یک هفته با عکس های روز نشنال جئوگرافی؛ از نجات فیل تا دیوار مرگ

زلیخا رحمانیان
شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۵
یک هفته با عکس های روز نشنال جئوگرافی؛ از نجات فیل تا دیوار مرگ

عکس‌های بسیار دلنشین  هفته گذشته نشنال جئوگرافی را از دست ندهید.

در هفته‌ای که گذشت، از شنبه تا جمعه، نشنال جئوگرافی عکس‌های بسیار زیبایی از ساختمان‌های بلند، دیوار مرگ، پاییز برگ‌ریزان و تونل یخی منتشر کرده است. در ادامه شما را به تماشای این عکس های زیبا و فلسفه پشت آن‌ها دعوت می‌کنیم. 

ساختمان بسیار بلند

عکس نشنال جئوگرافی

در تصویر پیش رو عکسی از برج‌ها و خانه‌های عمومی و پرهیاهوی ماکائو (Macau) را می‌بینید. بد نیست بدانید ماکائو، بخشی ساحلی در جنوب چین است که از قرن شانزدهم میلادی تا سال ۱۹۹۹ مستعمره پرتغال بود. در حال حاضر این بخش مستقل یک شهر ساحلی و تفریحی است که در هر کیلومتر مربع خود تقریبا جمعیتی برابر با ۵۵ هزار نفر را جای داده است و بنابراین پرجمعیت‌ترین بخش مسکونی در دنیا محسوب می‌شود.

پسران اسکی سوار

عکس نشنال جئوگرافی

این عکس را Vincent Roazzi, Jr در هاوانا چین گرفته است. او درباره این عکس می‌گوید:

در شهر هاوانا با مکانیک سبزپوش و ماشین نارنجی جذابش برخورد کردم. دقایقی می‌شد که آن‌ها را زیر نظر داشتم و در ابتدا قصد داشتم از آن‌ها عکاس بگیرم تا این که سر و کله پسرهای اسکیت باز پیدا شد. شاید هر کس دیگری بود از مزاحمت این اسکیت بازان ناراحت می‌شد، اما من سر صحبت را با آن‌ها باز کردم و از پسر اسکیت باز خواستم که به هنرنمایی‌اش مشغول شود و حالا همه چیز برای عکاسی از مکانیک و وسایلش که بر روی زمین افتاده بود، آماده شد.

پاییز

عکس نشنال جئوگرافی

برگ‌های پاییزی زیبا در اطراف آبشار کمادومو در ناسو، ژاپن چشم‌نوازی می‌کنند. ناسو، شهری کوچک در ۲۰۰ کیلومتری شمال شهر توکیو، پایتخت ژاپن است که به دلیل رنگ‌های پاییزی خیره‌کننده و مسیرهای کوهنوردی‌اش شهرت دارد.

نجات فیل

عکس نشنال جئوگرافی

فرایا داوسون عکاس این صحنه می‌گوید:

این بچه فیل پس از چند روز گرفتار شدن در گل‌های چسبناک دلتا تانا جان زنده به در برد. پس از اینکه مادر و پدر برای تلاش بچه فیل تلاش کردند، ولی تلاش‌های آن‌ها بی‌نتیجه ماند، چند روز بعد اهالی منطقه تانا بچه فیل را پیدا کردند و با تلاش بسیار توانستند تا او را از میان گل نجات دهند. بچه فیل را با موتور به فرودگاه رساندند و سپس او را سوار بر هواپیمای تک باله‌ای به اینجا آوردند. او تمام شب را روی کاشی‌های سرد حمام گذراند، اما با این حال زنده ماند. به زودی تیمی از متخصصان از راه رسیدند و جان بچه فیل را نجات دادند.

دیوار مرگ

عکس نشنال جئوگرافی

در نمایشگاه احشام سونپور (Sonepur Cattle Fair) در پاتنای (Patna) هند، یک ساختار استوانه‌ای عظیم قرار دارد که با نام دیوار مرگ شناخته می‌شود. تماشاگران در بالای این ساختار می‌ایستند و مردان و زنان بی‌پروا را می‌بینند که با وسایل نقلیه و سرعتی دیوانه‌وار، دور این دیوار می‌چرخند تا در نهایت خط حرکت آن‌ها موازی با زمین شود. این عکس توسط سودیپتا مالک (Sudipta Mallick) به ثبت رسیده است.

تونل یخی

عکس نشنال جئوگرافی

مِر د گلاس (Mer de Glace) یخچالی طبیعی در رشته‌کوه آلپِ فرانسه است. در تصویر بالا، ماجراجویانی را می‌بینید که در تلاش برای بالا رفتن از سطحی یخ زده هستند تا بتوانند خود را به بالای یخچال برسانند. این تصویر فوق العاده توسط متیس دوماس به ثبت رسیده است.

داستان کافه‌ها

عکس نشنال جئوگرافی

در شهر هوشی مین، ویتنام، یک آپارتمان ۹ طبقه قدیمی با نام آپارتمان کافه وجود دارد که به مکانی برای قهوه‌خانه‌ها، رستوران‌ها تبدیل شده است. سامراا ترنس، عکاس شات می‌گوید:

بسیار سرگرم‌کننده است، شما به راحتی می‌توانید تمام روز را صرف کاوش در این آپارتمان کنید.

برچسب‌ها نشنال جئوگرافی

دیدگاه