اگر موفق به رزرو اینترنتی بلیط قطار برای نوروز نشده‌اید، این مطلب را بخوانید

بخش تبلیغات
یکشنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
اگر موفق به رزرو اینترنتی بلیط قطار برای نوروز نشده‌اید، این مطلب را بخوانید

سفر با قطار را بیشتر ما تجربه کرده‌ایم و به یکی از شهرهای کشور با این وسیله نقلیه نوستالژیک سفر کرده‌ایم؛ اما با نزدیک شدن به زمان برنامه‌ریزی برای سفرهای نوروزی، موجودی بلیط قطار در برخی از مقاصد به پایان رسیده است و علاقمندان به سفر با قطار باید گزینه دیگری را برای سفر انتخاب کنند.

در مقابل افرادی که خوش‌شانس بوده یا بهتر بگوییم به موقع برای رزرو بلیط قطار از وب‌سایت‌های معتبر اقدام کرده‌اند، سفر نوروزی به یادماندنی را با قطار تجربه خواهندکرد.

به همین دلیل توصیه می‌شود که در ماه‌های بهمن و اسفند برای سفر خود برنامه‌ریزی و بلیط خود را از طریق وب‌سایت‌های معتبر رزرو کنند.

بهترین راه برای رزرو بلیط قطار، مراجعه به وبسایت و اپلیکیشن علی بابا، رتبه یک بلیط سفر است.

 کافی است وارد وب‌سایت و اپلیکیشن علی بابا شوید و در سه دقیقه بلیط قطار به هر نقطه از کشور را به راحتی رزرو و هزینه آن را با کارت‌های شتاب بانکی پرداخت کنید.

چگونه؟ پس از ورود به وب‌سایت علی بابا و انتخاب گزینه قطار، اطلاعاتی در مورد شهر مبداء، مقصد، تاریخ رفت و برگشت و تعداد مسافران و ... از شما دریافت و لیستی از قطارهای مسافربری به شما ارائه می‌شود. این لیست شامل تمام قطارها مانند، فدک، سفیر، رجا، مهتاب سیر جم، نورالرضا، جوپار، ریل سریع کوثر و... است. به این ترتیب شما با یک تنوع زیاد از قطارهای مسافربری مواجه هستید که می‌توانید بر اساس سلیقه‌تان در انتخاب قطار، قیمت و... دست به انتخاب بزنید.

در مرحله بعد و پس از انتخاب قطار مورد نظر، صفحه‌ای برای ایجاد حساب کاربری برای شما در علی بابا گشوده می‌شود و از شما اطلاعاتی چون آدرس ایمیل، شماره تماس و... دریافت می‌شود. پس از ایجاد حساب کاربری، مقدمات خرید اینترنتی بلیط قطار برای شما فراهم است و با وارد کردن مشخصات فردی خود و همراهان، سفر پروسه انتخاب بلیط قطار به پایان می‌رسد و نوبت به پرداخت مبلغ می‌رسد. در این مرحله شما می‌توانید با کارت‌های بانکی، پرداخت مبلغ را به صورت آنلاین انجام دهید و بلیط خود را دریافت کنید.

کل پروسه انتخاب و خرید اینترنتی قطار از علی بابا تنها سه دقیقه زمان از شما می‌گیرد که در مقایسه با خرید حضوری و یا تلفنی بلیط قطار، زمان بسیار کمی است.

امکان استرداد وجه پرداختی بابت خرید اینترنتی بلیط قطار هم از دیگر خدمات علی‌بابا به مسافران است؛ به این ترتیب در صورتی که برنامه سفر شما تغییر کرد، لازم نیست نگران نباشید؛ چرا که در کمتر از ۵ دقیقه می‌توانید، بلیط قطار را کنسل و وجه پرداختی را دریافت کنید.

پس اگر قصد سفر دارید، همین حالا وارد وب سایت علی‌بابا شوید و از میان انبوه قطارهای مسافربری، قطار مور نظر را انتخاب و برای خرید بلیط قطار اقدام کنید.

مسافرانی که برای نوروز امسال موفق به رزرو بلیط قطار نشده‌اند هم می‌توانند برای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس علی بابا اقدام کنند و از خدماتی چون پشتیبانی 24 ساعته، امکان استرداد هزینه در صورت لغو برخوردار شوند.

دیدگاه