راه اندازی نرم افزار راهنمای رستوران های حلال در روسیه

راه اندازی نرم افزار راهنمای رستوران های حلال در روسیه

زلیخا رحمانیان
| سه شنبه, ۲۹ خرداد ۹۷ ساعت ۱۵:۰۵

نرم افزار (Crave Halal) تولیدی شرکت اپل؛ اقامت در روسیه را برای مسافران مسلمان جام جهانی 2018 لذت‌بخش‌تر کرده است.

با توجه به حضور هفت کشور با جمعیت غالب مسلمان در جام جهانی 2018، روسیه پذیرای صدها هزار مسافر از این کشورها برای حضور در این رویداد بزرگ ورزشی است و در این بین نرم افزار راهنمای رستوران‌های حلال؛ به کمک مسافران مسلمان شتافته است. این نرم افزار توسط شرکت اپل و با نام Crave Halal طراحی شده است.

تب جام جهانی 2018 از پنجشنبه گذشته و همزمان با دیدار افتتاحیه بین روسیه میزبان و عربستان سعودی پرشورتر از گذشته پیگیری می‌شود؛ این تورنمنت بزرگ تابستانی در این دوره، هواداران هفت کشور با اکثریت غالب مسلمان شامل عربستان، مصر، مراکش، ایران، تونس، سنگال و نیجریه را به روسیه کشانده است؛ به طوری که بر اساس تخمین فیفا تقریباً ۱۰۰ هزار هوادار مسلمان از این کشورها برای تماشای مسابقات جام جهانی در روسیه حضور خواهند داشت.

این نرم افزار به‌راحتی از طریق اپ استور (Appstore) قابل دریافت بوده و مسلمانان با استفاده از آن می‌توانند رستوران‌هایی را که گوشت حلال سرو می‌کنند یافته و در طول اقامت در روسیه از لحاظ تغذیه با کوچک‌ترین مشکلی مواجه نشوند.

این در حالی است که جمعیت مسلمان کشور روسیه به ۳۰ میلیون نفر می‌رسد و جدا از موفقیت‌آمیز بودن این کسب و کار در زمان برگزاری جام جهانی 2018، می‌توان آن را یکی از کسب‌وکارهای پر رونق روسیه حتی پس از پایان این مسابقات دانست.

منبع ایرنا

دیدگاه  

    تبلیغات