بهترین موزه های سن پترزبورگ را بشناسید

بهترین موزه های سن پترزبورگ را بشناسید

حمیده کریمی
| دوشنبه, ۱۷ تیر ۹۸ ساعت ۱۷:۰۰

سن پترزبورگ یکی از دیدنی‌ترین شهرهای دنیا است. این شهر زیبا، موزه‌های فراوانی دارد که به موضوعات متعددی اختصاص یافته‌اند. در ادامه با بهترین موزه‌های سن پترزبورگ آشنا می‌شوید.

سن پترزبورگ یکی از زیباترین مقصدهای گردشگری در روسیه است. شهر زیبایی که آثار تاریخی و موزه‌های فراوانی دارد و علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ از حضور در آن لذت می‌برند.

اگر قصد دارید به شهر زیبای سن پترزبورگ سفر کنید، با کمک کجارو می توانید بهترین و ارزان‌ترین تور روسیه را جست‌وجو و خریداری کنید. کجارو امکان جست‌وجو در میان مجموعه‌ای از بهترین تور داخلی و خارجی از معتبرترین آژانس‌های گردشگری را فراهم کرده است تا با خیال راحت، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

در سن پترزبورگ موزه‌های فراوانی برای بازدید وجود دارد؛ ولی در سفرهای کوتاه چند روزه، فرصت کافی برای بازدید از همه آن‌ها فراهم نیست. در نتیجه مجبور می‌شوید تا چند مورد از آن‌ها را که بیشتر دوست دارید، انتخاب کنید. انتخاب موزه برای بازدید، بسیار حیاتی است. موزه‌ها در وسعت و موضوعات مختلفی در سراسر سن پترزبورگ قرار دارند. بسیاری از آن‌ها در بناهای تاریخی قرار گرفته‌اند که زمانی کاخ‌های متعلق به خاندان‌های سلطنتی و اشراف بودند.

برخی موزه‌ها ساده‌تر هستند و در آپارتمان‌های کوچکی واقع شده‌اند که بعضی از آن‌ها متعلق به هنرمندان روسی بودند.

در این شهر تنوع قابل قبولی از نظر موزه‌ها وجود دارد. در ادامه فهرستی از چند موزه را ارائه می‌کنیم که اگر در سفر، محدودیت زمان داشتید، ابتدا به این موزه‌ها سر بزنید.

موزه ارمیتاژ

بهترین موزه های سن پترزبورگ را بشناسید

کاخ زمستانی با نام ارمیتاژ هم مشهور است. این کاخ از زمانی موفق به جمع‌آوری مجموعه‌های ارزشمند شد که خاندان سلطنتی از آن به‌عنوان اقامتگاه زمستانی در قرن هجدهم استفاده کردند. این مجموعه در حال حاضر شامل بیش از ۳ میلیون اثر هنری است که در ۴ بنای مختلف در کنار رود نوا قرار دارند.

این موزه میزبان آثار هنری از دوره‌های مختلف و از هنرمندان سراسر دنیا است؛ از دوران کلاسیک گرفته تا عصر مدرن. اگر کسی بخواهد در مقابل هر اثر هنری یک دقیقه توقف کند، بیش از ۷ سال طول می‌کشد تا همه آثار آن را ببیند. چنین مجموعه ارزشمندی حتما ارزش دارد که حداقل یک بار از آن بازدید کنید.

این موزه از سه شنبه تا یکشنبه از ساعت ۱۰ و نیم صبح تا ۶ بعدازظهر و چهارشنبه‌ها از ساعت ۱۰ و نیم صبح تا ۹ شب باز است.

موزه دولتی روسیه

موزه دولتی روسیه  در کاخی قرار دارد که زمانی به شاهزاده ميخائيل پاولويچ تعلق داشت که یکی از فرزندان پاول یکم بود. این کاخ از انتهای قرن نوزدهم به موزه تبدیل شد. بیش از ۴۰۰ هزار اثر هنری از هنرمندان روسی در این موزه نگهداری می‌شود که قدمت بعضی از آن‌ها به قرن دهم هم می‌رسد.

این موزه از چهارشنبه تا دوشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر و پنجشنبه‌ها از ساعت یک بعدازظهر تا ۹ شب باز است.

موزه تاریخ سیاسی روسیه

بهترین موزه های سن پترزبورگ را بشناسید

عمارتی که این موزه در آن برپا شده زمانی به رقاص باله Mathilde Kschessinska تعلق داشت تا اینکه انقلاب فوریه ۱۹۱۷ به وقوع پیوست. بعد از اینکه او این عمارت را ترک کرد، بنا به دست بلشویک‌ها افتاد و رهبرانی چون استالین و لنین مدتی در آن کار می‌کردند.

بنابراین انتخاب این عمارت برای این موزه، اتفاقی نیست. این عمارت نقش مهمی در تاریخ مدرن روسیه دارد و بسیاری از رویدادهای قرن بیستم را توضیح می‌دهد.

در این موزه می‌توانید اسناد، پوسترها، عکس‌ها و سایر آثار به جامانده از گذشته را ببینید که در کنار هم تصویری از پرتلاطم‌ترین دوران تاریخ روسیه را نمایش می‌دهند.

این موزه از جمعه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر و چهارشنبه‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب باز است.

موزه فابرژه (Fabergé Museum)

بهترین موزه های سن پترزبورگ را بشناسید

نام شرکت جواهرات فابرژه در سراسر دنیا مشهور است. طراحان و زیورسازان برند فابرژه به سفارش اعضای خاندان سلطنتی زیورآلات و جواهراتی زیبا و خاص طراحی می‌کردند و با دست می‌ساختند. از جمله محبوب‌ترین ساخته‌های آن‌ها، تخم مرغ‌های فابرژه است که اعضای خاندان سلطنتی در عید پاک به هم هدیه می دادند.

بعد از انقلاب سال ۱۹۱۷ تولید جواهرات فابرژه متوقف شد. بسیاری از آیتم‌هایی که در اختیار خاندان سلطنتی بود به آثار ملی بدل شد و بسیاری از آن‌ها به گوشه و کنار دنیا رفت و گم شد.

بزرگترین مجموعه از جواهرت فابرژه اکنون در اختیار  ویکتور وکسلبرگ است که در کاخ Shuvalov به نمایش درآمده و موزه فابرژه را تشکیل داده است.

این موزه از شنبه تا سه شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب باز است.

موزه نظامی تاریخی توپخانه (Military-Historical Museum of Artillery)

این موزه برای نمایش تاریخ نظامی روسیه برپا شده است. بنای موزه درست در مقابل قلعه تاریخی پیتر و پل قرار دارد که در سال ۱۷۰۳ ساخته شد تا انباری برای نگهداری تجهیزات قدیمی توپخانه‌ها باشد. با گذر زمان، این موزه کم کم رشد کرد و گسترش یافت و اکنون شامل ۱۳ تالار است که اشیای مرتبط با علم، فناوری و هنر را که با تاریخ نظامی روسیه مرتبط است به نمایش می گذارد.

این موزه از چهارشنبه تا یکشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ بعدازظر باز است. موزه در آخرین پنجشنبه هر ماه، تعطیل است. 

موزه دفاع و محاصره لنینگراد (Museum of the Defense and Siege of Leningrad)

بهترین موزه های سن پترزبورگ را بشناسید

تاریخ سن پترزبورگ مدرن با جنگ جهانی دوم رابطه تنگاتنگی دارد. تقریبا هر فردی که در این شهر زندگی می‌کرد تحت تاثیر جنگ قرار گرفت. برای مدت ۸۷۰ روز، این شهر تحت یکی از طولانی‌ترین و مخرب‌ترین محاصره‌های تاریخ یعنی محاصره لنینگراد قرار داشت.

موزه دفاع و محاصره لنینگراد تنها موزه‌ای است که به این سال‌های ترسناک تاریخ روسیه اختصاص یافته است و خود موزه نیز در فاصله کوتاهی بعد از پایه‌گذاری، تخریب شد. مجموعه نگهداری شده در این موزه شامل اشیای شخصی از افراد زیادی است که در سال‌های جنگ، آسیب دیده بودند. همچنین انواع سلاح، عکس‌های قدیمی، اسناد و... نیز از سال‌های جنگ در این موزه نگهداری می‌شود.

این موزه از چهارشنبه تا یکشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر و چهارشنبه‌ها از ساعت ۱۲ و نیم ظهر تا ۸  نیم شب باز است. این موزه آخرین پنجشنبه هر ماه، تعطیل است.

موزه‌ داستایوفسکی

بهترین موزه های سن پترزبورگ را بشناسید

سن پترزبورگ شهر داستایوفسکی است. داستایوفسکی یکی از شناخته شده‌ترین نویسندگان روسی است. داستان بسیاری از آثار داستایوفسکی در سن پترزبورگ می‌گذرد. سن پترزبورگ شهری است که این نویسنده تا آخر عمرش در آن کار و زندگی می‌کرد.

موزه داستایوفسکی در آپارتمانی قرار دارد که این نویسنده در سن پترزبورگ کرایه کرده بود و روی رمان‌های مشهوری چون برادران کارامازوف و همزاد کار می‌کرد.

این موزه از سه شنبه تا یکشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ بعدازظهر باز است و چهارشنبه‌ها از یک بعدازظهر تا ۸ شب می‌توانید از آن بازدید کنید.

منبع theculturetrip

دیدگاه  

    تبلیغات