حراجی های عجیب سال ۲۰۱۸ را بشناسید

زهرا  آذرنیوش
یکشنبه، ۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰
حراجی های عجیب سال ۲۰۱۸ را بشناسید

پایگاه خبری اسکای نیوز عربی فهرستی از عجیب‌ترین حراجی‌های سال ۲۰۱۸ را ارائه داده است که برای گردشگران بسیار جذاب بوده است.

طبق این گزارش و بر اساس این فهرست، در ژانویه ۲۰۱۸ یک قطعه از پرچم انگلیس به ارزش نیم میلیون دلار به فروش رسید.

- کفش «نیل آرمسترانگ» فضانورد آمریکایی در مزایده «یادگاری های فضا» در بوستون آمریکا به ۴۹ هزار دلار فروخته شد. آرمسترانگ این کفش را در سفر به ماه نپوشیده بود اما آن را به عنوان کفش ذخیره با خود در سفرهای دیگر به فضا برده بود.

- از دیگر موارد عرضه شده در این مزایده، لباس فضانورد روسی و تصویر ویژه آرمسترانگ و دفترچه راهنمای سفینه آپولو ۱۱ بود که به مبلغ ۱۱۰ هزار دلار به فروش رسید.

- جایزه «مرلین مونرو» هنرپیشه سینمای آمریکایی پس از گذشت ۵۶ سال از مرگ او در مزایده‌ای به ۲۵۰ هزار دلار فروخته شد.

- توپ طلایی (گلدن گلوپ) جائزه مرلین مونرو که در سال ۱۹۶۱ از هالیوود گرفته بود در حراجی جولیان در بورلی هیلز ایالت کالیفرنیا به فروش رفت.

- علاوه براین، خودروی سیاه روباز دارای دو صندلی نوع «فورد تاندربرد» متعلق به مونرو ساخت ۱۹۵۶ به ارزش۴۹۰  هزار دلار آمریکا فروخته شد.

- تابلوی «حمام شنا» گرانترین تابلویی که نقاش آن «دیوید هاکنی» هنرمند ۸۰ ساله بریتانیایی در قید حیات است به مبلغ ۹۰/۳ میلیون دلار فروخته شد؛ این تابلو پرتره شخصی هاکنی است.

- پوستر نایاب و اصلی فیلم کلاسیک «مومیایی» که بوریس کارلوف هنرپیشه معروف در سال ۱۹۳۲ در آن بازی کرده بیش از یک میلیون دلار فروخته شد. این پوستر پس از پوستر فیلم «دراکولا» ساخت ۱۹۳۱ که ۵۲۵ هزار و ۸۰۰ دلار فروخته شده رکورد فروش پوستر را شکست.

- کاسه کوچک چینی عتیقه در ۳۰ اوت سال گذشته میلادی به مبلغ بیش از ۲۵.۶میلیون دلار فروخته شد. این کاسه که مربوط به قرن ۱۸ میلادی است، در جینگ دژن در جنوب چین ساخته شده و به قصر امپراطوری پکن انتقال یافته است.

- یک قطعه کامپیوتری که به قیمت یک تریلیون دلار به شرکت اپل فروخته شد.

- یک قطعه الماس آبی رنگ متعلق به خاندان سلطنتی اروپا که قدمت آن به ۳۰۰ سال قبل برمی‌گردد به قیمت ۶.۷میلیون فرانک سوئیس (۶.۷ میلیون دلار) فروخته شد. این قطعه جواهر ۶.۱۶ قیراطی اولین بار در جشن عروسی «الیزابت فارنیز» دختر دوک پارما که سال ۱۷۱۵ با فیلیپ پنجم پادشاه اسپانیا ازدواج کرد به او هدیه شده بود.

- تصاویر بیتلز گروه موسیقی انگلیسی «راک» که در حراجی انگلیس ۳۶۰هزار دلار فروخته شد. «مایک میچل» ۱۸ ساله این عکس را سال ۱۹۶۴ در واشنگتن گرفت.

- دُم دایناسور که در حراجی به نفع خیریه، ۹۵ هزار و ۸۰۵ میلیون دلار فروخته شد یکی از این حراجی های عجیب بود. این دُم دایناسور به طول ۴ متر و وزن۱۸۰ کیلوگرم در مراکش پیدا شده بود در حراجی مکزیک برای بازسازی هزاران مدرسه تخریب شده در زلزله‌های آمریکای لاتین در سپتامبر گذشته فروخته شد.

- و سرانجام یک ماهی به وزن ۴۰۵ کیلوگرم که در حراجی توکیو ۳۲۳ هزار دلار فروخته شد.

منبع irna

دیدگاه