امارت ابوظبی در یک نگاه

امارت ابوظبی در یک نگاه

فاطمه محمدی
| یکشنبه, ۲۷ خرداد ۹۷ ساعت ۱۹:۱۵

امارت ابوظبی یکی از هفت امارت امارات متحده عربی است که مرکز آن شهر ابوظبی است. ابوظبی در سال ۲۰۰۹ به‌عنوان دومین شهر گران جهان انتخاب شد. ابوظبی در ساحل شمال شرقی خلیج‌فارس در شبه‌جزیره عربستان قرار دارد.

امارت ابوظبی یکی از هفت شیخ‌نشین امارات متحده عربی است که مساحتی برابر با ۷٫۸۶ مترمربع دارد. بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۸ جمعیت این امارت برابر با ۱,۹۶۷.۶۵۹ نفر است. ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی است و در سال ۲۰۰۹ از نیویورک هم پیشی گرفت و به‌عنوان دومین شهر گران جهان انتخاب شد. ابوظبی در گذشته آب شیرین زیادی داشته و وجود منابع زیاد آب شیرین در این منطقه باعث شده تا قبل از سکونت انسان‌ها، آهوهای زیادی در این منطقه زندگی کنند. در سال ۱۷۶۱ قبیله بنی یاس این منطقه را پیدا کردند و به دلیل وجود آهوهای زیاد در آن نام ابوظبی را برگزیدند.

مسجد شیخ زاید

معماری ابوظبی بدون شک یکی از مدرن‌ترین معماری‌های دنیا است و هنرمندانی نظیر زاها حدید در این شهر آثاری خلق کرده‌اند. ابوظبی آب و هوای داغ بیابانی دارد، میانگین بالاترین دما در بین ماه‌های ژوئن تا سپتامبر، بالای ۳۸ درجه سانتی‌گراد است. خنک‌ترین فصول سال در ابوظبی از ماه نوامبر تا مارس است.

امارت ابوظبی

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ابوظبی می‌توانیم به مسجد شیخ زاید (سومین مسجد بزرگ جهان)، قصر الحصن، مارینا مال، ساحل کرنیش و دنیای فراری اشاره کرد.

امارت ابوظبی

ابوظبی میزبان اقوام و ملیت‌های گوناگونی است و بسیاری از شهروندان این شهر از ملیت‌های دیگر ازجمله ایران، پاکستان، فیلیپین، سومالی، بنگلادش و اتیوپی است. البته باید به این موضوع اشاره کرد که بسیاری از مهاجران چندین دهه در این امارت سکونت دارند، ولی به تعدادی بسیار کمی از آن‌ها تابعیت داده شده است.

برچسب‌ها امارات لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات