بهترین شهرها برای خرید ویلا در شمال

بخش تبلیغات
شنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۰
بهترین شهرها برای خرید ویلا در شمال

همه ما ایرانی‌ها خاطرات خوشی از شمال داریم و سواحل طولانی و جنگل‌های انبوه آن همیشه زیبایی بی‌نظیری داشته است. خیلی از ما به داشتن یک خانه یا ویلا در این خطه‌ی زیبا فکر کردیم، اما در کدام بخش از این بهشت زیبا؟

اگر شما هم به داشتن خانه یا ویلا در شهرهای شمالی کشور فکر کرده‌اید و مایل هستید در بخشی از این خطه‌ی زیبای کشور، خانه بخرید، مانیشن «مرجع معرفی ویلا در شمال» راهنمایی‌های کاربردی در اختیار شما قرار می‌دهد.

همه ما ایرانی‌ها خاطرات خوشی از شمال داریم و سواحل طولانی و جنگل‌های انبوه آن همیشه زیبایی بی‌نظیری داشته است. خیلی از ما با سفر به شمال به داشتن یک خانه یا ویلا در این خطه‌ی زیبا فکر کردیم؛ اما سوال اینجا است که در کدام بخش از این بهشت زیبا؟ دونبش «مرجع معرفی ویلا در شمال» سعی می‌کند راهنمایی‌های کاربردی در اختیار شما قرار دهد.

کدام استان شمال؟

ویلای شمال

وقتی صحبت از شمال می‌کنیم، شاید خیلی از ذهن‌ها به‌سمت جاده چالوس، نوشهر و متل قو برود؛ اما خطه‌ی شمال بسیار پهناور است و هر قسمت آن زیبایی‌های منحصر به خودش را دارد و به تفکیک سه استان شمالی در مورد ویژگی‌های هرکدام برای خرید ویلا در شمال بحث می‌کنیم. برای مشاهده لیست این ویلاها و قیمت‌های آن‌ها به صفحه خرید ویلا در شمال مراجعه کنید.

استان مازندران

استان مازندران شلوغ‌ترین و پررونق‌ترین منطقه برای خریدوفروش و همچنین رهن و اجاره ویلا در منطقه شمال محسوب می‌شود و البته زیبایی‌های بی‌نظیر این استان، نزدیک بودن به شهر تهران و مردمان مهمان‌نواز آن از دلایل مهم این اتفاق هستند. با کمی تحقیق در بازار املاک مازندران متوجه خواهید شد که معمولا این استان را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می‌کنند و ما هم به‌صورت جداگانه در مورد این دو قسمت صحبت می‌کنیم.

شرق مازندران

شرق مازندران از مرز استان مازندران با استان گلستان شروع می‌شود و تا شهر بابلسر امتداد می‌یابد. این منطقه با توجه به ویژگی‌های جغرافیایی نتوانسته به بازار جذابی برای ویلا تبدیل شود. زیرا از شهرهای آن مثل ساری تا اولین جنگل‌ها باید ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر به‌سمت جنوب رفت و برای رسیدن به ساحل نیز مسافت ۳۰ کلیومتری به‌سمت شمال را باید طی کرد؛ به همین علت معمولا افرادی که هدف‌شان زندگی در شمال است و نه تفریح، در این مناطق به‌دنبال ویلا هستند. بورس‌ترین منطقه در شرق مازندران برای ویلا را باید بلوار دریا در شهر ساری دانست. جالب است بدانید که قیمت ویلا در شرق مازندران از غرب آن گران‌تر است.

غرب مازندران

ویلای شمال

به جرات می‌توان غرب مازندران را به‌عنوان بورس ویلای ایران و پررونق‌ترین منطقه برای خریدوفروش ویلا در شمال در نظر گرفت. غرب مازندران به‌علت نزدیکی جنگل به دریا و همچنین نزدیکی به پایتخت، اکثر مشتریان ویلا در شمال را به‌سمت خودش جذب کرده و این منطقه را باید به ۳ قسمت اصلی تقسیم کرد. منطقه اول حد فاصل آمل چمستان و نور، منطقه دوم نوشهر، متل قو و نمک‌آبرود و منطقه سوم، عروس شمال یعنی شهر رامسر است.

حدفاصل آمل، چمستان و نور

این منطقه را می‌توان مرکز ویلا در استان مازندران دانست و تنوع بسیار بالایی در انتخاب ویلا چه از لحاظ قیمت که از ۱۰۰ میلیون تا چند میلیارد وجود داره و چه از لحاظ نوع ساحلی یا جنگلی می‌توانید پیدا کنید. وجود بازارهای محلی، جنگل‌های زیبا مثل لاویج و مردمان خون‌گرم این منطقه، هر کسی را برای داشتن خانه دوم در این منطقه تشویق می‌کند. بورس‌ترین بازار ویلا در این منطقه، شهر چمستان است که می‌توانید برای مشاهده ویلاهای آن به صفحه خرید ویلا در چمستان بروید.

منطقه نوشهر، متل قو و نمک آبرود

منطقه نوشهر تا نمک‌آبرود از قدیم تا به اکنون همیشه برای پایتخت‌نشینان منطقه محبوب بوده است. تلکابین نمک‌آبرود، ییلاق کلاردشت، جاده چالوس و بازارهای متنوع آن، این منطقه را برای خریدران ویلا بسیار جذاب کرده و نزدیک‌ترین نقطه شمال به تهران محسوب می‌شود؛ تهرانی‌هایی که از ترافیک این شهر بزرگ فرار می‌کنند و به شمال پناه می‌آورند، علاقه‌ای به ترافیک‌های شمال نشان نمی‌دهند و تمایل دارند در همین مناطق صاحب ویلا باشند.

رامسر

ویلای شمال

به‌راستی که رامسر نه‌تنها عروس شمال که عروس ایران است و نزدیکی کوه‌های سرسبز به ساحل خزر، مجموعه‌های تفریحی فراوان از جلمه تلکابین و شهربازی رامسر، آب گرم‌ها، جنگل‌های زیبایی مثل دالخانی، کاخ مرمر و بسیاری از دیدنی‌های متنوع در این منطقه، رامسر را به شهری بی‌نظیر برای زندگی تبدیل کرده است. در این منطقه به‌علت نزدیکی کوه به جنگل، هر دو نوع ویلای ساحلی و جنگلی را می‌توانید با فاصله کمی از هم انتخاب کنید. قیمت‌های ویلا در این منطقه نیز نسبت به زیبایی‌ها و قطب گردشگری بودن آن، مبلغ مناسبی دارند.

استان گیلان

استان زیبای گیلان با مردمان خون‌گرم خودش همیشه خاطرات خوشی را به ذهن تداعی می‌کند و شهرهای زیبای آن از جمله لاهیجان، انزلی و رشت را نمی‌توان از یاد برد؛ اما استان گیلان نسبت به استان مازندران در زمینه ویلا، رونق کمتری دارد و می‌توان بورس ویلا در این استان را به دو قسمت انزلی و زیبا کنار تقسیم کرد.

بورس ویلا در بندر انزلی

در بندر انزلی معروف‌ترین بازار ویلاها شهرک معروف دهکده ساحلی است که شهرت زیادی دارد و تنها نکته این شهرک قیمت ویلاهای آن است که با توجه به امنیت بالا و متراژ ویلاها، قیمت‌های آن از یک میلیارد به بالا است. همچنین نزدیکی به بازارهای آزاد بندرانزلی و دیدنی‌های خود بندر از جمله تالاب انزلی از دیدنی‌های این منطقه است.

بورس ویلا در زیباکنار

ویلا

محدوده زیباکنار در حدفاصل کیاشهر تا سه راه حسن‌رود است و در واقع بورس ویلاسازی و بازار ویلای استان گیلان در این محدوده قرار دارد. البته قیمت‌های ویلا در این منطقه نیز بسیار مناسب‌تر است و از ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان به بالا می‌توان ویلا پیدا کرد. همچنین این منطقه یکی از بکرترین و آرام‌ترین سواحل خزر را در بر دارد.

شرایط کلی خرید ویلا در استان گیلان

نکته مهمی که خرید ویلا در استان گیلان برای خریداران آن دارد، شهروند منطقه آزاد انزلی شدن است که در آینده امتیازات جالبی برای افراد به‌همراه دارد. نکته‌ی دیگری که باید به آن اشاره کرد، کم ترددتر بودن استان گیلان نسبت به استان مازندران است. همچنین محیطی که ویلاها در آن قرار دارند از امنیت و آرامش بالاتری برخوردار است.

استان گلستان

شاید کمتر کسی به خرید ویلا در استان گلستان اندیشیده باشد؛ اما جالب است بدانید که بکرترین جنگل‌های شمال در استان گلستان واقع شده و طبیعت‌های زیبایی مثل جنگل‌های درازنو، نهارخوران و آبشارهای خان ببین فوق‌العاده دیدنی هستند. خرید ویلا در استان گلستان به دو قسمت اصلی ساحلی و جنگلی تقسیم می‌شود که بازار هرکدام منطقه مشخصی از استان گلستان هستند.

خرید ویلای ساحلی در گلستان

مرسوم‌ترین بازار ویلا در قسمت ساحلی، ۲ بندر اصلی این استان هستند؛ بندر ترکمن که اکثریت مردم آن را ترکمن‌های نجیب شکل می‌دهند و بندر گز که بندری پرتردد و تجاری است.

خرید ویلای جنگلی در گلستان

اگر به داشتن یک ویلا در جنگلی بکر و دست‌نخورده علاقه دارید، استان گلستان گزینه جذابی محسوب می‌شود و روستاهای ییلاقی و جنگلی اطراف گرگان دارای ویلاهایی در مناطق بکر و زیبای استان گلستان هستند که معروف‌ترین این روستاها، روستای بسیار زیبای حضرت است.

زندگی در استان گلستان

ویلای شمال

با توجه به اینکه شهر گرگان در مرکز این استان واقع شده و با صرف زمان اندکی می‌توانید به مناظر دیدنی این استان دسترسی داشته باشید، داشتن یک آپارتمان در شهر گرگان نیز می‌تواند انتخاب جذابی برای شما باشد. جالب است بدانید شهر گرگان از قدیمی‌ترین شهرهای ایران است و دیدنی‌های فراوانی از جمله دیوار باستانی گرگان را در خودش جای داده است. برای مشاهده لیست آپارتمان‌ها در گرگان می‌توانید به صفحه خرید آپارتمان در گرگان مراجعه کنید.

کلام آخر

داشتن یک ویلا در هرکدام از استان‌های شمالی می‌تواند جذابیت‌های خودش را داشته باشد و با توجه به علایق و روحیات خودتان و البته در نظر گرفتن بعد مسافت، می‌توانید هرکدام از این مقصدها را برای داشتن ویلا یا حتی یک آپارتمان انتخاب کنید. یادمان باشد که خیلی‌ها حتی بودجه لازم برای داشتن یک خانه برای خودشان را هم ندارند. به امید روزی که هر ایرانی در کنار داشتن خانه خودش، بتواند یک ویلای ییلاقی یا تفریحی هم داشته باشد.

دیدگاه