آیا دارآباد منطقه خوبی برای زندگی است؟

تیم  کجارو
دوشنبه، ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
آیا دارآباد منطقه خوبی برای زندگی است؟

دارآباد محله‌ای در شمال تهران است که در گذشته جزو روستا‌های این شهر محسوب می‌شده است.

در رابطه با پیشینه دارآباد می‌شود این گونه بیان کرد که ساکنان فعلی این منطقه، در گذشته در جنوب ازگل و شرق سوهانک زندگی می‌کردند که آن محله کهنه دارآباد نام داشته است. ساکنان آن محله به علت کم آبی و خشکسالی، زمین‌های خود را رها کردند و در دارآباد فعلی سکنی گزیدند.

این محله زیبا از شمال به کوه‌های توچال، از جنوب به اقدسیه و اتوبان ارتش، از شرق به رودخانه دارآباد و یاقالازار و شرق بیمارستان مسیح دانشوری و همچنین از غرب به ابتدای آجودانیه، خیابان کوه پایه چهارم و خیابان سباری محدود می‌شود. خیابان اصلی این منطقه خیابان دارآباد و میدان اصلی آن میدان دارآباد است که ارتفاع آن ۱۷۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است.

منطقه دارآباد مانند نیاوران اعیان نشین نیست؛ اما قیمت خرید و فروش آپارتمان در دارآباد به نسبت بالا است که دلیل اصلی آن می‌تواند داشتن آب و هوای خوب و ییلاقی منطقه دارآباد و قرار گرفتن آن در شمال تهران باشد.

جاذبه‌های گردشگری

از جمله جاذبه‌های این منطقه پارک ساحلی دارآباد است که از زیباترین پارک‌های تهران به‌شمار می‌رود و محوطه‌ای دلنشین همراه با منظره‌ای چشم نواز دارد. علاوه بر آن می‌توان به مسجد جامع دارآباد، کاخ مظفرالدین شاه واقع در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، موزه حیات وحش و مسیر کوهنوردی با چشم‌اندازهای زیبا، دره‌ها و ارتفاعات متعدد و پوشش گیاهی متنوع اشاره کرد.

دسترسی

امکان دسترسی به این منطقه به دلیل واقع شدن در شمالی‌ترین نقطه تهران و فاصله از مرکز و جنوب شهر کمی مشکل است. نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به دارآباد، ایستگاه‌های قائم و نوبنیاد هستند.

امکانات رفاهی

از لحاظ امکانات رفاهی این منطقه به دلیل وجود بازارها و رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها وضعیت مناسبی دارد. بیمارستان‌های مسیح دانشوری و ماهک مهم‌ترین مراکز درمانی در دارآباد هستند؛ اما از طرفی این محله از نقاط ضعفی مانند کمبود بانک و کمبود دکه رونامه‌فروشی برخوردار است.

قیمت آپارتمان در دارآباد

در منطقه دارآباد، آپارتمان با هر متراژی که دلخواه شما است یافت می‌شود؛ ولی تعداد آپارتمان‌ها با متراژ بالای ۱۰۰ متر بیشتر است. قیمت خرید آپارتمان نوساز در دآراباد در دی ماه ۱۳۹۷، با توجه به خیابان آن و امکانات آپارتمان بین متری ۱۲ تا ۱۸ میلیون متغییر است. قیمت رهن و اجاره آپارتمان در دارآباد با توجه به محل، امکانات ساختمان و قدمت بنا بین متری یک میلیون و صد تا سه میلیون و دویست است.

سایت دیوار بزرگ‌ترین سایت درج آگهی است، برای بازدید از آگهی‌های رهن و اجاره آپارتمان در دارآباد یا خرید آپارتمان می‌توانید به این سایت مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط:

    منبع ویرلن
    برچسب‌ها تبلیغات

    دیدگاه