فروند هواپیمای باری نیز به ناوگان این شرکت اضافه می‌شود تا در صنعت باربری نیز خدمات خود را برای ایرانی‌های فراهم آورد. اضافه شدن اولین ایرباس ای 300 در سال ۱۳۷۸ نقطه عطفی در خدمت‌رسانی این شرکت به مسافران ایرانی بود. در سال‌های بعدی سری‌های جدید و هواپیماهای دیگری را نیز برای این منظور به خدمت گرفت‌. ایرباس ای 310 در سال 1380 و ایرباس ای 320 و ای 340 در سال 1384 این شرکت را تبدیل به بزرگترین شرکت هواپیمایی ایرانی نمود.

اکنون این شرکت با داشتن بیش از ۶۰ فروند هواپیمای مسافربری و باری در حال خدمت‌رسانی به کاربران ایرانی است. مسیری که از ابتدا با یک برنامه درست تنظیم شده و به اجرا در آمد. فعالیت این شرکت می‌تواند الگویی برای شرکت‌های مشابه باشد.

پرواز در آسمان جهان 

پروازهای بین‌المللی در سطح گسترده، یکی از نیازهای ایرانی‌ها است. شرکت هواپیمایی ماهان ایر که پروازهای داخلی خود را در اوایل سال ۱۳۷۲ با پرواز کرمان به تهران آغاز کرده بود، در اواخر همان سال با استارت پروازهای تهران به دبی، وارد آسمان جهان شد. در پروازهای هوایی بین‌المللی نیز ماهان با یک برنامه درست و حسابی و از قبل تنظیم شده کم‌کم فعالیت خود را گسترده کرد. از دبی آغاز و کم‌کم با استامبول و بانکوک و هند و اروپا این فعالیت‌ها گسترش یافت. دوسلدرف آلمان در سال ۱۳۸۱ و بیرمنگام انگلیس در سال ۱۳۸۳ اولین و دومین مقصد اروپایی پروازهای بین‌المللی ماهان ایر بودند.

این شرکت با افزایش تعداد پروازهای خود به بزرگترین پایتخت‌های آسیایی و اروپایی خدمات خود را در سطح وسیعی برای کاربران ایرانی گسترش داد. این خدمات تنها به پروازهای مستقیم از تهران به این مراکز محدود نشده و شهرهای دیگری مانند اصفهان و شیراز در گام نخست و بعدها سایر شهرها نیز تبدیل به مبدأ پروازهای بین‌المللی ماهان شدند.

عضویت در نهادهای بین‌المللی

یکی از نشانه‌های اعتبارسنجی در صنعت مسافربری هواپیمایی هوایی عضویت در نهادهای معتبر و رسمی داخلی و بین‌المللی است. ماهان ایر نیز در همین راستا اقدامات خود را قدم به قدم پیش برده است. ماهان در سال ۱۳۷۹ و برای امنیت پروازهای بین‌المللی خود به عضویت انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی (یاتا - IATA) درآمد. آنها همچنین در سال ۱۳۹۶ موفق به اخذ گواهینامه IOSA نیز شدند و جوایز زیادی را نیز از جشنواره‌های مختلف صنعت هوایی کسب کردند.

سال‌های طلایی در تاریخچه شرکت هواپیمایی ماهان ایر 

ماهان ایر برای رسیدن به این درجه از کیفیت خدمات و وسعت شرکت خود سال‌های زیادی را پشت سر گذاشته است که در برخی از این سال‌ها با اقدامات هوشمندانه این مهم را برای خود فراهم آورده است. اما مهم‌ترین سال‌ها در تاریخچه شرکت ماهان ایر را می‌توان به سال‌های زیر نسبت داد:

برای خرید بلیط هواپیمایی ماهان می‌توانید از خدمات فلایتیو استفاده کنید.

  • سال ۱۳۷۷: این سال از این جهت در تاریخ این شرکت اهمیت دارد که انجام دو بار مسیر پروازی تهران دوبی را در دستور کار آنها قرار داد. همین امر ماهان را تبدیل به یک شرکت مسافربری بین‌المللی شناخته شده کرد.
  • سال ۱۳۷۹: اضافه شدن پروازهای تهران بانکوک و عضویت در IATA در این سال، نقطه عطفی در پیشرفت این شرکت محسوب می‌شود.
  • سال ۱۳۸۰: اضافه شدن ایرباس مدل ای 310 در این سال این امکان را برای ماهان فراهم آورد تا پروازهای خود را به کشورهای دور نیز انجام دهد.
  • سال ۱۳۸۴: اضافه شدن 4 فروند ایرباس ای 320 به ناوگان هواپیمایی ماهان
  • سال ۱۳۸۸: افتتاح باشگاه مسافران ماهان با نام Mahan & Miles و افزایش تعداد کارکنان به بیش از ۳۰۰۰ نفر و اضافه شدن ۵ فروند ایرباس A300-600 به ناوگان هواپیمایی ماهاین ایر

جمع‌بندی

به مهم‌ترین ویژگی‌ها و تاریخچه شرکت هواپیمایی ماهان ایر پرداختیم. بررسی نکات مهم این شرکت در طول تاریخ آن نشان می‌دهد که آنها مسیر موفقیت و تبدیل شدن به بزرگترین شرکت هواپیمایی داخلی را پله به پله پیموده‌اند. مسیری که با دو فروند هواپیمایی کرمان به تهران آغاز شد و اکنون بزرگترین پایتخت‌های آسیا و اروپا را به صورت مستقیم در بر می‌گیرد. ماهان در حال حاضر مدرن‌ترین ناوگان هوایی کشور را در اختیار دارد و بالاترین سطح کیفیت خدمات را نیز برای کاربران ایرانی فراهم آورده است.

 

دیدگاه