اولین هتل جهان با جنگل های بارانی در دبی

بهاره غنچه
دوشنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
اولین هتل جهان با جنگل های بارانی در دبی

اولین هتل جهان با جنگل‌های بارانی اختصاصی در دبی ساخته می‌شود. این هتل آمیزه‌ای از طبیعت و تکنولوژی است.

گروه معماری (ZAS) در دبی هتلی می‌سازد که جنگل‌های بارانی، ساحل مصنوعی و استخری با کف شیشه‌ای در طبقه‌ی ۲۵ ام دارد. این هتل اولین هتل در جهان است که با چنین معماری ساخته می‌شود. هتل رزمونت (Rosemont) با معماری فوق لوکس خود در زمینی با مساحت بیش از ۱۹۰ هزار متر مربع ساخته می‌شود.

هتل با جنگل بارانی

این مجموعه در حقیقت شامل دو برج در کنار هم است که یکی هتل و دیگری مسکونی است. طراحی این مجموعه ترکیبی منحصربه‌فرد از تکنولوژی و طبیعت است. ساخت این هتل به یکی از داغ‌ترین مباحث معماری هتل در سال پیشرو در دبی تبدیل شده است و احتمالا تاثیرات بسیاری در صنعت گردشگری و هتل‌های دبی بگذارد. هر دو برج ۵۳ طبقه دارند.

هتل شامل باشگاه، سالن کنفرانس کاری و رستوران اختصاصی است و برج مسکونی با ۲۸۰ واحد آپارتمان شامل فروشگاه و مرکز تفریحی دارد. هر دوی این برج‌ها مناظر شگفت‌انگیزی از دبی و خلیج فارس دارند. پنجره‌های برج‌ها نمایی از آسمان شهر به مسافران نشان می‌دهد و می‌توانند تمام شهر را در زیر پای خود ببینند. این هتل به گونه‌ای طراحی شده است که گردشگران عاشق طبیعت می‌توانند در مدرن‌ترین ساختمان در دل طبیعت نیز ماجراجویی کنند. به جنگل‌های بارانی سر بزنند. به دیدن آبشار یا ساحل بروند و بارش باران را احساس کنند.

هتل با جنگل بارانی

طراحان وعده داده‌اند که این هتل قطعا اولین و منحصربه‌فردترین در نوع خود است. ساختمانی که تابه‌حال نمونه آن ساخته نشده است. از سایر ویژگی‌های منحصربه‌فرد هتل می‌توان به طرحی سه بعدی اشاره کرد که به مهمانان تازه وارد خوشامد می‌گوید و پس از آن از آکواریومی بزرگ یا جنگل‌های بارانی عبور می‌کنند و به سالن اصلی می‌ر‌سند که در آن یک ربات به استقبال آن‌ها می‌رود.

ساخت این هتل همگام با پیشرفت تکنولوژی و مدرنیزه شدن در دبی است. این مجموعه در خیابان شیخ زاید در منطقه (Thanyah) واقع شده است. ساخت این هتل با همکاری برند بین‌المللی (Curio Collection) و هیلتون ورلدواید (Hilton Worldwide) انجام می‌شود. این هتل ۵ ستاره، طرحی همانند مروارید و صدف خواهد داشت و طرح بیرونی قسمتی از برج‌ها از حلقه‌های مدور اطراف اتم (مدار گردش الکترون) الهام گرفته شده است.

هتل با جنگل بارانی

طراحان ZAS یک گروه طراحی در کانادا هستند که دارای دفاتری در امارات متحده عربی، لبنان، آلمان، مصر، عربستان سعودی و قرقیزستان هستند. این گروه از افرادی با فرهنگ و ملیت‌های مختلف تشکیل شده است و شامل طراحان داخلی، کارشناسان تکنولوژی، گرافیست‌ها و معماران توانا است که ده‌ها سال تجربه در پروژه‌هایی همچون طراحی شهری و برنامه‌ریزی استراتژیک و پروژه‌های آموزشی، تجاری، مسکونی، فرهنگی و حمل و نقل دارند.

هتل با جنگل بارانی

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها دبی هتل لوکس

    دیدگاه